Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
1. Ми се важни, ама головите некако помили ми се...
2. Не го реков тоа..И Рони е добар, ама не е како што беше во Барса..
3. Секој за себе...
4. Треба да сум слеп да не го видам придонесот на Момо Сисоко во средината на Јуве (прашај го Роналдињо, тој повеќе знае)..Верувам дека Рафа Бенитез главата ја удира во ѕид зошто не му даваше шанса да игра повеќе во Ливерпул..И не фала, Баба Ванѓа е Бугарка, а јас сум чисто Македонче..Така да немам никаква роднинска врска со неа!!
1.Мене ми се подеднакво мили
2.Нормално
4.Имам еден другар/братучед легенд на форумов,страшен навивач е на Ливерпул и цело време му ја спомињам таа грешка на Рафа,ама па и многу конкуренција имаше у Ливерпул:toe:
БТВ еден народ две држави:pos::pos::pos:


Едит:Од кај знаевте дека така мислам за Сисоко?:nesum:

Се молат фановите на Милан, да не ни ја трујат темава со глупи споредби и да не ми ги споредуваат трансферите на Шева и Сендерос со оној на Амаури. Секое ебено евро што Јуве го плати за Амаури вредеше, а за овие двајца и беспари шо ги зедовте, па пак не вредат... Бтв... Го фафнавте 4-2? Го фафнавте. Ве напуни Амаури? Ве напуни, ајт со здравје, со среќа во Серија А и УЕФА, не ја тупете веќе.. Роналдињо, јеа рајт.. го видов колку е добар, дуел на Момо не му зеде...
Не верувам дека ќе не фуфнеше ако не беше пеналот ама ај
Најважно плата на 1-ви секој месец земаат...
Да,да а па некој тресат глупости на кајгана и арчат пари за нет:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се молат фановите на Милан, да не ни ја трујат темава со глупи споредби и да не ми ги споредуваат трансферите на Шева и Сендерос со оној на Амаури. Секое ебено евро што Јуве го плати за Амаури вредеше, а за овие двајца и беспари шо ги зедовте, па пак не вредат... Бтв... Го фафнавте 4-2? Го фафнавте. Ве напуни Амаури? Ве напуни, ајт со здравје, со среќа во Серија А и УЕФА, не ја тупете веќе.. Роналдињо, јеа рајт.. го видов колку е добар, дуел на Момо не му зеде...

Иначе, не знам зашо сте сите толку против Молинаро. Јас лично, приметувам дека е подобар од порано... Немам ништо против, нека продужи вака ќе го биде.

Сендерос го зедоа за да се намали просекот на години, не за друго :) Две чисти нема од фудбал!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Не верувам дека ќе не фуфнеше ако не беше пеналот ама ај
Не бе зашо... А играта со рака на Каладзе, играта со рака на Сидорф, гурањето на Јанкуловски над Григера не беа фаули за пенал? Ај те молам не се брукај, трај барем не збори глупости...
Да,да а па некој тресат глупости на кајгана и арчат пари за нет:smir:
Тачно, глеаш колку си паметен. Си ја увиде грешката, ај сеа олади. :pipi:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
Да,да а па некој тресат глупости на кајгана и арчат пари за нет:smir:

Ти најде за сходно да пртолкуваш моја реченица како глупост!? Од прееска читам ама и се повеќе ме убедуваш дека си непресушен извор на глупости...:tapp:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
БТВ
1.Не верувам дека ќе не фуфнеше ако не беше пеналот ама ај
1.Ако беше баба машка, веројатно дека немаше дедо да го сретни.. И да му судеа на Милан 2-3 ракометни потези во туѓ шеснаесетник на Каладзе, и пеналот на Кака едно метро надвор од 16тик, веројатно Милан ќе беше 5-6 а не трети...
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
znaci:jas sum za JUVENTUS ne za amauri kao so prai fenomen sporedbi amauri-ronaldinho.amauri se pokaza 100 pati poise nego ronaldinho.i daj neka ne zmara veke fenomenov zaso neka ja vidi tabelata pa posle ke zborime.a ne mi se smee deka sum go zakutel so prethodniot post koa mu rekov da ja vidi tabelata.aj dosta veke muabetov ne ti drzi FENOMENU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе феномен .. што ми правиш споредби кога од вас сме биле,сме и ке бидеме подобри. Примивте 4 комада прај ти споредби пак. Амаури е Амаури неможеш да го споредиш со никој од Милан,пошто нема достоен играч да го споредиш така да... аут.
А и да со кого сте во 1/8 финале у ЛШ? :vozbud:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Абе феномен .. што ми правиш споредби кога од вас сме биле,сме и ке бидеме подобри. Примивте 4 комада прај ти споредби пак. Амаури е Амаури неможеш да го споредиш со никој од Милан,пошто нема достоен играч да го споредиш така да... аут.
А и да со кого сте во 1/8 финале у ЛШ? :vozbud:
Со Борусија Дортмунд мислам се паднаа... Нека ме поправат ако не е така.. Ама Борусуија Дортмунд Аматери, не оваа што игра Прва Бундес Лига!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Д

Демијан

Гостин
Феномен ај лапни си го кученцето што ти е у сендвичот и иди си во твој фан клуб.Немаш право тука да збориш по поразот во Торино.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
Игра со Сиена дома и нема сеа викендот,после нова година ќе се игра!
После тоа следуваат дуелите со Фиорентина и Каљари кои ке се одиграат во вечерниот термин во сабота. Така да ке имаме можност да го гледаме Јуве на тв!
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
После тоа следуваат дуелите со Фиорентина и Каљари кои ке се одиграат во вечерниот термин во сабота. Така да ке имаме можност да го гледаме Јуве на тв!
Mi mirisa na 9 boda od ovie 3 natprevari :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom