Фантом организација го преплави Скопје со плакати

Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Тука на форумов има ГОЛЕМИ нарциси кои се убедени дека се свесни за своето его и својата националност, а забораваат дека плакативе се за сите направени, оти има и такви кои се неми пред националноста, не знаат што се, кои се, и што треба да бидат. Цело е кога има се, затоа покрај нас осознаените треба и другите да осознаат дека се МАКЕДОНЦИ и дека нема ништо лошо во тоа, е тогаш дури ќе живееме prosper and long life...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Јоване, боље да не продужеше оти се укака и сам си свесен.


Од сега натаму ако сакате да го понижите Јован речете му:

ЈОВАН, БИДИ ГОРД ШТО СИ МАКЕДОНЕЦ!
Ме понижи сеа, ме сроза в корен :tv:

Понижувачки ми е актот, чинот, каок сакаш наречи го.
И глупав е истовремено.
Прв пат го видов ко чекав автобус и си се изнасмеав така слатко...

И не, не ми се дигна националната свест... сигурно нема да ми ја дигне едно парче хартија за кое се фрлиле многу пари.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Плакативе
и знамињата (јарболите)
се у реду.
Браво.
Ама се останато што прави на национален план владава е К.А.Т.А.С.Т.Р.О.Ф.А.
Го копираат Милошевиќ кога го лажеше Српскиот народ со следната парола: НЕ БОЈТЕ СЕ НАРОДЕ И 30 % АМЕРИКЕ ГЛАДУЈЕ!
А сите задоволни му ракоплескаа,истата ситуација е и овде...
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
За секого е различно.

Мене ми е понижувачко некој да ми кажува да бидам горд на тоа што сум Македонец.

Ако сум горд, ќе сум горд, ако не, не.

Ако сум горд ќе ми е понижувачко пошо некој се сомнева во тоа.
То шо викаш, дете од мало се учи да си ја сака Татковината, не на 19 години. Едно прашање: Кога го виде плакатов како се осеќаше??
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
За секого е различно.

Мене ми е понижувачко некој да ми кажува да бидам горд на тоа што сум Македонец.

Ако сум горд, ќе сум горд, ако не, не.

Ако сум горд ќе ми е понижувачко пошо некој се сомнева во тоа.
А не ти е понижувачи некој да ти кажува како треба да ти се вика државата????
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
некој праша не ми требаат плакати за да бидам горд што сум Македонец...

покрај сета пропаганда, антимакедонска, од страна на медиуми и јавни личности, од страна на соседите и притисоците кои ги имаме на државно ниво ... народот почнува да си вели и помирува со смена на име и потпаѓа под пропаганда ... ќе дое ден кога ќе си речат па никој у државава не се буни на ништо ....

е затоа овакви плакати добро делуваат .. кога знаеш дека постојат ГОРДИ МАКЕДОНЦИ .. кои не потпаѓаат под пропаганда .. и потребно е некој покрај горенаведените притисоци да укажува дека има Чувари кои ја Чуваат Македонската Кауза ... и да го потсетуваат Македонскиот народ да не подпаѓа под антимакедонска домашна и соседна пропаганда ..:toe: едноставно те потсетуваат дека не си сам ....
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
То шо викаш, дете од мало се учи да си ја сака Татковината, не на 19 години. Едно прашање: Кога го виде плакатов како се осеќаше??
Да, тато и мама треба да се заслужни на тоа, а не плакати кои тоа дете дури и да научило кирилица не ќе може да ги прочита :)

Вака
Понижувачки ми е актот, чинот, каок сакаш наречи го.
И глупав е истовремено.
Прв пат го видов ко чекав автобус и си се изнасмеав така слатко...

И не, не ми се дигна националната свест... сигурно нема да ми ја дигне едно парче хартија за кое се фрлиле многу пари.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Ние си имаме проблем тука, прво тој да го решиме. Што ќе ја убедуваш Грција, кога толку луѓе тука практично плукаат по својата националност.

И Армин, национална свест не се гради со економија, тоа најубаво се учи од дома. Ако ти сам немаш национална свест сигурно парите нема да ти ја дадат :)
Ете овој Јован, како можеш да убедуваш некој во нешто, кога испаѓа дека ни ти самиот не веруваш во тоа.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Луѓе не гледајте вести на телевизија лошо влијае на здравје, колку повеќе го тупите на темава толку подобро за А1 си мери рејтинг на гледаност и им испорачува фактури на своите муштерии за реклами :toe:.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
А не ти е понижувачи некој да ти кажува како треба да ти се вика државата????
Ај ќе се вртиме во круг ако не.

Не е тоа исто.

Ја можам да ја пцујам Грција по групи на Фејсбук со наслов Фак Грис и ништо да не постигнам.

И сигурно вака нема да ја одбраниш Македонија од Грција.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ме понижи сеа, ме сроза в корен :tv:

Понижувачки ми е актот, чинот, каок сакаш наречи го.
И глупав е истовремено.
Прв пат го видов ко чекав автобус и си се изнасмеав така слатко...
И шо си рече..хехе да бидам горд како не, јас сакам да сум ко Геро, личен и популарен во Грција.

И не, не ми се дигна националната свест... сигурно нема да ми ја дигне едно парче хартија за кое се фрлиле многу пари.
Ајмо геропулос тактика хаха...

П.С. треба да имаш, за да ти се дигне!
 
H

HITCH

Гостин
Кога го видов залепено искрено се наежив БРАВО ПОДДРШКА ОД МЕНЕ :love2::oeoeoe: :oeoeoe: :oeoeoe:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
И шо си рече..хехе да бидам горд како не, јас сакам да сум ко Геро, личен и популарен во Грција.



Ајмо геропулос тактика хаха...

П.С. треба да имаш, за да ти се дигне!
Се изнасмев и си реков... аххх како би им се дигнал сеа на патриотине на кајгана форумон... :tv:

п.с. има на што да ми се дига.
Тешко оние кои чекаат на плакат да им се дигне :tv:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
позитивен е фактот што некој се нафатил на нешто вакво...треба да се крене малце националната свест...живееме мислејки само за наше добро...ама до негде е оправдано...додека луѓе пари не зимаат, ние ги трошиме без исаф, и лепиме плакати...
ние сами треба да се средиме, и Македонија нам да ни помогне, да видиме аир, па ќе видиш сите како ке ги даваат животите за неа!
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
На теле не се објаснува...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom