Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Не го заборавајте и Екдал - момакот е одличен, само треба идиотот во Сиена да му дава повеќе шанси. Го гледав на :jaj:утакмици кога играше и многу е цврст во средината.
Игра редовно во Сиена... во последно време нон стоп е стартер... најверојатно ќе се врати од наредната сезона во Јуве...

п.с Тимче добро е? :helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
pa navivacite od stadion mu skandiraa na idolov moj vtornikot , go baraa nazad :wink:

to so ne si zapoznaen so vistinata i so ne znajs da go pocituvas coekot koj ti go napraj klubot najdobar na svetot tvoj problem...

ali ima nekolku mina ko tebe so parola "in secco we trust" ali prolazni ste kako 5 godisniot proekt od Blanc...

Samo bez nervozi , strpi se malku ke dopre vistinata i do tebe , na dobar pat e...

lugeto so velis deka go vadat klubot od gomna , tokmu tie go zatrupaa vo gomna...
1. Навивачите лани го скандираа името и на Раниери на почетокот на сезоната, ама на крајот потпишуваа петиции за смена.

2. Човекот кој го направи ЈУВЕНТУС НАЈДОБАР НА СВЕТОТ Е ОВОЈ:



3. 99% од Drughi Bianconeri, Drughi Sicilia, Nucleo Bianconero се против Моџи, а Моџи го скандираа FIGHTERS. (втор пат во 5 години).
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
pa navivacite od stadion mu skandiraa na idolov moj vtornikot , go baraa nazad :wink:

to so ne si zapoznaen so vistinata i so ne znajs da go pocituvas coekot koj ti go napraj klubot najdobar na svetot tvoj problem...

ali ima nekolku mina ko tebe so parola "in secco we trust" ali prolazni ste kako 5 godisniot proekt od Blanc...

Samo bez nervozi , strpi se malku ke dopre vistinata i do tebe , na dobar pat e...

lugeto so velis deka go vadat klubot od gomna , tokmu tie go zatrupaa vo gomna...

Не дрндај вуна. Реално, кој не ушалта во втора лига?

Башка навивачите го скандираа името на А. Ањели, а не на Моџи.
И тие навивачи не се релевантни за тоа што обичниот фан сака. Во мај на Сан Сиро имаше и такви пипери кои го исвиркуваа Малдини - синоним за фудбалер, кој погина за Милан и тие не најдоа за сходно да го испратат со аплауз.

Тие таквите, квази навијачи не ја даваат вистинската слика за клубот и не можеш да се потпреш на нивните скандирања
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Игра редовно во Сиена... во последно време нон стоп е стартер... најверојатно ќе се врати од наредната сезона во Јуве...

п.с Тимче добро е? :helou:

Има изиграно само 6 утакмици до сега, што е премалку.

edit: 5 како стартер и 4 влегол од замена
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Игра редовно во Сиена... во последно време нон стоп е стартер... најверојатно ќе се врати од наредната сезона во Јуве...

п.с Тимче добро е? :helou:
Добро е само така продолжи !:haha:...Иначе ако дадете да ја отворам јас новата тема да почнувам да се спремам:vozbud::vozbud:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
3. 99% од Drughi Bianconeri, Drughi Sicilia, Nucleo Bianconero се против Моџи, а Моџи го скандираа FIGHTERS.
Не ми ги спомнувај тие навивачите... Други Сицилија се луѓе кои цела сезона навиваат за Јувентус , само за за натпреварот Палермо - Јувентус ги менуваат шаловите од црно бели во розеви... доволно ми е тоа за нив...

Фајтерс се исклучиво од Торино и тие се баш вистинските навивачи кои отсекогаш биле со клубот...

Не е фрката да да си член на Други или да ги имаш во потпис на форумов за да си поголем навивач... или да имаш членска карта во новчаникот...

После сезоната 2000/01 , после последното коло навивачите на Јувентус влегоа на терен во знак на протест затоа што клубот 3 години беше без титула(играчите и тренерот едвај спасија жива глава)... Ке има реприза на тоа , дали годинава или вгодина не знам , али знам дека тие во Сицилија можда ке слават на плоштад пласман на нивниот клуб во лига европа па нема да имаат време за протести... :wink:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Има изиграно само 6 утакмици до сега, што е премалку.

edit: 5 како стартер и 4 влегол од замена
Кај го виде тоа? ако го виде на Википедиа не е релевантно... јас колку шо знам ги изигра скоро сите натпревари а последниве 5-6 баш од почеток...

а можда и грешам :)

Не дрндај вуна. Реално, кој не ушалта во втора лига?
Гвидо Роси , Масимо Морати , Марко Тронкети ... 100 пати имам зборувано на темава не можам пак...

Моџи е ослободен од едната пресуда. Понеделник на 14ти е последното рочиште за Џираудо кој се суди посебно за спортски превари и малверазции , а сите докази упатуваат дека и тој ке биде ослободен од обвинение... стрпи се малце , ке ти исплива вистината ко мртовец на брег... :wink:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Кај го виде тоа? ако го виде на Википедиа не е релевантно... јас колку шо знам ги изигра скоро сите натпревари а последниве 5-6 баш од почеток...

а можда и грешам :)

Повели :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Не ми ги спомнувај тие навивачите... Други Сицилија се луѓе кои цела сезона навиваат за Јувентус , само за за натпреварот Палермо - Јувентус ги менуваат шаловите од црно бели во розеви... доволно ми е тоа за нив...

Фајтерс се исклучиво од Торино и тие се баш вистинските навивачи кои отсекогаш биле со клубот...

Не е фрката да да си член на Други или да ги имаш во потпис на форумов за да си поголем навивач... или да имаш членска карта во новчаникот...

После сезоната 2000/01 , после последното коло навивачите на Јувентус влегоа на терен во знак на протест затоа што клубот 3 години беше без титула(играчите и тренерот едвај спасија жива глава)... Ке има реприза на тоа , дали годинава или вгодина не знам , али знам дека тие во Сицилија можда ке слават на плоштад пласман на нивниот клуб во лига европа па нема да имаат време за протести... :wink:
FIGHTERS го скандираа името на Андреа Ањели а името на Моџи било споменато 1-2пати.

Инаку, истите тие FIGHTERS на мечот со Наполи, кога Јуве играа во Сериа Б, скандираа „Vogliamo Moggi a morire“ (сакаме Моџи да умре). Веројатно имале мотиви за така да скандираат за него.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
па 9 натпревари има одиграно не 6 ко шо рече ти... :)

а последниве 4-5 ги игра како стартер , изгледа се наметна како прва опција...

FIGHTERS го скандираа името на Андреа Ањели а името на Моџи било споменато 1-2пати.

Инаку, истите тие FIGHTERS на мечот со Наполи, кога Јуве играа во Сериа Б, скандираа „Vogliamo Moggi a morire“ (сакаме Моџи да умре). Веројатно имале мотиви за така да скандираат за него.
Сеа дали сакале да умре или да се врати(ко шо скандираа после Баерн) не знаеме...

А шо ке скандираат кога ке биде ослободен од пресудата баш ќе видиме
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Гвидо Роси , Масимо Морати , Марко Тронкети ... 100 пати имам зборувано на темава не можам пак...

Моџи е ослободен од едната пресуда. Понеделник на 14ти е последното рочиште за Џираудо кој се суди посебно за спортски превари и малверазции , а сите докази упатуваат дека и тој ке биде ослободен од обвинение... стрпи се малце , ке ти исплива вистината ко мртовец на брег... :wink:
Ок, ако се докаже дека Моџи е невин јас тука јавно пред сите ке ти се извинам, и ке му се извинам на uncle Моџи за лажните верувања и слики што сум ги имал против него.

Бива?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ок, ако се докаже дека Моџи е невин јас тука јавно пред сите ке ти се извинам, и ке му се извинам на uncle Моџи за лажните верувања и слики што сум ги имал против него.

Бива?
Бива :pipi:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ако биде ослободен од обвинението.
Ќе биде... 2 литри крв , и метро и пол вени давам...

а во најлош случај на Јувентус ќе му биде официјално вратена титулата од 2004/5 , а тоа што го претрпи Моџи и Јувентус ќе го претрпат тие шо му го опнаа од позади... значи и ова ти е како признание за неправдата која му е направена него и на клубот...

Фарсополи заврши , Калчополи допрва ке почне... само полека :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom