Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
За составиве .... најнесватливо ми е со кој памет Игуаин е сместен во тимот? Имате 100 милиони да им го откупите на Реал? Тие не си го даваат најдобриот стрелец така :toe:
На Игуаин му завршува договорот ова лето, сеуште не му е продолжен, има настанато проблеми со продолжувањето, со оглед на тоа што зима мизерна плата, а и плус се подскарани со Роналдо...што значи дека, ако Реал не му понуди асален договор (а овој веројатно ќе бара доста пари), тој ќе си оди од Реал...е сега кој ќе го земе...ќе се усреќи најверојатно.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
За составиве .... најнесватливо ми е со кој памет Игуаин е сместен во тимот? Имате 100 милиони да им го откупите на Реал? Тие не си го даваат најдобриот стрелец така :toe:
политиката на реал е продажбата на дресови и реквизити пред освојување титули,па и треба со испаѓањето во осминафинале веќе 5-6 години со ред губат огромни финансиски средства,а веќе се заборчени до гуша со последните пропаднати трансфери....ако тргни перез по рибери или руни или трет некој сличен на нив,многу лесно може да го продаде и игуаин,иако е еден од најдобрите во реал веќе 2 години со ред,секој би сакал таков играч во својот тим,а перез веќе е докажан по за нас неразбирливи трансфери...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
Агентот на Буфон изјави дека Буфон нема да го напушти Јувентус ниту за Баерн Минхен, ниту за Манчестер Сити, никогаш не побарал а и никогаш нема да побара да замини од Јувентус. Агентот изјави дека Буфон никогаш не сакал, а нема ниту во иднина да сака да го напушти Јувентус, бидејќи тој се чувствува среќен во Јувентус, и воопшто не може да разбере од каде излегуваат сите овие гласини. ЛИНК
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Амаури за Кјаер, јас сум за ова! секако нема ништо официјално во ова, само медиумска шпекулација, но кога би можело да се случи би немал ништо против.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Леле, леле како само плакнат очи со овие шпекулацииве. Која од која поубава да незнаеш за која да се одлучиш. Барем 40% да се точни и ние на коњ сме. Гледам Варгас скоро во секој состав го има, исто и Мексес, вака ако продолжат незнам како ќе дочекам да дојде летниот трансфер период. :vozbud:

П.С. Највеќе во очи ми падна формацијата што би ја играл Капело, нормално со мали корекции.
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
poleka be epten se zaeltavte pa vie, Prandeli, vargas, gilardino, pasqual, ima nekoj od fiorentina so ne go sakate, i montolivo i jovetic da gi vklucime u paketov :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
5.349
poleka be epten se zaeltavte pa vie, Prandeli, vargas, gilardino, pasqual, ima nekoj od fiorentina so ne go sakate, i montolivo i jovetic da gi vklucime u paketov :)
Џилардињо и Пасквал не вредат без пари да се ангажираат а камоли за нив да се трошат пари:toe:Слободно може Фиорентина да си ги задржи, бидејќи ќе им требаат за борба за опстанок.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Па тоа е поентата , екипи како Фиорентина (мали екипи) произведуваат играчи за големите екипи ... отсекогаш било така ...

таква екипа е Севиља во Шпанија , а во Германија има неколку екипи кои произведуваат играчи за Баерн ...
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Жан Клод Блан накратко изјави дека Мело нема да си оди од Јуве туку ќе остане.ЛИНК
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Па тоа е поентата , екипи како Фиорентина (мали екипи) произведуваат играчи за големите екипи ... отсекогаш било така ...

таква екипа е Севиља во Шпанија , а во Германија има неколку екипи кои произведуваат играчи за Баерн ...
vie da mozete cela fiorentina ke ja kupite,ama... Fiorentina e dovolno golem klub da ne izgubi od bayern 4-1, i ne se lazete deka vie ste golema ekipa, od koa ve provalija za mestenje moze da se rece deka ste prosecni, mn daleku od eve za primer golema ekipa kako inter ili bayern, da ne ja spomnuvam barsa.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
зошто би заминал станува збор за одличен играч
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Mала пажња од мене :)

 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
vie da mozete cela fiorentina ke ja kupite,ama... Fiorentina e dovolno golem klub da ne izgubi od bayern 4-1, i ne se lazete deka vie ste golema ekipa, od koa ve provalija za mestenje moze da se rece deka ste prosecni, mn daleku od eve za primer golema ekipa kako inter ili bayern, da ne ja spomnuvam barsa.
Барај баби , жаби колку сакаш , Фиорентина била, е и ќе биде мал клуб на кого врв му е 4то место во Италија секоја престапна година ...

Јувентус е име во Италија и како што на секој играч кој настапува во Серија А , така и на играчите на Фиорентина би им била чест да играат за најтрофејниот италијански клуб ... Фиорентина е пролазна станица во кариерите на фудбалерите пред да преминат во некој поголем клуб како Јувентус каде ќе стекнат слава и ќе имаат шанса да освојуваат трофеи ...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Tuttosport денеска направи листа на најверојатни засилувања и тактика која ќе ја употребува идниот тренер на Јувентус.



Ако остане Закерони се претпоставува дека формацијата ќе биде 3-4-3 а Јуве ќе ги ангажира Џеко,Варгас и Мексес:

Buffon

Mexes--Legrotaglie--Chiellini

Caceres--Sissoko--Melo--Vargas

Diego--Dzeko--Candreva


Aко дојде Прандели се претпоставува дека формацијата ќе биде 4-2-3-1, а Јуве ќе ги ангажира Ван Дер Веил, Варгас, Мексес и Џилардињо:

Buffon

Van Der Weil--Mexes--Chiellini--De Ceglie

Melo--Marchisio

Iaquinta--Diego--Vargas

Gillardino

Aко пристигне Бенитез се претпоставува дека формацијата ќе биде 4-4-2, а Јувентус ќе ги ангажира Варгас, Шкртел, Кајт, Ван Дер Веил и Пацини:

Buffon

Van Der Weil--Skrtel--Chiellini--De Ceglie

Kuyt--Felipe Melo--Sissoko--Vargas

Iaquinta--Pazzini


Aко пристигне Дон Фабио Капело се претпоставува дека формацијата ќе биде 4-4-2, а Јувентус ќе ги ангажира Мексес, Кајт, Варгас и Игуаин.

Buffon

Caceres--Mexes--Chiellini--De Ceglie

Kuyt--Felipe Melo--Sissoko--Vargas

Amauri--Higuain


LINK

A весникот Leggo пишува дека ова лето можна е да се преговара за замена Буфон-Рибери, а Липи притискал Јуве да го ангажира Федерико Маркети од Каљари, кој најверојатно ќе биде заменик голман на Буфон на СП во Јужна Африка, во Италијанската Репрезентација.​
добри се сите состави но незнам шо е то со диего скоро во ниту еден состав нее
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
добри се сите состави но незнам шо е то со диего скоро во ниту еден состав нее
Едно од двете сигурно би било, или би бил на клупа, или би го продале.Според формациите на Бенитез и Капело стандардна 4-4-2 играта ќе оди преку крилата.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom