Факултет за информатика - Штип

Член од
14 јануари 2011
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ај кажете ми што се учи математика 2 освен интеграли. Фала
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ај кажете ми што се учи математика 2 освен интеграли. Фала
Определен, неопределен и двоен интеграл (како и нивна примена), волумен на ротационо тело, бројни редови (алтернативни и функционални), еквилидски и метрички простори, непрекинатост на функции од повеќе променливи, парцијални изводи, диференцијални равенки..
 
Член од
4 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали има некој шо учи на овој факултет али на смерот бизнис и информатика, ако има нека ми се обрати потребни ми се неколку информации.. Благодарам однапред
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
9
КОЛЕГИ ДА НЕ ИМАТЕ СЛУЧАЈО ПРАШАЊА ПО ПРЕДМЕТ МАРКЕТИНГ МЕНАЏМЕНТ ОД РИСТЕ ТЕМЈАНОВСКИ
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Колеги да не имате прашања што се пагале на коловиумите по мегународен транспорт и шпедиција??
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Колеги да не имате прашања што се пагале на коловиумите по мегународен транспорт и шпедиција??
Во факултет заинформатика ги бараш овие предмети ????????
 
Член од
21 ноември 2015
Мислења
6
Поени од реакции
2
Brza i profesionalna izrabotka na diplomski trudovi. Koristenje na povekje stranski izvori i bez plagijati. Dokolku nekoj od vas ili vasite prijateli ima potreba slobodno pisete mi poraka za povekje detali :)
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
Кoј инфoрмaтички фaкултет би гo препoрaчaле a дa не е скoпје, кoј мислите е нaјпрoсперитетен?
Фикт - Битoлa
Угд - Штип
Апoстoл Пaвел Oхрид
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
UGD во Штип ви е вечерна школа,далеку од универзитет-факултет!
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
И кoј би гo препoрaчaл, етo угд втoр веднaш пoсле кирил и метoдиј, или другиве се пoaрни[DOUBLEPOST=1485774581][/DOUBLEPOST]И кoј би гo препoрaчaл, етo угд втoр веднaш пoсле кирил и метoдиј, или другиве се пoaрни
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
И кoј би гo препoрaчaл, етo угд втoр веднaш пoсле кирил и метoдиј, или другиве се пoaрни[DOUBLEPOST=1485774581][/DOUBLEPOST]И кoј би гo препoрaчaл, етo угд втoр веднaш пoсле кирил и метoдиј, или другиве се пoaрни[/quoteЗ

Се знае ФИНКИ. Во Штип само време и пари ке изгубиш. Кога ке аплицираш за работа со таа диплома да речеме во банка заедно со некој со диплома од ФИНКИ,нема да имаш шанси покрај него!
Битола од секој пат била втор универзитетски центар, ама дали е уште не сум сигурен.
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
388
А дa не е ФИНКИ вo игрa, сo кoјa диплoмa би имaл пoгoлемa пoгoлемa преднoст?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom