Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
^Ама од 33 играчи,на 32 место си..:pos: Така да не очекувај некоја награда...:pipi:
Едит:mad:стаки.
Па дискутираме за кои играчи од Арсенал ги имаме во фантази....оти ако немаш играч од Арсенал може да те исклучат од лигата(зоки ке свати што зборувам):)
Кулирај
Како прво: Таму сум, за коа ке ми биде досадно, да се занимавам малце.. така да ме заболе дали сум последен или предпоследен*

Како второ: Влезен сум од второ коло*, тука иам голем изостаток. :)

Како трето: Ова коло, растур ке направам! Хехехехе :pos2:

И влези, во ЛШ Фантази(ако не си влезен) сега таму сум повеке фокусиран, сега за првово коло сум 4 од 20. :smir:
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Abe odlicen e ali igra po pretpazlivo .. i toa e toa zatoa ne doagaa sekogas do izdraz ali drugite rokaat .. ajde de i ti ne bidi krivo drvo ta nekritikuvaj za sve i svashta :smir:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Баш Насри се разигра у Арсенал, играше ко 100год да игра заедно со овој тим ама тоа е се дешава да се повреди, што побрзо ќе се врати тоа подобро.

:eek:ftopic:
Леле и ја го имам Насри у фантази и сеа ... а плус и деко ми беше капитен а и тој повреден леле инаку у фантази мојот тим ми е ,,b|oker1,,
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
[zEUs];1708060 напиша:
Баш Насри се разигра у Арсенал, играше ко 100год да игра заедно со овој тим ама тоа е се дешава да се повреди, што побрзо ќе се врати тоа подобро.

:eek:ftopic:
Леле и ја го имам Насри у фантази и сеа ... а плус и деко ми беше капитен а и тој повреден леле инаку у фантази мојот тим ми е ,,b|oker1,,

e друже и јас ги имам и деко и насри ама пошо деко ке биде отсутен уште две три недели направив трансфер го дадов деко а го зедов кујт така да во отсуство на насри пак ке можам да имам 3-4-3
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
[zEUs];1708060 напиша:
Баш Насри се разигра у Арсенал, играше ко 100год да игра заедно со овој тим ама тоа е се дешава да се повреди, што побрзо ќе се врати тоа подобро.

:eek:ftopic:
Леле и ја го имам Насри у фантази и сеа ... а плус и деко ми беше капитен а и тој повреден леле инаку у фантази мојот тим ми е ,,b|oker1,,
Смени некој од нив двајца... Во неделата еднаш имаш право да напраиш еден трансфер без пари! Аи веке ако имаш напраено, за еден трансфер ке ти земе само 4 поени..:smir:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Фабрегас: се чуствувам фантастично во Арсенал
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=fe883f3d-ef98-4da1-b2df-a902eacedd5d&ln=3&typeBack=Англија

Највеќе ми се свиѓа овој дел:
Фабрегас беше запрашан дали би можел да ја одигра целата своја кариера во Арсенал.
"Јас имам 21 години, многу сум млад, но доколку работите се одвиваат како што тоа е сега, зошто да не? Голем тим, многу фанови, колеми клубови, големи фудбалери, па зошто да не? - изјави Фабрегас.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
The 12th anniversary of Arsene Wenger's appointment Arsenal manager is on Sunday so he will be keen to mark the occasion with a win.
Hull, who are four points behind Arsenal, are aiming to become the first team to score at the Emirates Stadium in any competition this season.

The teams have not met since 1988 when Arsenal won 5-1 in a League Cup second round tie.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Составот за денес, најверојатно вака..

Алмуниа

Сања Туре Галас Клиши/Силвестер

Волкот Ебуе/Сонг Фабрегас Денилсон

Ван Перси Адебајор

Мислам, дека пак ке бидеме убедливи. Сигурна победа!:vozbud:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Составот за денес, најверојатно вака..

Алмуниа

Сања Туре Галас Клиши/Силвестер

Волкот Ебуе/Сонг Фабрегас Денилсон

Ван Перси Адебајор

Мислам, дека пак ке бидеме убедливи. Сигурна победа!:vozbud:
сонг - не е ни во поширокиот состав ( кондиционо бил заморен - што сакаше тој пет натпревари без одмор - иииииииииии )

---------------алмуниа

бак -------коло-----вили-------гаел/силвестре

ебу -------цесц ----невеш -----тио

------------РвП -------аде

клупата со young guns - рамзи , вела , вилшеаер , џуру , никл'с ....евентуално ако искусниот силвестер добие првотимски статус за мечов или сакам вела да биде стартер , ама вака би бил составот .
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
сонг - не е ни во поширокиот состав ( кондиционо бил заморен - што сакаше тој пет натпревари без одмор - иииииииииии )

---------------алмуниа

бак -------коло-----вили-------гаел/силвестре

ебу -------цесц ----невеш -----тио

------------РвП -------аде

клупата со young guns - рамзи , вела , вилшеаер , џуру , никл'с ....евентуално ако искусниот силвестер добие првотимски статус за мечов или сакам вела да биде стартер , ама вака би бил составот .
Да, сега прочитав на Арсенал.ком, не само за Сонг, туку дека Венгер сеуште незнаел кога Росицки ке се врати, но се надевал како и сите дека опоравањето одело добро.

Мојата проценка, е дека Силвестер ке биде стартер на овој меч.
Со оглед, на тоа дека Клиши беше повреден, па зашто да го ризикува, кога има и добра замена за него. Се надевам на негово деби!(Добро деби :))

А за Subs би требало вака: Џуру, Бендтнер, Фабиански, Ремзи, Вела(2пол, да го внесе!), Клиши, Вилшер. :vozbud:

АЈМО! :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
^Ke игра бе Клиши...го имам во фантази..:pos: немој така:)
А за Росицки,би требало во следните 2 месеци да се врати..ама не се знае точно кога....:nesum:
Ај ке се врати...па ке има бомби од 30 метра:)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
^Ke игра бе Клиши...го имам во фантази..:pos: немој така:)
А за Росицки,би требало во следните 2 месеци да се врати..ама не се знае точно кога....:nesum:
Ај ке се врати...па ке има бомби од 30 метра:)
сношти разговаравме за него со брат ми ( кој исто така е фан на најјаките , ко целата моја фамилија - се гордеам со ова :pos: )

и нека се врати еднаш да го видам како му стоеше седумката , нека биде еднаш веќе , па шутовите самиоте од себе -

навивам за вас во фантази :pos2: ако освоите вие ( било кој - слики )

од емирати и афтограми за сите од сите !
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Кој и да игра пак ќе тепаме, мие имамо супер играчи све таленти:smir:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
----------Алминуиа-------------
Сања----Галас---Коло---Клиши(ако игра)
---Ебуе--Фабрегас--Денилсон-
Волкот---------------------РвП
---------Адебајор--------------

Вела во второ полувреме ќе влезе на место на РвП и ќе даде гол:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom