Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
6 октомври 2021
Мислења
9
Поени од реакции
8
Не беше правило, но ова од секогаш се правеше. Пред дипломирање се бркаа професори.
Ама напротив не препорачувам тоа да го правите. Полесно е на крај на сесија остави им на сите професори пријави во сандаче, него пред дипломирање да ги бркаш.
Па кој заминал на пат, кој се пензионирал, кој се преселил во странство...
Цитирам мејл од SIC
Ве информираме дека системот iKnow автоматски ги генерира пријавите со оценките за предметите и истите професорите ги потпишуваат и доставуваат до студентската служба. Вие не треба да носите хартиени пријави. Хартиени пријави (непополнети) ќе треба да доставите при отварањето на досието пред дипломирањето и тоа онолку пријави колку што имате положени испити. Ова важи за испитите положени во и после Јунската сесија 2020."
 
Член од
17 ноември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
1
Дали потребните листови за упис(заверка на семестар, упис на семестар) се купуваат од книжарата во зградата на ФЕИТ или во околните копирници?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.635
Поени од реакции
3.652
Дали потребните листови за упис(заверка на семестар, упис на семестар) се купуваат од книжарата во зградата на ФЕИТ или во околните копирници?
Било кај, има ги у скоро сите околни и таа у феит
 
Член од
24 август 2021
Мислења
4
Поени од реакции
1
Која е приходната шифра на уплатницата за уплата на школарина?
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ве замолувам некој ако слушал Основи на Веб Дизајн за време на онлине учењето ако може да пушти линк од сите аудиториски часови што се снимени.Фала однапред.
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo kolegi da prasam,
APS nemam potpis t.e. ne dobivam, vo iKnow taka mi e pisano.
1.Redoven sum na predavanja i vezbi. Laboratoriskite mi se praveni ama vo nim imam i po nekoja netocna zadaca.
2. Vezbite gi imam slusano so druga grupa poradi poklopuvanje kaj istiot demonstrator. Dali ova mozhe da e pricina za nedobivanje potpis?
3. Ako nemam potpis po predmetot dali toa znaci deka nema da mi bide dozvoleno da polagam vo ispitnite sesii?
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Zdravo, Dali ima nekoj koj e na master studii na Finki, Kolku strani otprilika treba da e magisterskata?
Znam za diplomska vikaa okolu 40 . Fala vi
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.635
Поени од реакции
3.652
Zdravo kolegi da prasam,
APS nemam potpis t.e. ne dobivam, vo iKnow taka mi e pisano.
1.Redoven sum na predavanja i vezbi. Laboratoriskite mi se praveni ama vo nim imam i po nekoja netocna zadaca.
2. Vezbite gi imam slusano so druga grupa poradi poklopuvanje kaj istiot demonstrator. Dali ova mozhe da e pricina za nedobivanje potpis?
3. Ako nemam potpis po predmetot dali toa znaci deka nema da mi bide dozvoleno da polagam vo ispitnite sesii?
Само ако немаш сработено лабораториски губеш потпис, 2 или 3 највише дозволуваа да не сработеш. А ако немаш ниедна точна задача у лабораториската вежба, не ти се рачуна како сработена.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Zdravo kolegi da prasam,
APS nemam potpis t.e. ne dobivam, vo iKnow taka mi e pisano.
1.Redoven sum na predavanja i vezbi. Laboratoriskite mi se praveni ama vo nim imam i po nekoja netocna zadaca.
2. Vezbite gi imam slusano so druga grupa poradi poklopuvanje kaj istiot demonstrator. Dali ova mozhe da e pricina za nedobivanje potpis?
3. Ako nemam potpis po predmetot dali toa znaci deka nema da mi bide dozvoleno da polagam vo ispitnite sesii?
I ako imas plagijati nema da dobies potpis
 
Член од
19 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
0
Колеги, рокот за запишување и заверка на семестар е до 11.03 или 08.03?
 
Член од
8 декември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo ako nekoj znae da mi kaze dali ako nemam dobieno potpis po APS nema li da mozam da go polagam vo narednite sesii . Vi blagodaram.
 
Член од
29 октомври 2021
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo, jas sum IMB vtor semestar i sakam da se prefrlam na SIIS posle vtor semestar,
bi sakal da prasam dali predmetot na IMB kompjuterski arhitekturi (KA) i predmetot na SIIS Arhitektura i organizacija na kompjuteri (AOK) se prifakjaat kako isti predmeti, odnosno dali ako go polozam sega Kompjuterski arhitekturi koga kje se prefrlam na SIIS nema da ima potreba da go zapisuvam AOK tuku kje mi bide prifaten kako vekje polozen?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom