Фан Клуб: Албанија

Член од
16 октомври 2008
Мислења
120
Поени од реакции
10
Jas vas ne mozam da ve razberam ne ki gledate vasite problemi vasata kuca gledate kako se komsite gledatajde kako vardar ke vi padne 2 liga (go znam kontra odgovorto ) vednaz ke kazeta vasata Sloga e 4 liga barem nie tamu sme za cesta na futbalot ako moze taka da se kaza a vie sto praite
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.709
Поени од реакции
71.140
Jas vas ne mozam da ve razberam ne ki gledate vasite problemi vasata kuca gledate kako se komsite gledatajde kako vardar ke vi padne 2 liga (go znam kontra odgovorto ) vednaz ke kazeta vasata Sloga e 4 liga barem nie tamu sme za cesta na futbalot ako moze taka da se kaza a vie sto praite
Малку оф топик...
Игра Слога во некое натпреварување оваа сезона??? (не е провокација туку прашање)
Да не бидам до крај оф топик, вечер Албанија тешко дека ќе освои бод покрај противникот кој прикажува се подобро игри. Типувам на победа кај Белорусија, посебно затоа што ќе играте без неколку главни играчи...
 

Daamjaan

Bla blaaa
Член од
11 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Дефинитивно владее голема омраза . . . ама сепак класичен пример за сплотеноста на навивачите на МК,според мене, е навивањето на светското у ракомет у Хрватска . . . А знам кога ќе бидеме сите сплотени,кога ќе има натпревар Македонија - Албанија на градски . . . сите ќе бидеме сплотени на исти стадион,цела држава човече,не е битно кој од која страна седи ! :pos2::)

--- надополнето ---

Конечно еден реален без да плука безвезе :)

Туку ме интересира зошто вие македонските групи не навивате заедно за Македонија?
Иако припаѓам на една навивачка група,сепак на натпревар на кој игра Македонија,сите ми се условно кажано браќа . . . без разлика од кај се или за кого навиваат. . . ама не е тоа случај со сите луѓе нели ? Бар мене тоа не ми смета :) Сепак кога реков за заедничкото навивање,не мислев само на навивачките групи,туку општо на сите Албанци. . . ми се допаѓа тоа што се почитува чувството на припадност кон матичната држава,иако не треба да се изгуби и чувството со државата во која се живее,али тоа е друго прашање од друга теми у која не би навлегувал :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Па Белорусите немаа многу шанси т.е колку имаа ги искористија.Има повеќе посед но цврстата одбрана ги запираше навреме.

и двете гола ги примивме на прекини!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Тоа ти е, се гледаше дека отсуствуваат фудбалерите кои знаат да направат разлика, па како резултат на тоа примивме два гола кои можеа лесно да се одбегнат. Ама што е - тука е.
 
П

Паспарту

Гостин
За жал точно предвидов (и во двата случаја).
...не беше тешко
Не беше... :) Сепак јаки се белорусите, како што кажав и вчера, за просечни репрезентации како што имаме ние и албанците се класа понапред. Тешко е да се игра против нив на гостински терен :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не беше... :) Сепак јаки се белорусите, како што кажав и вчера, за просечни репрезентации како што имаме ние и албанците се класа понапред. Тешко е да се игра против нив на гостински терен :)
Да навистина е тешко,но не креираа некои посериозни шанси,и двата гола дојдоа од прекин.Но стварно многу се брзи,летаат низ терен :)

Сме извадиле бод последниот пат кога сме гостувале во Минск но вечерва толку ни беа можностите!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Преполн стадионот Скендербеу во Корча!
 
Член од
1 март 2011
Мислења
180
Поени од реакции
8
Ajde !

Pred 1 mesec Albanija - Slovenija 1-2 PRIJATELSKI NATPREVAR !
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Albanija-Bellorusia vo sabota... ke se igra utakmicata i 4 tifogrupi od drzhavata ke idat da go bordat Albanija (Ballistet,Shvercerat,Kastriotet i Patriotet)
za drugite nemam informaci


Ballistite ke idat 2 avtobusi okolu 130 dusi.... za drugite tifogrupi nemam informaci !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom