Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Syn а шо не замараш тука со тај глупак и со челзи...ного ми е гајле на мене колко потрошил мурињо или раниери во челзи,мене ми е битно јуве колко ке потроше и шо ке направа у сезоната што следи.. :helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Juventus Players To Get €1m Each For The Double

If Juventus can achieve a glorious Scudetto and Champions League success this season, each Bianconero player will be entitled to a €1million bonus.

Добар поттик за играчите :):)
Секој ек инкасира по 1 милион евра за двојната круна т.е Скудето и ЛШ
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Еве читам еден играч веќе ни замина... Алмирон... Дечкото беше просечен но не и добар да игра во Јуве... Според 24фудбал Алмирон е позајмен на 1 година, а Јуве за ова ке доние оштета од 400 000 евра... Сега ке треба само еден плејмејкер да се донеси... Мислам дека Јуве сега ке треба да тргни по Диего или Швајни... Баш ваков играч ни треба... И можи еден дефанзивен играч... Мислам дека тренсфер пазарот за Јуве уште не е завршен...:helou:А ова со милиончево мислам дека ке допринеси да се покажат во нај добро светло... Сепак треба уште 2 засилувања...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Алмирон како што знаме не ни заигра доста у јуве... така да тие 400 000 и уште некоја пара ке послужат зза квалитетен плеј кој го чекаме веке 2 месеци :):)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
А брат ако не запнат ке го чекаме уште 2 и поќе... Мора да се отворат картите и да се однеси некој прејмејкер... Еве Недвед вели дека треба да му се пружи шанса на Станкович... Сега не знам и јас што да мислам... За мене секогаш подобра опција би биле Швајни или Диего од колку Станкович... Но да оставиме на управата...:helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Станковик не доага у обзир! НЕ !

швајнштајгер и диего мој избор...
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
сите би го направиле само еве на еден не му успеа ( раниери )

хаселбенк и даф просечни играчи ???????:lud::nesvest:

Ajde duff moze bese dobar ne vikam ne ali haselblank zvezda a
daj ne zezaj i sporedi gi tie "zvezdi" so ovie igraci sto igraat denes i kazi mi koj e pogolema zvezda
haselblank be... c c c c :drk::drk:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Еј дечко кај се најде сега ти... Тоа што беше со Муришо заврши...Ете и Sun не коментира поке, сега ти најде да пишиш глупости на Фан Клубов... Ај глеај си таму... А Јуве го купи голманот од Удинезе Манингер... Ај со среќа нека ни е... И имаме сеа втор добар голман...:helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Манингер? Супер резерва :):)

edit: ке ме нема на форумов 7-8 дена. Се надевам кога ке се вратам ке има добри вести и еден квалитетен плеј во средината т.е Швајни И победа над манчестар :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Manninger joins Juventus[/FONT]
Tuesday 5 August, 2008
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]Austrian international goalkeeper Alex Manninger has signed for Juventus and is relishing the chance to play understudy to Gigi Buffon.

Manninger spent last season on loan to Siena from Red Bull Salzburg and impressed in Tuscany.

The 31-year-old has now joined Juve in London and is ready to give his all to the Bianconeri cause.

“I am very happy to have arrived at Juventus,” Manninger said. “Here football really counts.

“I have gained a lot of experience playing for smaller sides but I was at Arsenal a few years ago and I wanted to return to a big club at the highest level.”

Manninger is unlikely to be called into action on many occasions with Azzurri No 1 Buffon holding the gloves.

“We all know Buffon’s ability and his role in this squad,” he continued. “Only one goalkeeper can play at a time but in a squad of 25 there must be more than one custodian and we have three.

“I’m ready to give as much of a contribution as I can make to this team.”

Dobar e Manninger, minata sezona go gledav odlicen bese za Siena. Neka mu e so sreka...
[/FONT]
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
Еј дечко кај се најде сега ти... Тоа што беше со Муришо заврши...Ете и Sun не коментира поке, сега ти најде да пишиш глупости на Фан Клубов... Ај глеај си таму... А Јуве го купи голманот од Удинезе Манингер... Ај со среќа нека ни е... И имаме сеа втор добар голман...:helou:
Mala ispravka, druze:)Minata sezonia igrase za Siena, a do pred Juventus bese igrac na Red Bull Salzburg:je:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Епа овие од 24фудбал изгледа лажат:D Ваму пиши дека Удинезе и Јуве се договориле... ЈБГ сепак е играч на Јуве... Енегџи ако одиеш бато на одмор при што ке бидш отсутен 7-8 дена убаво помини си, и се гледаме по една недела... Кај и да си со нас си...:helou:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
Маннигер на почетокот од трансфер периодот се пресели во Удинезе, го има на википедија трансферот, а и на официјалната страна на Јуве пишува дека преселбата е договорена со Удине,

http://www.juventus.com/site/ita/NEWS_newseventi_B6F73AF330A3474C82589AFEE7277C29.asp
Dobro togas... se izvinuvam..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom