Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
chimenti najdobar

la giovincoooooo

aj vi ja cestitam pobedata. Bravo Juve.. Bravo GRANDE G I O V I N C O.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Одлично изведени пенили... Тоа ми се свиѓа... Циментово можеби е месечар во игра... Но има чуство за пенали... Ајмо сега и Милан да го столчиме... Поз
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
а игра ли тој младиот бек не ми текнува како се вика .... ама ептен добро изигра на тим трофео го растури мајкон
Роси. Десно крило играше малиот денеска, излезе на полувреме (22:30 мин)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
To TO TO TO totooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo JUVEEE
Bravo Bravo, IMA LI PO DOBAR OD DE CEGLE ??? -NEMA , bravo za de4kovo super izigra mislam deka vredi da se stavi 1 tim na mestoto na molinaro, BRAVO za Chimenti koj fati prviot penal i edinstven i najzasluzen za pobeda, vaka ve sakam Juve da ne se promasuva penali bravo nemam zborovi, Giovinco super izigrasse imase nekoj obidi no blizuv bese AMauri se trudese i toj trca, barabvo i za Nedved koj tr4ase celi 45 min, bez prestan a dali go pomina nekoj na SISOKO, haha zver, bravo za igrata na juve nemam zborovi bravo samo taka i sega so Milan da gi ZDROBIMEEEEEEE, samo napred forza Juve!!!:vozbud:
Роси. Десно крило играше малиот денеска, излезе на полувреме (22:30 мин)
Na mestoto na Esposito, koj pogodi na penal i bese siguren vo igrata, dobra procenka na ranieri a i ne sum nogo zadovolen od Rosi, imase edna sansa koja trebase da ja realizira nekako se plasi, kako i da e toa e pobeda na Juve, bravo nas e kupot samo napred,
a aRtAn, Amauri izigra dobro go resi krajniot penal, trcase nasekade imase nekoolku soloi obidi, dobro igra ne e loso so Milan ke dadi gol 100%, samo sreka,
a primetivte li deka koga ke doprat topka Giovinco,Ekdal,Amauri i drugite brzi i jaki igraci pravo gi soboruvat pravo faul im pravat, samo da ne se povredi nikoj toa mi e najgolemata griza
 
Член од
8 август 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Moze golmanov ni e mesecar za vo igra ama dobar bese za penalive.
A za Ginoviko cista (10) desetka defenitivno ke go zameni del piero :)
pozdrav sledni ni se milan da gi ispleskame :))))
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Sega igrat Milan-Napoli, neka pobedi koj bilo samo da se molime da nema nogo golovi bidejki moze da se zagrozime za da ne go dobieme kupot neka si zavrsat 0-0 pa na penali neka pobedi i krajnata ke ja resava Juve, ako pobedime i krajnata go zimame pehar4eto od kupot, Forza Juve ajmo:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom