Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.580
Имавте малце повеќе среќа од нас..Можеше да биде и 2:0..Роналдо не би го коментирал,ама судијата ни еден фаул не ми свирна.Ова беше слично на Интер-Манчестер..Бидејќи голманот ви блескаше..Поздрав и со среќа во вторите 90 минути од :duel:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Имавте малце повеќе среќа од нас..Можеше да биде и 2:0..Роналдо не би го коментирал,ама судијата ни еден фаул не ми свирна.Ова беше слично на Интер-Манчестер..Бидејќи голманот ви блескаше..Поздрав и со среќа во вторите 90 минути од :duel:
A so trebase da mu svirat a? Milo mi e sto pocnuvaat da go ucat, takov kreten ... samo taka mu treba. Cel svet misli nafta pie, pa uste se treska po zemjana. Sramota. Dosaden veke stanuva, so ova samo fudbalot gubi ...

Ali ajde zaboraviv, i ti si eden od tie drkadzii. :helou:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.580
A so trebase da mu svirat a? Milo mi e sto pocnuvaat da go ucat, takov kreten ... samo taka mu treba. Cel svet misli nafta pie, pa uste se treska po zemjana. Sramota. Dosaden veke stanuva, so ova samo fudbalot gubi ...

Ali ajde zaboraviv, i ti si eden od tie drkadzii. :helou:
ЛОЛ..дркаџии..Аман бре,зошто секогаш мислите дека навивачите на Јунајтед не се навивачи на Јунајтед,туку навивачи на Роналдо???сепак ако Роналдо падна 10 пати,барем 2 беа фаули..(Не кажав дека сите беа фаул)..Како и да е позз и се гледаме у вторник
 
N

navivacka

Гостин
ц ц ц ц фановите на Манчестер навивале само заради Роналдо...ама кажи ми ти дали си свесен дека Манчестер имаше фанови уште во времето на Бест,на Кантона,на Бекам...бог да чува.Навиваме само заради Роналдо...уште што нема да се слушне...

Ајде со срека на реваншот:helou:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Им париравме во играта, но нападот беше отсечен. Адебајор топка не виде, Фабрегас под своето ниво, во второто полувреме беше отсечен. Волкот на два-три наврти им ги искрши кичмите на дефанзивците на Јунајтед, но не добиваше многу топки. Сонг одличен, креираше шанси, пресекуваше акции. Насри во последниве неколку натпревари е жртва на тактиката, го нема на левата бочна позиција, но и заморот го стигна. Диаби ужас. Можам да кажам дека беше тотална катастрофа, премногу солираше, ќе мине еден, двајца и на крајот ќе му ја земат топката. Константните повреди во изминативе неколку години му ја уништуваат кариерата. Сања добро покриваше назад, но не беше офанзиван како што навикнавме да го гледаме. Севкупно слабо издание и од него. Туре можеби одигра најдобро во одбраната. Силвестер е виновен за погодокот, но барам беше подобар од натпреварот против Ливерпул. Гибс солиден, се повеќе добива самодоверба. Успешно му парираше на Роналдо, па овој во второто кога виде дека неможе против него отиде по левата страна и по средината. Алмунија = светска класа голман. Направи три одбрани кои ни Буфон и Касиљас немаше да ги направат. Солиден при дистрибуција на топките и при истрчување. Неможеше да стори ништо за погодокот, но сепак тој е Men of the match.

Арсенал не успеа да постигне гол на гости и тоа ќе се покаже како фатално. На домашен терен секогаш примал погодок, а со ваков млад и неискусен тим е невозможно да се победи Јунајтед 2-0. Ако тие постигнат еден гол ќе мора да се дадат 3 гола што е на работ од фантазија. Барем ќе знаеме дека Арсенал испаднал од најдобриот тим во светот.

Со ваков состав, со многу повредени, со проблеми во соблекувалните, со одземањето на капитенската лента на Галас, без Фабрегас и Волкот во поголемиот дел од сезоната успеаа момците да стигнат до полуфиналето од ФА купот, да бидат четврти во Премиер лигата и да стигнат до полуфиналето, меѓу најдобрите четири во Лигата на шампионите.

Задоволен сум со успехот во оваа сезона и следната сум сигурен дека ќе се освои минимум еден трофеј. Само Венгер да го задржи овој состав, кој пред себе има светла иднина и да донесе две до три засилувања. Нема да ни биде никој рамен.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
ц ц ц ц фановите на Манчестер навивале само заради Роналдо...ама кажи ми ти дали си свесен дека Манчестер имаше фанови уште во времето на Бест,на Кантона,на Бекам...бог да чува.Навиваме само заради Роналдо...уште што нема да се слушне...

Ајде со срека на реваншот:helou:
Ај ти боље ќути, и ставај го таму Роналдо по аватари како што беше и цела напраена пред неколку месеци.

Никој тебе не ти спомна, туку на овој другиов дркач кој незнае убаво да се изјасни, и вика дека на Роналдо треба да му судат фаули.
Е сега од кога му одговорив ми збори сасим нешто друго... јебига.

И не ме сваќај погрешно, ама тие што го бранат Роналдо во вакви ситуации, поубаво нека идат да му го попу*ат еднашка(со извинење).
Заслужено си тепавте, ние навивачи на Арсенал можеме да бидеме среќни што не примивме уште некој гол, благодарејки на одличниот Алмуниа али на реваншот се надам на обратно па да ви ја анулираме предноста и да одиме понатака. Среќно.:smir:

----------------------------------------------------------------------

http://www.metacafe.com/watch/2762223/ronaldo_hissy_fit/

Засрамисе кретену!


Еве и едно видео ... доста интересно од Аршавин.

Неговиот живот во лондон, хотелот, на тренинг, интервјуа, со фамилијата ... погледнете - http://www.tv100.ru/video/view/8735/
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Роналдо е тежок кретеноид! Ахх, само Матераци и Гатузо се лек за него, ама ај.:angry3::angry3::angry3:
 
Т

Топџија

Гостин
Хехе. Има стварно талент за глума. Според реакцијата изгледа и самиот себе успеа да се убеди дека е стварно фаул.:uvo::uvo:
Тоа ти е меч со две острици, некогаш и кога ќе биде навистина фаулиран нема да му досудат. Али што си дробиш тоа ќе си сркаш. Ќе сфати со време па ќе се поправи. Барем се надевам:toe:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Kakov idiot e... pa i uste necinel sudijata ne mu gi sudel odglumenite fauli.. :tapp:
 
Т

Топџија

Гостин
- Силвестре и Едуардо се надвор од конкуренција за во сабота сигурно, а за во вторник не се знае. :tapp:
- РвП исто нема да биде на располагање за викендов, а за во вторник не се знае:tapp:.
- Клиши е дефинитивно аут до следниот викенд:tapp::tapp:
- у к*рац вака веќе не иде.:nerv::nerv::nerv:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Хехе. Има стварно талент за глума. Според реакцијата изгледа и самиот себе успеа да се убеди дека е стварно фаул.:uvo::uvo:
Тоа ти е меч со две острици, некогаш и кога ќе биде навистина фаулиран нема да му досудат. Али што си дробиш тоа ќе си сркаш. Ќе сфати со време па ќе се поправи. Барем се надевам:toe:
Тешко дека ке се поправи, таков му е карактерот. Впрочем како и секој педерски португалски карактер, кога можеше на Руни тоа да му го напраи на Светското значи кажува дека ке стори СЕ за победа и е роден победник, а тоа му оди само во прилог на Манчестер.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Тешко дека ке се поправи, таков му е карактерот. Впрочем како и секој педерски португалски карактер, кога можеше на Руни тоа да му го напраи на Светското значи кажува дека ке стори СЕ за победа и е роден победник, а тоа му оди само во прилог на Манчестер.
Spored mene toj sto neznae da gubi nemoze da bide pobednik..
 
Т

Топџија

Гостин
Тешко дека ке се поправи, таков му е карактерот. Впрочем како и секој педерски португалски карактер, кога можеше на Руни тоа да му го напраи на Светското значи кажува дека ке стори СЕ за победа и е роден победник, а тоа му оди само во прилог на Манчестер.
Како би му одело во прилог?!
Наместо да продолжи со акција која ветува и од која може да се постигне гол:uvo::uvo: тој паѓа на минимален контакт. Нити фаул добива Манчестер, нити се создава шанса. Да жртвуваш 10 акции за еден шугав слободен....нема логика.
Сосема спротивен случај е Руни. Типот мајагери да му стегнеш ќе продолжи да иде кон гол.Тоа е непроценливо и затоа ако не се лажам е попочитуван меѓу фановите на Јунајтед.

Него доста со Роналдо. Сепак не вреди да се коментираат неговите постапки. Барем мислам дека доволно внимание доби од мене.:helou:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
- Силвестре и Едуардо се надвор од конкуренција за во сабота сигурно, а за во вторник не се знае. :tapp:
- РвП исто нема да биде на располагање за викендов, а за во вторник не се знае:tapp:.
- Клиши е дефинитивно аут до следниот викенд:tapp::tapp:
- у к*рац вака веќе не иде.:nerv::nerv::nerv:
Ќе имаше надеж да беа фит Клиши и Ван Перси за против Јунајтед, вака... тешко, скоро невозможно. :nesum:
 
Т

Топџија

Гостин
А бе знаеш како викаат-надежта последна умира. Јас сеуште верувам дека може да се совлада Манчестер. Докажаа на неколку наврати дека не се непобедливи, а и веќе еднаш ги тепавме и тоа без напаѓачи. Па зашто да не уште еднаш:toe::toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom