Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
T

tino097

Гостин
Јуве заинтересиран за Жилберто Силва, плус Дунга му препорачува да ја промени околината.

и дали одлуката на Венгер за одземање на капитенската трака ќе влијае на Силва или тоа веќе беше познато па Венгер не се одлуче да му ја предаде капитенската улога на играч кој набрзо би го напуштил клубот
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Gilberto e mnogu korisen igrac..Ne go dal..Iako Wenger ima mnogu igraci od sredinata i Ebue sega :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Жилберто е повреден или ? пошто не го видов да игра за Арсенал....
А Ебуе наскоро ке ја грее клупата, Волкот ке му го земе местото
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Ne se sekiraj ti...Wenger za site ke najde mesto..Walkoc igra neshto ponapred od krilata..
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ne se sekiraj ti...Wenger za site ke najde mesto..Walkoc igra neshto ponapred od krilata..
Нешто понапред од крилата ? па тогаш што формација бе со 2 крила на десно ке игра ?
факт е дека Ебуе е одбрамбен играч...венгер го донесе Сања и тоа значи дека ебуе ке иде на клупа
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Walcott nema da e starter u timot...Ke vleguva od klupa..
A Ebue e mnogu dobar igrac..I ne veruvam deka bi prifatil da sedi na klupa..Rositcki-Fabregas-Hleb-Ebue..moze neshto vakvo u sredinata
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Волкот пред да се оперира беше стартер во тимот...сега да се опорави(да дојде до 100%) верувам дека пак ке игра прва постава.

Со ова ти со викаш ке нема место за Жилберто...така да некој мора да седи на клупа-продаден
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Arsenal ima premnogu igraci...I mislam deka Wenger ke gi menja sekoja utakmica..Sete se slicni po kvalitet..
 
T

tino097

Гостин
ќе има многу ротации, во игра се и диаби и денилсон. и добро е што скоро сите имаат искуство од премиер лигата па Арсенал ќе има сили за повеќе фронта
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Да не знаете дали Едуардо ќе дебитира денеска?
Најавуваат деби на Едуардо а дали ке биде стартер или ке влезе од клупата ќе видиме. Колку што знам Росицки нема да игра на овој натпревар бидејќи е повреден.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
По се изгледа Арсенал си ја знае својата работа.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
ајде бе 88 минута е....ајде гол....1-1 е :jaj:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Арсенал наместо да го следи примерот од Манчестер Сити денес, си направи од готово вересија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom