Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Сликата си ја зедов многу е добра хаха.. абе ви реков ли дека се трачеви тоа за трезегол.. му требаа на раниери 4 напаѓачи и каде ке отиде трезеге? Наш е и ке остане до крај на кариера ке видите.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Report: Trez Certain To Sign For Barca

The Gazzetta dello Sport says that David Trezeguet is certain to sign for Barcelona, despite the Frenchman’s claims that he wants to end his career in Turin.
Trezeguet has been heavily linked with a move to Barcelona over the last week or so, with new Coach Josep Guardiola said to be desperate to sign the prolific marksman.

However yesterday the 30-year-old seemed to shut the door on a possible transfer by pledging the rest of his career to Juve.

“I recently signed an extension until 2011 and I hope to end my career here,” he told Sky Sport Italia.

“I came close to signing for Barcelona three years ago but Capello convinced me to stay. I love this club and I have no intention of leaving.”

Trezeguet was in fact referring to 2004 when a deal had been done with Barca, only for new coach Fabio Capello to block the transfer at the last minute.

The Gazzetta says that Alessio Secco and Jean-Claude Blanc have set-up a transfer again with the Blaugrana, but this time current coach Claudio Ranieri will have no vetoing powers.

With the money Juve receive for Trezeguet, thought to be around €20m, they will then use to buy Liverpool’s Xabi Alonso, although they will have to add an extra €2m to snap up the Spaniard.

Alonso, who had a very poor season last campaign, is certain to leave Liverpool, as the Merseysiders are on the brink of capturing Aston Villa’s Gareth Barry for €18m.

Gianni Wilson
Леле..Секо и Бланк говеда едни...Според ова Трезеге ќе биде приморан да потпиши за Барса..И против негова желба, по вчерашната изјава дека нема да го напушти клубот, и дека сака да ја заврши сезоната во Јувентус..Секо и Бланк изјавуваат дека со неговите пари 2милиони ќе ја зголемат понудата за Алонсо од Ливерпул, а другите ќе ги искористат за други засилувања..И што е најтрагично, Раниери немал право да стави вето..Замислете ејј...И да сака Раниери да го задржи Трезеге,нема да може, ако одлучат за тоа говедава...А знајте денеска што читав?Дека Морати со поддршка од сенка на Бланк го турнале Моџи (а со тоа и Јувентус во Сериа Б), за Бланк да си се намести на директорската позиција и да добија повеќе моќ..Ако е ова точно..Морничаво зар не?Се молам да е се ова шпекулација (како што е и најчесто во гоал.ком)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Овој бланк некако од позадина излезе во јуве..хммм.. Иначе ако отиде трезегол ке ми биде нооогу мака.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Јувентус со мега понуда за Акилани
Од таборот на Старата Дама планираат да достават мега понуда до Рома, за трансфер на нивниот играч од средината на теренот, Алберто Акилани


Акилани е моментално во Австрија заедно со остатокот на италијанскиот состав кој настапува на ЕВРО 2008, но и покрај ова нговата иднина во Рома е под знак прашалник за следната сезона. И покрај очекувањето на Акилани дека ќе му биде понуден нов договор и дека и следната сезона ќе остане во Рим, сепак постои реална можност за тој да го напушти Олимпискиот стадион ова лето.
Првенствениот интерес пројавен за Акилани беше оној на Арсенал, но нешто подоцна се замеша и Јувентус, нудејќи го Јакинта како мамка за Римјаните. Понудата на Старата Дама, според италијанските медиуми била 10 милиони футни и плус потписот на Јакинта, тшо навистина треба да ги замисли Рома.
Но, најновите податоци гоцорат дека Јувентус всушност и ја зголемиле својата понуда пред извесно време, овојпат нудејќи ја истата сума од 10 милиони фунти, Јакинта и младиот Марио Марчиони во замена за Акилани.
За Јакинта се зборува дека е миленик на менаџерот на Рома, Лучијано Спалети, но сепак од таборот на Римската Волчица не сакаат да го продадат Акилани по ниту една цена, бидејќи тој е основата на иднината на нивниот тим, како што најавуваат челниците на Рома во медиумите.
Ovie kako baajgi zapnati za Akvilani da se...Dobar igrach e..10 milioni, plus Jakinta i Markioni?:wtf:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Супер, ако можеше толку пари за Амаури да дадат ке можат и за Аквилани. 10милиони + Јакинта(13милиони) + Маркиони(5милиони)=28милиони што е сосема нормално.
Замена за Тиаго е, а од него ке земеме 15милиони.

Со ова не ни треба Диего/ВдВ. А и ке се ослободи повеке место за Паладино.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нека оди маркиони али мака ке ми е за јакинта ,а акилани е баш супер играч би ни требал во тимот :toe:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
e pa neli ni trebaat igraci za liga sampioni i seria A so sea jakinta go davaat pa uste i trezegol sakaat da go dadat lejj treba da ostanat i treze i jakinta
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Стварно не можам да ја сватам оваа политикава на Јуве!Од една страна Раниери изјавува дека му требаат четворица напаѓачи за да одговорат на потребите во Лигата на Шампионите, и во Сериа А...Од друга страна секој ден фучат понуди од Барселона за Трезеге, па Јувентус не го давале, па Трезеге не сакал да си бега, па Јуве парите од продажбата ќе ги давале за други засилувања..Па Јакинта вклучен во трансфер со Мансини, па Мансини не го давале, па вклучен во трансфер за Аквилани и уште милион шпекулации...Мислам дека Трезеге нема шанса да си оди (освен ако не дојди некоја понуда за која не може да се одбија)..Јакинта сакам да остани, миленик е на публиката, ама може да служи како замена за Мансини или Аквилани..Двајцата нема да заминат сигурно..Ако замини Трезе, Јакинта останва...и обратно...Па летово е долго...ќе видиме што ќе се случува...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Добро кажано.Ако си оди трезегол ке остане јакинта или обратно но потребен ни е добар среден играч и мислам оти ако си оди некој од овие паладино ке биде 4 шпиц.Ама ке видиме има време
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Стварно не можам да ја сватам оваа политикава на Јуве!Од една страна Раниери изјавува дека му требаат четворица напаѓачи за да одговорат на потребите во Лигата на Шампионите, и во Сериа А...Од друга страна секој ден фучат понуди од Барселона за Трезеге, па Јувентус не го давале, па Трезеге не сакал да си бега, па Јуве парите од продажбата ќе ги давале за други засилувања..Па Јакинта вклучен во трансфер со Мансини, па Мансини не го давале, па вклучен во трансфер за Аквилани и уште милион шпекулации...Мислам дека Трезеге нема шанса да си оди (освен ако не дојди некоја понуда за која не може да се одбија)..Јакинта сакам да остани, миленик е на публиката, ама може да служи како замена за Мансини или Аквилани..Двајцата нема да заминат сигурно..Ако замини Трезе, Јакинта останва...и обратно...Па летово е долго...ќе видиме што ќе се случува...
А најубаво е двајцата да останат, а челниците да го одврзат ќесето и да купат играч со пари..А не само трампи да прават
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Тоа ке биде најдобро ама нели гледаш дека се запнале да продадат некој од нив 2 ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Juve Reject €20m Bid For Trezeguet

Juventus have rejected a €20m bid from Barcelona for in-form striker David Trezeguet according to Tuttosport.

The Bianconeri hit-man, who fired 20 goals in Serie A this year, has been on the Blaugrana’s summer transfer list and is one of their top priorities.

Recently, Juve director Jean Claude Blanc stated that the Frenchman was not for sale at any price and it seems as if the Bianconeri are standing by his decision after reportedly turning down a bid from the Spanish giants.

Tuttosport claims the Catalonian side offered Trezeguet a four year deal worth €5m per season and they also tried to tempt the Old Lady to part-company with the striker for €20m.

However, the Bianconeri are believed to have rejected the offer as they deemed it to be way below the player’s value.

The Blaugrana are also considering to offer Rafael Marquez into the deal in order to try and convince the Bianconeri to let Trezeguet leave.

Juve are currently strengthening their squad and with Vincenzo Iaquinta set to head for Roma, the Bianconeri would have to think carefully before letting further strikers leave.
хаха..Денеска пишит дека ја одбиле понудата за Трезеге за 20 милиони..На овие гол.ком крајот не му се знае..Уште милион стории ќе слушниме..летово
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
FALA TI GOSPODE STO OSTANA MADA STO NISTO NE E SIGURNO USTE AMA JAS NE BI GO PRODAL ZA NIEDNI PARI NA SVETOV!!!!!!!!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе ке остане верувајте.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Нека оди маркиони али мака ке ми е за јакинта ,а акилани е баш супер играч би ни требал во тимот :toe:
Маркиони е млад,брз,ефикасен играч незнам зошто го продават го дават ..... играчоот е топ ... но незнам .... а за јакинта ми е мака.:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom