Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
M

Mario Gómez

Гостин
Многу шанси утнавме, се гледа дека малце го изгубиле гол инстинктот играчите, ама ќе го вратат. Милан три пати дојдоа пред нашиот гол и тоа само со долги топки. Треба многу да се работи на одбраната.

Сакам да влезат сеа Пато и Робињо да ги видам Лам и Рафиња во дефанзива малце, во офанзива се одлични.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Класика ви стана веќе ова со Рибери и Робен... o_O

инаку дресовиве се :drk:
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
Toнчо денеска екстра изигра само така нека продолжи а иначе Робен ке паузира 2-3 дена нишо сериозно иначе прво полувреме супер изигравме штета шо не влезе шутот на Гомез кога ги издрибла Неста и Таиво се на се задоволен сум од прикажаното
 
M

Mario Gómez

Гостин
Робен два дена пауза поради модринка. Хуууууууууух.:oops:

Барем ќе играме со Барса во финале. : )

После ќе напишам мое гледување за натпреварот и за почетоков на сезонава, да каснеме неш сеа.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.298
Поени од реакции
26.192
ахахахахах, незнам кого пројде Гомез, па го потегна за шорц.. па така трчајќи си го креваше шорцот за да не му излезе цел гз на тв и успеа и пас да направи :pos:
--- надополнето: Jul 26, 2011 9:54 PM ---
голот на Тони Крос
 
M

Mario Gómez

Гостин
Добрата игра се засноваше на тоа што игравме со тим од кој сме многу пати физички по потготвени и тактички по спремни во моментов. Секако сум задоволен од тоа што доминиравме во секој аспект, но дефинитивно, барем моментално, нема некоја голема промена од лани.

Целата игра во нападот се заснова на Рибери и Робен, кога двајцата играат полесно им е и на Гомез и на Милер, денес кога излезе Робен само топка чувавме и не напрајвме некоја поголема шанса. Играта се заснова на посед на топката, и денес Милан неколку пати добро можеа да не заебат на контра. Ни дадоа гол од никаква игра и една Нојер ја одбрана, треба да се срамиме у секој случај. Тоа што сме сеуште во пред сезона ми дава надеж дека ќе се подобри се, а и оптимиста сум.

Второ, поединечно сум импресиониран од Крос и од Хомез, двајцата одиграа супер натпревар. Рафиња исто, ме потсети на Даниел Алвеш. :D Мислам дека средината е океј, у секој случај мислам дека Густаво е супер играч, еве сега го повикаја за Бразил и мислам дека е доволно квалитетен да стартува и за Бразил и за Баерн пред Тимо и пред таму некојси Лукас Лејви и аматери шо играја на копа америка.

Трето, уште сум разочаран од Ван Бујтен и Бадштубер шо понекогаш се надевам дека ќе се повредат или па да ги згази некоја кола па да паузираат. Па на клупата го имаме и Брено. :ROFLMAO: Едвак чекам Боатенг да стартува и да се среди одбраната пошо овие аматериве го прават на Нојер као Ренсинг.

Четврто, пенали маваме германски, без промашај. :P

Петто, за претстоечкава сезона. Не ми ја исполнија желбава и у секој случај овој тим не е на рамниште на Реал и Барселона. Би имале и потешкотии со Челзи и Манчестер. И иако по играчки кадар е топ 3 тим у европа останува да видиме како ќе се уиграат.

И последно, де бе кај сте? Празен е фан клубов. Ај некој на одмор отишол ама бајги бевме. Никола кампува сеа знам , комарци партал го праат, баварец замина њемачка, де вратете се. Да не прам монолог ко цитро у фан клуб лион.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Добрата игра се засноваше на тоа што игравме со тим од кој сме многу пати физички по потготвени и тактички по спремни во моментов. Секако сум задоволен од тоа што доминиравме во секој аспект, но дефинитивно, барем моментално, нема некоја голема промена од лани.

Целата игра во нападот се заснова на Рибери и Робен, кога двајцата играат полесно им е и на Гомез и на Милер, денес кога излезе Робен само топка чувавме и не напрајвме некоја поголема шанса. Играта се заснова на посед на топката, и денес Милан неколку пати добро можеа да не заебат на контра. Ни дадоа гол од никаква игра и една Нојер ја одбрана, треба да се срамиме у секој случај. Тоа што сме сеуште во пред сезона ми дава надеж дека ќе се подобри се, а и оптимиста сум.

Второ, поединечно сум импресиониран од Крос и од Хомез, двајцата одиграа супер натпревар. Рафиња исто, ме потсети на Даниел Алвеш. :D Мислам дека средината е океј, у секој случај мислам дека Густаво е супер играч, еве сега го повикаја за Бразил и мислам дека е доволно квалитетен да стартува и за Бразил и за Баерн пред Тимо и пред таму некојси Лукас Лејви и аматери шо играја на копа америка.

Трето, уште сум разочаран од Ван Бујтен и Бадштубер шо понекогаш се надевам дека ќе се повредат или па да ги згази некоја кола па да паузираат. Па на клупата го имаме и Брено. :ROFLMAO: Едвак чекам Боатенг да стартува и да се среди одбраната пошо овие аматериве го прават на Нојер као Ренсинг.

Четврто, пенали маваме германски, без промашај. :P

Петто, за претстоечкава сезона. Не ми ја исполнија желбава и у секој случај овој тим не е на рамниште на Реал и Барселона. Би имале и потешкотии со Челзи и Манчестер. И иако по играчки кадар е топ 3 тим у европа останува да видиме како ќе се уиграат.

И последно, де бе кај сте? Празен е фан клубов. Ај некој на одмор отишол ама бајги бевме. Никола кампува сеа знам , комарци партал го праат, баварец замина њемачка, де вратете се. Да не прам монолог ко цитро у фан клуб лион.
Хаха.. јако ти беше ова последново :pos: Инаку дежа ву ви беше денешнава игра, бескрајни додавања на средината, топката како по обичај стигнува секогаш на крилните позиции и тогаш е Баерн најопасен.. Гомез незнам како само успева да промашува по толку шанси на натпревар просто е чудно.. Имате добро и уиграно тимче, само ви фали еден класа централен и готово, ем ќе има Бади од кого да научи нешто, ем нема целиот терет да пада на Ноер.. Тоа е тоа, спортски поздрав.. ;)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.298
Поени од реакции
26.192
ајде утре вечер против Барселона ке ги гледаме Петерсен, Олич, Усами и Жером Боатенг како централен дефанзивец :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
не очекував вака да изиграте против Милан , едноставно одвај средината ја поминуваја ... бравос ај и утре да ве видам со поновиве играчи како ќе изиграат . Иначе честита победата ;)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.298
Поени од реакции
26.192
треба да се срамиме у секој случај. Тоа што сме сеуште во пред сезона ми дава надеж дека ќе се подобри се, а и оптимиста сум.

Второ, поединечно сум импресиониран од Крос и од Хомез, двајцата одиграа супер натпревар. Рафиња исто, ме потсети на Даниел Алвеш. :D Мислам дека средината е океј, у секој случај мислам дека Густаво е супер играч, еве сега го повикаја за Бразил и мислам дека е доволно квалитетен да стартува и за Бразил и за Баерн пред Тимо и пред таму некојси Лукас Лејви и аматери шо играја на копа америка.
Ти срами се, јас сум задоволен од денешната игра :)

Мислам дека Јуп во првите натпревари од новата сезона и плеј-оф натпреварите од ЛШ ке ги почне со Тимо и Швајнштајгер, и јас сакам Швајни-Луиз да играат но како што слушам од изјавите на Јуп, тој има доверба голема во Украинецот, утре против Барселона Луиз Густаво ке биде стартер па ако се покаже добро зошто да не ја почне сезоната како првотимец не плативме џабе 15 мил.евра во јануари за него.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
покрај Боатенг уште еден централен па може да праиме муабет за нешо повеке... Средина не треба другата година ке му истече на Тимо договорот па тогаш може да се бара иначе Крос беше ѕвер денес
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
--- надополнето: Jul 26, 2011 9:54 PM ---
Паднав од столот од смеење, трчи со топката и гаќите у руки :pos: :pos:
Ок се соземав од смеење.
Утакмицата ја глеав до 60та минута. До тоа време бевме многуууууууу подобри. Абиати доста топки одбрани. Робен се надевам дека не е ништо серизоно. Средината ни одигра екстра. Гомез коа ги издрибла Таиво и уште некој од Милан , си помислив кој е овој, потоа коа промаши одма ми текна. Бадштубер е прав кенгур. За голот тој е крив, празнина оставил што сака да прави Ибрахимович.Крос ѕвер.Лам и Рафиња исто.
Да имаме двајца централни како што има Манчестер, Видиќ и Фердинанд, можеме да се носиме со Барса и Реал, а вака ме фаќа страв да глеам.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Добрата игра се засноваше на тоа што игравме со тим од кој сме многу пати физички по потготвени и тактички по спремни во моментов. Секако сум задоволен од тоа што доминиравме во секој аспект, но дефинитивно, барем моментално, нема некоја голема промена од лани.

Целата игра во нападот се заснова на Рибери и Робен, кога двајцата играат полесно им е и на Гомез и на Милер, денес кога излезе Робен само топка чувавме и не напрајвме некоја поголема шанса. Играта се заснова на посед на топката, и денес Милан неколку пати добро можеа да не заебат на контра. Ни дадоа гол од никаква игра и една Нојер ја одбрана, треба да се срамиме у секој случај. Тоа што сме сеуште во пред сезона ми дава надеж дека ќе се подобри се, а и оптимиста сум.

Второ, поединечно сум импресиониран од Крос и од Хомез, двајцата одиграа супер натпревар. Рафиња исто, ме потсети на Даниел Алвеш. :D Мислам дека средината е океј, у секој случај мислам дека Густаво е супер играч, еве сега го повикаја за Бразил и мислам дека е доволно квалитетен да стартува и за Бразил и за Баерн пред Тимо и пред таму некојси Лукас Лејви и аматери шо играја на копа америка.

Трето, уште сум разочаран од Ван Бујтен и Бадштубер шо понекогаш се надевам дека ќе се повредат или па да ги згази некоја кола па да паузираат. Па на клупата го имаме и Брено. :ROFLMAO: Едвак чекам Боатенг да стартува и да се среди одбраната пошо овие аматериве го прават на Нојер као Ренсинг.

Четврто, пенали маваме германски, без промашај. :P

Петто, за претстоечкава сезона. Не ми ја исполнија желбава и у секој случај овој тим не е на рамниште на Реал и Барселона. Би имале и потешкотии со Челзи и Манчестер. И иако по играчки кадар е топ 3 тим у европа останува да видиме како ќе се уиграат.

И последно, де бе кај сте? Празен е фан клубов. Ај некој на одмор отишол ама бајги бевме. Никола кампува сеа знам , комарци партал го праат, баварец замина њемачка, де вратете се. Да не прам монолог ко цитро у фан клуб лион.
Ме мобилизира назад од пензија да пукнеш. Не не нема да станеме Лион и нема да останеш да си праиш монолози :D

Ајде и јас да си кажам за вчера.

Ноер без многу работа, освен шансата на Касано - ама како ја фати само таа... Мислам дека со оглед на тие што ќе играат пред него ќе има шанси да си ја заслужи платата и да го оправда трансферот сезонава.

Централната - дрва, камења, летви... полумртви 40годишњаци со еден прост пас не решија два пати. Со трансферот на Боатенг не сум пресреќен. Не дека е лош играч ама не ми е јасно како од 22 годишен играч кој до сега не ни играл подолг период како централен ефанзивец, за етаблирање на таа позиција па да не ни праиме муабет, сега чекаме да го стабилизира кокошарникот, кој ние, онака оптимистички веќе 2 години си го викаме „одбрана“. Дефинитивно уште многу работа има Јуп тука, посебно со оглед на тоа што уште едно засилување тешко дека ќе дојде.

Лам и Рафиња офанзивно се огномет. Значи само да даде Господ да изиграат барем 2/3 од сезоната здрави и живи со Рибери и Робен пред нив и тешко си го на кој и да игра против нас. Рафиња што изигра вчера во првите 30 минути - ЅВЕР!

Дефанзивно има простор за напредок и кај двајцата ама ништо страшно. По еднаш два пати ги поминаа овие склеротичниве ама не е страшно, подготовки се, сигурен сум дека ќе се подобрат овие двајца. Во секој случај се доктори на фудбалски науки за централниве.

Робен и Рибери се незаменливи. И тоа е тоа. Такви играчи некои екипи немаат ни по еден, треба да сме среќни што имаме двајца. Милер, Кроос, еве гледам и Алаба кој вчера многу солиден впечаток ми остави, новиов Јапонец Усами ли како се викаше, Олиќ, Прањо се тука да ги заменат кога мора и тоа е тоа... Мора да се живее со фактот дека се стаклени и да се молиме да се здрави за клучните натпревари кога ќе дојде нок-аут фаза во ЛШ. Да не се лажеме - за да освоиш ЛШ треба да си стварно добар ама без малку среќа исто не бива (се сеќава некој на Челзи-Барса полуфинале пред некоја год? Пеналите и Манчестер финалето со Челзи? Голот на Меси што му го поништија при крај на вториот преклани со Интер? Чудесијата „1 во 1 000 000 000“ голови што Робен преклани ги даваше... Поинт ис - ју нид лак...)

Фан сум на Тимо но синоќа Густаво одигра подобро. Мислам дека одличен дуел овие двајца ќе имаат за местпо во прва постава. Не ми беше јасна фрката по Видал, пренатрупани сме на таа позиција и не само тоа - сосема солидни се сите алтернативи.

Кроос одигра топ, голот дефинитивно му помогна за самодоверба, почна многу посигурно да игра после. Милер некако многу ми е слаб сега за сега подготовкиве, можеби ова ќе му биде тапа сезона... се надевам грешам и лани така некако споро почна па тргна. Ќе видиме.

Швајни исто топ, многу зрело и сигурно.

Петерсен е солидна алтернатива, Иви се врати, Гомез станува ненормално комплетен играч, уште тој прв допир (ако може „смирување“ на топката да се нарече тоа што сега го прави со некои добри пасови) да го среди ќе е звер. Почнува и сам шанси да си креира, не само да чека на некој пас од позади е сега уште да не му требаат по 4 удари за гол не би било лошо... Мислам тоа ќе не чини многу нерви ама ќе си дојде. Кога оди - оди, кога не сака - не сака, така е кај напаѓачи јбг...

Јуп не е вчерашен, имам доверба знае што прави. Можеби е време за втора титула во ЛШ и за него?:love:

Тоа е тоа дечки за пензионер толку можам. Ај и време е за пауза, овој пост беше напорна работа ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom