Фан Клуб: Албанија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.359
Поени од реакции
79.196
Ve pokanuvam da prodolzite so muabet, oti polesno e da se zamarate so mecot srbija - Albanija, otkolku da se zamarate so "uspesite" na vasata reprezentacija
добро е што идните борци на ИСИС се тука да ни кажат со што да се занимаваме. Но, еве и да те послушаме - кажи како би се занимавале со нешто непостоечко?

За разлика од споменатите "успеси", резултатот од натпреварот во Белград е реален и е тука кај нас:
- Мапа со територијални претензии кон нашата земја
- Смрт за каури, по улиците на Тетово
- Вандализирани автобуси во Скопје и автобуски (за што никој неќе да ми каже дали и овој пат му е викано Умри! на автобусот)
и секако нарушување на јавниот ред и мир и безбедност на граѓаните на РМ, кои не се Албанци или Муслимани (али за тоа нема гајле, пошто сме навикнати Грујо да ве остава што сакате да ни праите)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Нема за нас Албанија,Македонија...едно исто е . :D

Роден и израснат во територијата на ... ај да не продолжувам...
WTF..во случајот има бидејќи знаете и тоа како умеете да се пикните во државните јавни администрациии по некојси рамковен договор а кога се работи за национализам тогаш не знаете?..оди брат лечи се со вакво размислување..наместо да застаниме заедно да се избориме за подобра Македонија и да протестираме што не крадат како ненормални со казни и со ниските плати,вие мечтаете да живеете во голема Албанија и извикувате националистички пароли..ова ако не е ретардирано не знам што е?..еве сметам дека Тони,Дарданиа и пуно се доволно интелегентни,учтливи и соодветно разбрани и натчинани да ме разберат што сакам да потенцирам...[DOUBLEPOST=1413389852][/DOUBLEPOST]
вие сто имате со срби во овој случаи повеќе од нас со албанците што реагирате цел ден
Тоа е индивидуална работа,секој ќе си пиши за тоа што сака во рамките на границата..јас на пример реагирав бидејќи утакмицата ја чекав од нула до два гола за пари и некој ретардост да пушти знаме онде и да провоцира ме извај од колосек
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Не баш напротив.Јас сум за соживот.
Само немојте да се правите паметни пошто ако маваш ниско и ќе ти се врати.
Генерализирате и навредувате без потреба...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.359
Поени од реакции
79.196
Не баш напротив.Јас сум за соживот.
Само немојте да се правите паметни пошто ако маваш ниско и ќе ти се врати.
Генерализирате и навредувате без потреба...
Генерализирање и тропање глупости на форум, е верувам, ќе се сложиш, многу боље, одколку, на пример, да ви убиеме дечиња за Рамазан и после да излеземе и да ги браниме убијците или пак е боље одколку да ви провалуваме по џамиите и внатре да кршиме и шкртаме по ѕидовите Смрт на Сечени, или пак исто така е мнногу боље, одколку да организираме ловечки дружини со кои по автобуси ќе тепаме албански децаа.
нели?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.359
Поени од реакции
79.196
Eve go ,stigna do celta ;) gnasno kopile,sizofren,kreten,monstrum ..Ama sekogas u sekoja tema ova mu e celta,mrs more Argangel ne mora u sekoja tema istite zborovi po 300 pati da gi povtoris
да беше сето тоа измислено, немаше да има потреба да се повторува
но, жалната реалност е таа, како што е реалност дека вчера кафирите по улиците на Тетово, по кои ечеше Смрт за Каури, немаа гаранција за безбедност

Инаку, еве што може да ве снајде вас или/и Србите за ова:

Европската фудбалска унија (УЕФА) сѐ уште не објавила кога може да се очекува разрешница за прекинатиот меч, но и евентуалните казни за прекинот во Белград вчеравечер, но српските медиуми веќе потенцираа четири можни сценарија.

Првото сценарио е УЕФА да утврди дека Албанцисе се виновни за инцидентот и со тоа Србија службено да го добие мечот од 3-0.

Второт е сценарио е обратно, со одлука на „зелената маса“, Албанија да победи службено, ако се утврди дека Србија како домаќин е одговорна за инцидентите

Третата опција е мечот да се одигра на неутрален терен во дополнително одреден термин, со или без публика.

Четвртата опција е мечот да се преигра во Белград, но пред празни трибини.

Покрај овие опции, УЕФА повеќе од сигурно е дека ќе одреди парични казни, кои редовно доаѓаат по инциденти, како што беа на стадионот на Партизан.

Тоа што Србите го потенцираат е дека олеснителна околност за Србија е фактот дека истече условната казна по инцидентите во Џенова, каде „главна ѕвезда“ беше Иван Богданов, кој и синоќа беше во фокусот, како прв навивач што влета на теренот.

Се потецира и дека на рака на северниот сосед им оди и членот 14 од дисциплинскиот правилник на УЕФА во кој стои дека „строго се забранува политичка пропаганда и изразување на какви било политички ставови“, а токму знамето со Голема Албанија беше искра која го запали огнот на стадионот.

Србија како домаќин повеќе од сигурно е дека ќе одговара за влетувањето на навивачи на теребот, за палење на факли и фрлање на тврди предмети.
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Абе ти реков немој да ми солиш памет нашата мапа е ваква, вашата онаква, сите мапи опфаќаат територии на други држави!

Репрезентацијата на Албанија има иднина и да не се квалификуваме на ЕП 2016, ќе имаме други шанси бидејќи имаме таленти низ цела Европа, а веќе почна да се работи за тие да играат за Албанија.
Џабе другар,без помош од други за ништо не ве бива.Тоа е факт.Гермамецот и швајцарциве кои постигнаа успехот го постигнаа колективно со останатите соиграчи.Имате ли некој клуб во лига на шампиони?Европско или светско?Мислам како албанска репрезентација?Тоа е вистината.Исто како во политиката,сами не можете како во косово така и во 2001.Други да не ви помогнаа го јадевте.
Евентуално ако ги замолите германците да играат за вас би можеле нешто да направита хахаха
 
V

viktora

Гостин
Види го бе се радува дронот го земале, ај следниот пат ќе ви пуштиме повеќе за да има и за другите. :ROFLMAO:
Па кога немате мажи да се појават со ова знаме во раце,ќе си ги веете со хеликоптерчина.[DOUBLEPOST=1413392548][/DOUBLEPOST]
Не баш напротив.Јас сум за соживот.
Само немојте да се правите паметни пошто ако маваш ниско и ќе ти се врати.
Генерализирате и навредувате без потреба...
Без потреба?Некој мавта со знаме во кое содржи територии на мојата татковина и ние навредуваме без потреба.Алал да ти е на тој памет што го имаш.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Дали Албанија знаеше дека ке изгуби па направи вакви прости работи
Требаше да се игра фудбал,а овие се радуваат што пуштиле мапа со авионче:vozbud:
Браќа Албанци и мили соседи дај пораснете,еволуирајте цивилизирајте се... Каменувате автобуси во Скопје зашто пуштиле авионче на далечинско
Уште пожалосно се слави еуфорично,а зашто?! зашто ви ги истепаја фудбалерите на стадион или што го прекинавте мечот...:tapp:
Извинете морав да искоментирам
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.794
Поени од реакции
8.112
Не баш напротив.Јас сум за соживот.
Само немојте да се правите паметни пошто ако маваш ниско и ќе ти се врати.
Генерализирате и навредувате без потреба...
Реално да ги согледаме работиве. Вие пред натпреварот имавте 4 бода, а Србија 1. Репрезентацијата им е катастрофа зашто не ја составува тренерот, туку менаџерите. Можевте да им извлечете барем нерешено, можеби и ќе победевте.
Плус, Србија допрва треба да игра со Данска и Португалија. Огромна шанса да ја оставите Србија зад себе и да обезбедите барем трето место кое ќе ве одведе во баражот, а можеби и второ кое би ве одвело директно на ЕП.
Сега поради некој идиот кој плукна на успесите на албанските репрезентативци против Португалија и Данска, Србија ќе го добие натпреварот со 3:0, a неколку албански репрезентативци парично ќе бидат казнети, можеби и суспендирани на следните неколку меча. А вие тој човек го славите. Славете го повторно кога Србија ќе игра бараж, а репрезентацијата на Албанија ќе ги гледа од дома, благодарение на тој "херој".
Тој "херој" ги спаси Србите од бламажа, а ги закопа Албанците. А вие го славите. Со кој памет?
 
Член од
21 август 2014
Мислења
103
Поени од реакции
42
Реално да ги согледаме работиве. Вие пред натпреварот имавте 4 бода, а Србија 1. Репрезентацијата им е катастрофа зашто не ја составува тренерот, туку менаџерите. Можевте да им извлечете барем нерешено, можеби и ќе победевте.
Плус, Србија допрва треба да игра со Данска и Португалија. Огромна шанса да ја оставите Србија зад себе и да обезбедите барем трето место кое ќе ве одведе во баражот, а можеби и второ кое би ве одвело директно на ЕП.
Сега поради некој идиот кој плукна на успесите на албанските репрезентативци против Португалија и Данска, Србија ќе го добие натпреварот со 3:0, a неколку албански репрезентативци парично ќе бидат казнети, можеби и суспендирани на следните неколку меча. А вие тој човек го славите. Славете го повторно кога Србија ќе игра бараж, а репрезентацијата на Албанија ќе ги гледа од дома, благодарение на тој "херој".
Тој "херој" ги спаси Србите од бламажа, а ги закопа Албанците. А вие го славите. Со кој памет?
A ti vo UEFA da ne rabotis? pateticni ste
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.322
Поени од реакции
5.600
Шо куро бе барате да уништувате имот во Македонија и етнички песни и вреѓање на македонците. Земете кршете глава со србите кој ве еба,ама кога ми нарушвате спокојство во државата и плус кога то шо се уништува од наши џебови се кради око да не ви навидам не па да ми објаснувате овде соживот и да продавате муда за бубрези.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom