Фан Клуб: Албанија

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Cana moze da igra vo Arsenal a zosto ne i vo Liverpool!
МожеШЕ , кога еднаш Венгер не го земе тој играч а можел... има тој правило како што е и она со кое никогаш не враќа стари играчи повторно во тимот ни кон овие не дава повторно улози :toe:
Ама му посакувам одлична иднина на Цана кај и да оди па дури и да остане во Сандрленд зашто напротив оваа сезона имаат одличен тим и за уефа очекувам да се борат :smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да прашам нешо од кога сакав, во кој градови има пограноци на tifozat kuq e zi?

Знам дека во Дебар има и организирано одат на сите натпревари.
Pogranoci na Tifozat Kuq e Zi se site aktivni albanski navivacki grupi!
 
B

Beck's

Гостин
poveke od sigurno e deka imaat nekoi ambicii Sunderland,posto sigurno ne se napusta eden Marseille za tim so niski ambicii,ili odpaganje vo ponizok rang
 
M

Mario Gómez

Гостин
Инаку да се пофалам сум бил на Ќемал Стафа и тоа на тревникот:eek:jea:

Да се задржиме на екипата на Албанија, многу се очекуваше на почетокот од квалификациите.По првите натпревари се очекуваше и во баражот да играте ама влеговте во една лоша серија и паднавте во табелата, и вие како нас ќе си ги чекате новите квалификации.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Инаку да се пофалам сум бил на Ќемал Стафа и тоа на тревникот:eek:jea:

Да се задржиме на екипата на Албанија, многу се очекуваше на почетокот од квалификациите.По првите натпревари се очекуваше и во баражот да играте ама влеговте во една лоша серија и паднавте во табелата, и вие како нас ќе си ги чекате новите квалификации.
Epa ne fati taa losa serija i ete... 0-0 protiv Malta na gosti potoa vo Tirana izgubivme od Hungarija mislam...imase i nekoi losi rezultati!

Golmanot Arian Beqaj brani vo kiparskiot Anorthozis

Debatik Curri igra vo Vorskla Poltava

Ervin Skela veke nad 10 godini igra vo Germanija a bese i vo Italija..

Erion Bogdani i toj igra vo Italija...sega e vo Chievo,bese i vo Reggina i Siena

Jahmir Hyka igra za Mainz...

Altin Lala e kapiten na Hanover 96

Edmond Kapllani igrase za Kaiserslautern sega ne znam dali zamina ili seuste e tamu!

Igli Tare poranesniot reprezentativec dolgi godini igrase vo Italija,Bologna,Bresica,Lazio i nekade ne mi teknuva sega...a sega se penzionirase i e sportski direktor vo Lazio!
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Албанија исто како и Македонија, играат футбал само прво полувреме, футбалот како што знаеме се игра 90 мин, и борбено се игра последните 45 мин, овие контра.:toe:
 
B

Beck's

Гостин
i vo drug pogled se isti,koa ke igraat nekoe derbi ke izvlecat odlicen rezultat pr Albania-Grcija 2-1,Portugalija-Alb 0-0,a bas koa treba da utepat nekoi slabi razocaraat toa ti e jbg
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
i vo drug pogled se isti,koa ke igraat nekoe derbi ke izvlecat odlicen rezultat pr Albania-Grcija 2-1,Portugalija-Alb 0-0,a bas koa treba da utepat nekoi slabi razocaraat toa ti e jbg
zaboravi i na natprevarot so Hollandija vo Amsterdam...nereseno zavrsi 1-1 strelec Debatik Curri!
 
Член од
15 август 2009
Мислења
237
Поени од реакции
9
aa не Тони_Те против Холандија изгубивмо 2-1 :( играчот на Албанија пукна автогол:tv:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
Да прашам нешо од кога сакав, во кој градови има пограноци на tifozat kuq e zi?

Знам дека во Дебар има и организирано одат на сите натпревари.
Tifozat Kuq e Zi se edna od najakite tifo grupi vo Balkan da ne kazem naj jakite idat po sekoja utakmica

imat clenovi od cel svet cela evropa

od ovde se organizirat kako ime Dardani od Sk i idat da go bordat Albanija
od Kosovo po sekoja grupa se organizirat posle i od Grcija Italija Crna Gora i site evropski drzavi kade ima albanci gi ima i niv
 
K

KomitaMKD

Гостин
uf da be togas izgubivme hah se zaboraviv i jas...
Изгубивте и тоа последна минута гол примивте ако добро се сеќавам.Разочарување имаше во кладилницата во Струга ама тоа е фудбал.Иначе понекогаш ја следам репрезентацијата на Албанија и морам да кажам дека многу ми се допаѓа борбеноста и инаетот на играчите што е за секоја пофалба.Ама и Албанија како нас со слаби репрезентации заебава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom