Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Додека голманот на Фиорентина, Себастијан Фреј сонува да постигне гол, и тоа против Јувентус со ножички. Тука
напаѓачи не можат да дадат гол со ножички а не па Фреј:)

Potpolno se soglasuvam deka Nedved treba da zamine vo penzija.Dovolno napravi za Juve.Fala mu.Vo Juve sega treba da dojde nekoj igrac od kalibarot na Diego.....I nekoj vo odbrana kako Galas.Ima nekoj informacija za nekoj oficijalen transwer vo Juve.

FORCA JUVENTUS
welcome Dejan_24

а ја нејќам да се пензионира Недвед,легенда на клубот,заедно со Буфон,Дел Пиеро и Трезе се срцето и душата на тимот,знам дека е стар,има 36 години,али уште може да игра,следната сезона нема да биде прв тим цело време,ќе влегува од клупа или некад прв тим ќе игра али како можете така лесно да се откажете од Чешката фурија?ваков играч нема да добиеме ни за 10 години
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Jas ne sum za penzioniranje na Nedved iako se soglasuvam deka ne treba da ima vaka golema minutaza no samoto negovo prisustvo vo klubot moze da im pomogne na pomladite igraci, no sekako toa sto ke prodolzi da igra ne mora da znaci deka Juventus ne treba da se zasili vo sredniot red, uste sega jasno e deka Nedved ne moze da go izdrzi tempoto sreda-nedela.

Dobredojde Dejan_24:)
па никој не вика дека треба да го пуштат да си оди во чешка...ама се гледа дека нема доволно сила, иако на некои натпревари трча ко коњ, на други не може да издржи ни пола саат, како со милан. се почесто може да заработува повреди, а не дај боже и некоја што ќе го чини многу...така да, треба или да биде на клупата, или да почне да тренира младинци, да биде помошник на раниери или слично. со милан, откако тој излезе, де чеље играше супер, местеше голови, ја изнесуваше топката и се друго...така да, нема потреба од грижи за недведовата замена. плус...мислам дека вака, де чеље со молинаро многу подобро дејствуваат, затоа што де чеље има сила, млад е, енергичен и може да се уфрла напред т.е. како крило, но и да се враќа назад, како бек и да помага на молинаро. на тој начин, ќе се затвори огромна дупка во одбраната и успехот ќе биде гарантиран.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
еиииии момци тепа јуве со 4-2 и ми снема нет (= дури сега дојде.
Да кажам добредојде на фан клубот новиот член го заборавив.

Инаку да кажам за Недвед, па може да ја доврши кариерата за друга сезона многу потешко ке биди да игра, бидејки не верувам другата сезона да издржи цел натпревар во исто темпо 90 мин. Како што вика членот над мене може да стане под тренер на раниери или пак да тренира да стане нешто како тренер на младинците.

Толку сега за сега кадар да пробам нетот какоф е (=

Пс. Кико гледам работиш со фотошоп. Мсн или некакво јаху ке дадеш?
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Според мене, Недвед би можело да игра оваа сезона целосно.. Но за другата мислам дека ке нема сили... И да.. Добро би дошло да биде помошник тренер на Ранири, нешто како што беше Михајлович во Интер, како што е Мијатович во Реал(но овај не е помошник тренет).. Но со една цел, при промена на тренерската клупа на Јуве, Недвед секогаш да е тука.. Позз

Едит: Dejan 24 Welcome In The Hood
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
Fala vi mnogu za dobriot precek.Jas go nosam Juve vo srceto_Od 5g sum za Juve.Za mene Del Piero e CAR.Takov igrac nitu imalo nitu ke ima.SAMPIONI

FORCA JUVENTUS

Sega citav deka sportskiot direktor na Juve e vo London.Sto znaci sigurno ke ima nekoe pojacuvanje od Londoskite klubovi.Za Galas e sigurno,a najverojatno ke ima razmena Modric so Jakinta.Ne znam jas ne bi go prodal Jakinta.Go postuvam i Modric.Da imame doverba vo rakovodstvoto na Juve.Znaat sto pravat...Interesno na pocetok ne go cenev Ranieri mnogu kako trener.Sega go smeniv mislenjeto.Kolku mladi igraci pronajde alal da mue.Marcisio,Giovinko,De Ceglie...Bravo.Samo napred CAREVI.Ako nekoj ima nekoja druga informacija za transweri pisete....


FORCA JUVENTUS
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Добредојде Дејан_24 Enjoy your stay
Иначе за Недвед мислам дека му е времето да се пресели во некоја друга професија секако со Јувентус....може да ги подучува младите таленти или нешто друго за на теренот мислам дека му дојде време да отстапи место за друг има многу направено за тимот и фала му за тоа:toe:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
Деки, и јас ти посакувам срдечно добредојде:smir:.

Мое мислење е дека Недвед треба да се пензионира сезонава како што веќе кажа еднаш и да му се даде да работи нешто во Јувентус, сигурен сум дека има место за него. Инаку кога сме веќе кај Недвед тој најверојатно ке го пропушти дуелот со Аталанта. Ваквиот тип на повреда се јавува најчесто поради преголем напор односно замор. Го стигаат годините... Дијагонзата е дека ке треба да мирува неколку дена..http://www.channel4.com/sport/football_italia/dec16p.html
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Доста му е на Недвед, играше ко играше, го поштовам многу но стар е веќе. Пред да почни сезонава не сакав ни сеа да игра, но кога видов како игра го сменив мислењето, нека ја доигра сезонава ама за другата можи да се предрли во управата на Јуве нешто таму да работи. Ако тој сака да остани да игра уште една сезона Јуве нема да му прави никакви проблеми, одма ќе му понудат договор, во тоа сум сигурен. И што ќе се случи тогаш, Раниери пак само него ќе го става во игра по дефолт и тоа нема нималку да биди добро за играта на Јуве.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
хахаха.. клипов закон. Дајте уште такви бе :):)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
хахахах добра реклама, финтата е што дресот на Амаури тежи и го претисна копчето, хихих, Каморанези брз бил бе (=

БТВ, види какво манекенче е Де Чеље (=
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
kolku samo najubavos e osekam ovie dva dena otkako gi opnavme pederistana od milano!!!!!!!!:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom