Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
4 шута на гол Дортмунд....позз[DOUBLEPOST=1414870518][/DOUBLEPOST]И ја ќе елаборирам покасно
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
LewanGOALski!:cuc: Kako odigra denes auauaua.(y)(y)



Arjen carot,povtorno krvnik za Dortmund!:cuc:



Se nadevam otsega pa natamu Robbery standardno vo prva postava.:vozbud:


Pep mu naredil na Ribery koga vlagase da igra kako spic zaedno so Lewa,Muller da se prefrli levo i da igraat 4-4-2.Najvaznoto od taktikata e deka treba da go napadne Subotic i Subotic napravi dva kiksa.:cuc::pipi:
Bravo Pep i bravo Ribery!(y)
(Komentatorot na SKY ova go izjavi).

Xabi,Alaba i Lahm dupki.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Алаба дупка? Која утакмица ја гледаше ти? Алаба изгина. Повеќе може да се каже дека Лам беше дупка, утна сигурно едно 5-6 паса на мал простор.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Алаба дупка? Која утакмица ја гледаше ти? Алаба изгина. Повеќе може да се каже дека Лам беше дупка, утна сигурно едно 5-6 паса на мал простор.
И Алонзо не беше посебен. Неможат тие двајца против посилен среден ред, Лам е ситен, Алонзо е спор. А треба да се прави пресинг нонстоп.
Фалат Швајни и Мартинез, само и да се фит неверувам дека ќе играат.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Алаба дупка? Која утакмица ја гледаше ти? Алаба изгина. Повеќе може да се каже дека Лам беше дупка, утна сигурно едно 5-6 паса на мал простор.
Ispod prosek bese Alaba realno.Ne deka napravi nekoja greska ili slicno,nego performansot od pred nekoj den so ovoj denes imase bajagi razlika.
Dobro,ne moze da se sporedi so slabata igra na Xabi i Lahm,ni blisku.Mada ne e ni toa vazno,go skrsivme malerot na domasen teren so Dortmund.Odvaj!

Robben e maestro,kako igra da si ebe vekot.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Aлаба играше многу многу поназад од тоа ти што викаш дека си го гледал пред некој ден, затоа ти се чини дека играл слабо.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Mia.... Alonso, Alaba i Lahm najmnogu igraat i im treba odmor. E toj odmor nemoze da go dozvolime zasega. Najumorni se oni. Bea denes poslabi od obicno ama ne bea dupki. Alaba od edna utakmica igra ofanzivno poluspic druga utakmica shtoper go igra.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Не би издржале цела сезона со Лам и Алонсо на средина,еве веќе први знаци дека снеможуваат,реално неможеш да очекуваш ко луди да трчаат цела утакмица и да прават пресинг...

Да не збориме дека Лам у неколку наврати утна со пасовите,едноставно паѓа концентрација,и треба некој поживотиња да трча....

Алаба изгина,се уби трчајки,е сеа неможеш све правилно да напраиш у таква ситуација имаше и промашени пасови.

Бенатиа играчиште денеска,играчиште!!!!!!!!!

Швајни и Тиаго многу ќе ни се битни,Швајни поготово што побрзо да се врати.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Eve :

GENIJALAC PEP GUARDIOLA!

Profesionalni citaci sa usana, koji rade za Sky, otkrili su sta je Pep rekao Riberyu prije nego sto ga je ubacio u igru.

"Franck, ides u napad! Sa Lewom u napad! Idi u napad i razvali Subotica. Samo na njega igraj, samo po njemu udaraj i probijaj. Samo na Subotica, jesi li cuo i sve razumio? Samo po njemu! Samo pritisak na njega!"

- "Ok treneru."
 
M

Mario Gómez

Гостин
Philipp Lahm revealed his thoughts about Marco Reus at "Blickpunkt Sport":

"Reus is an excellent football player, he had a very successful year. In the NT as well where he would have played a great role at the WC. There's nothing else to say about it."

What outcome would be best for the league?

"Let's hope such a player will stay in Germany."




Според Кикер Ројс ќе одлучи помеѓу останување во Дортмунд и Баерн, не е заинтересиран да ја напушти лигата.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.302
Поени од реакции
21.755
Toa go zboruvav za geografskata prednost na Bayern - Reus ako navistina ne saka da ja napusti ligata i drzavata togas glavno dostignuvanje e Baern. A so ogled na toa sto tesko deka Dortmund ke igra vo LS vgodina sansite se golemi da si odi, ako ne e stvrano premnogu povrzan so Dortmund ama i da e tesko da ostane samo radi toa tuka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom