Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Остај го робен да не беше тој немаше ни финале да играат. Туку ова дрвово гомез ме нервира топката ко че ја прими му бега 5метри во неопределен правец .
Гомез не е за против вакви тимови како и да е што вршат притисок глеј го ЛЕвандовски само прием на гради на нога ,му се лепи топката едноставно неможеме да очекуваме такво нешо од Гомез нишо знаев дека уште откако заврши прво дека ако не даеме гол кога тогаш ќе го примиме едноставно таков е менталитетот на оваа генерација на Баерн
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Гомез не е за против вакви тимови како и да е што вршат притисок глеј го ЛЕвандовски само прием на гради на нога ,му се лепи топката едноставно неможеме да очекуваме такво нешо од Гомез нишо знаев дека уште откако заврши прво дека ако не даеме гол кога тогаш ќе го примиме едноставно таков е менталитетот на оваа генерација на Баерн
Тоа е тоа :(
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Да пишам и само Алаба ѕвер дете е се глеа ќе биде ѕвер само се глеаше дека му фали она малце искуство многу брзо сакаше да нафрлува и башка на крај некако ко да се сецна коа требаше да му ја подаде на Олич
 
M

Mario Gómez

Гостин
Остај го робен да не беше тој немаше ни финале да играат. Туку ова дрвово гомез ме нервира топката ко че ја прими му бега 5метри во неопределен правец .
Значи таков е Гомез, у напад играме со играч помалку, незнае акција да сврзе, ама битно има осет за позиција и дава голови, Олиќ нема ништо.Левандовски е сосема друг тим на играч, како Бензема е. Друго е Баерн и Дортмунд, да дојдеше Лева кај нас немаше да му дадеме шанса да се развие ни 3 натпревари, исто како Гомез првата сезона. Ќе напишам нешто покасно за овој натпревар, но факт е дека Дортмунд стануваат озбилна екипа, и тоа мене страв ме фати кога ги гледав Гетце и Ројс заедно на трибините.

Титулата годинава е изгубена, штета што Робен промаши пенал и се изнервирав за џабе, а пред тоа се помирив со тоа дека не надиграа.

Кој ќе ги слуша сеа гомната Гројскројц и Клоп како јадат гомна на интервјуата и се надевам дека игорче ќе се воздржи од пишење пошо у крац ќе го отерам...

но од една точка добро е што ја изгубивме титулата годинва, на Ули му е јасно дека догодина дортмунд ќе се уште посилни, и клупаа имаат подобра од нашата, така да летово ќе се купува играчи, да не се деси Дортмунд да сврзат 3титули по ред и да почнеме да паничиме...

ОСтанува купот да им го земаме и да се радвиме како Реал лани протв Барса, СКАПАНИОТ КУП!
 
R

Roten 96

Гостин
И после и БАрса сакаме да ја тепаме...ваква игра..абе ајде...остајте го Робен јас лично не би судел пенал но со оглед на ситуација...инаку требаше Алаба да ја шутне едно силно башка со лева му дојде на крајот а не да додава на Олич...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
но од една точка добро е што ја изгубивме титулата годинва, на Ули му е јасно дека догодина дортмунд ќе се уште посилни, и клупаа имаат подобра од нашата, така да летово ќе се купува играчи, да не се деси Дортмунд да сврзат 3титули по ред и да почнеме да паничиме...

ОСтанува купот да им го земаме и да се радвиме како Реал лани протв Барса, СКАПАНИОТ КУП!

тоа е тоа да имаме јака клупа оваа титула ќе беше наша едноставно ќе имавме одморени играчи коа ќе видиш Баерн ја изгуби титулата со нерешените со ХСВ,Фрајбург и поразот од Леверкузен во многу краток период мора јака клупа не е ова веќе време коа си игарше баерн курот во БЛ си освајаше коа сакаше
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
тоа е тоа да имаме јака клупа оваа титула ќе беше наша едноставно ќе имавме одморени играчи коа ќе видиш Баерн ја изгуби титулата со нерешените со ХСВ,Фрајбург и поразот од Леверкузен во многу краток период мора јака клупа не е ова веќе време коа си игарше баерн курот во БЛ си освајаше коа сакаше
Katastrofa nevidena , FALI playmaker kaj vas definitivno , vi go nema schweini na sred i ko izgubeni ste .
 
M

Mario Gómez

Гостин
тоа е тоа да имаме јака клупа оваа титула ќе беше наша едноставно ќе имавме одморени играчи коа ќе видиш Баерн ја изгуби титулата со нерешените со ХСВ,Фрајбург и поразот од Леверкузен во многу краток период мора јака клупа не е ова веќе време коа си игарше баерн курот во БЛ си освајаше коа сакаше
Сами се криви Хенес и Румениге, нека се нервираат на трибини сега... Немаме ебана клупа... Секоја чест за Дортмунд дефинитивно. Значи пример за екипа, пример за екипа и пример како се игра дерби, утрчавање во празно не само дриблање како Рибери и Робен! Ќе видиме догодина како ќе се одвиваат работите, но не е на арно.

Дефинитивно лесно може да се запреме од асална екипа, тоа беше Интер во 2010 од Мурињо, Менхенгладбах и Дортмунд годинава. Нареден најголем тест досега ќе биде со Реал... скептик сум после денешниов натпревар... очекувам да е неизвесно но тешко да пројдеме... Види Роналдо шо гол даде:eek:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Најлошото со Реал е што Мурињо им е тренер 100% ке ги затвори Робен и Рибери асално и пак нема да мрднеме со Милер волено што во последно време е тапа
 
M

Mario Gómez

Гостин
Најлошото со Реал е што Мурињо им е тренер 100% ке ги затвори Робен и Рибери асално и пак нема да мрднеме со Милер волено што во последно време е тапа
Ќе ги затвори со асални бекови и ако Роналдо и Ди Марија праат притисок назад како што праат Куба и ружниот Кевин!! Шмејцер и Пишчек се брзи бекови, а многу цврсто градени... Со Реал ќе биде полесно за Рибери и Робен, можит денес изгледаше дека се мачат многу Рибери и Робен, но тоа беше поради Шмелцер и Пишчек... и системот на Клоп... За Милер незнам шо да кажам, нека се повреди, неможам да го гледам веќе.

И немој да ми викаш дека титулата сме ја изгубиле со слабите екипи, два пати изгубивме од Мнхенгладбах и Дортмунд... директни конкуренти...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.153
Поени од реакции
25.761
Другари Дортмунд заслужено победи, гледам дека и судијата згрешил што досудил пенал затоа што немало. Алаба беше најдобар, напред - назад, насекаде го имаше. Титулата во Бундеслигата е изгубена, но тука се купот и ЛШ. Во Берлин мислам дека конечно веќе ќе ги тепаме Дортмунд и ќе го освоиме купот. Тоа сум сигурен. За ЛШ ќе видиме што и како:cautious:
 
G

_Ghost_

Гостин
Нека им е честита титулата, тоа е. Сега кога домашното е надвор од игра, купот воопшто не ме занима повеќе.
Остануваат колку толку надежи за ЛШ.

Иначе дечки, само да ве поздравам, го напуштам форумов јас (нема врска натпреваров :)), останете еден од накприземните фан клубови тука, и продолжете со квалитетните дискусии. Ќе ве читкам одвреме навреме.
За собири ќе ве побарам кога ќе сум во можност.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Сакав да извадите поволен резултат за да можете да се концентрирате и на лигата не само на нашиот дуел но што е тука ќе има јак фудбал (y)
 
M

MrzaRules

Гостин
после вечерва прикажаново шознам да има јак фудбал..дај боже да не паднат психички,за да биде колку толку интересно со Реал...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom