Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
15 јануари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Член од
5 јуни 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, dali bi sakal nekoj da mi pomogne za dve tri zadaci?
Prvata e so proekcija vo perspektiva so 2 tocki p=0.1 I q=0.1, pomestuvanje za 0,5 vo negativna nasoka na pali x I y, z=0 e proekciska ramnina, dalecnite tocki se 10 edinici od oskite x I y.
Blagodaram
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво, дали познавате некој студент што добро знае дискретна и бизнис статистика? ако да, пишете ми порака.
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Здраво, дали некој ги има лабораториските вежби по Моделирање и менаџирање на бизнис процеси?
 
Член од
19 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
0
Знае некој дали во претходните години давале можност за изработка на лабораториските по Објектно ориентирана анализа и дизајн после предвидениот рок?
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
i taa za nad 7.00 e isto ?
Pa imas razlicni stipendii so razlicni uslovi, za it stipendija za da zemas treba prosek nad 9.00, na fakulteti za fizika hemija treba nad 7.00 bez razlika vo koja grupa apliciras site so po 6050, isklucok mislam bese fizika i matematika kade davaa po 18000den
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Dokolku nekoj ima nekoja baza na prasanja za bazi na podatoci da spodeli ? Fala :D
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
3
Здраво колеги, дали некој го има прашањата од колоквиум што се паднаа по Администрација на мрежи,
или по старо предметот Управување со мрежи. Ве молам ако некој има некакви прашања да ми прати. Фала.
 
Член од
14 март 2017
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ќе ве замолам за инфо:

Можам ли да запишам трет семестар сега во септемрви ако ги положам условните предмети од втор семестар во септемвриска сесија?

Друго, на страната на ФИНКИ кога пишува предуслов за предмет X e предмет Y, тоа значи дека треба да го имам положено предмет Y? Или доволно е да го имам ислушано?
 
Член од
20 март 2021
Мислења
12
Поени од реакции
0
Здраво,
На испитот по ОС (практичен дел), дали од делот UNIX треба да се пишува цела скрипта или даават само по една команда.?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Nekoj dokolku ima mrezi prakticen del nekoja baza ili slicno kaj Sonja da prati ? Fala :D
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
19
Поени од реакции
3
Здраво,
На испитот по ОС (практичен дел), дали од делот UNIX треба да се пишува цела скрипта или даават само по една команда.?
даваат по една команда
 

Kajgana Shop

На врв Bottom