Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 јуни 2014
Мислења
51
Поени од реакции
67
Здраво дечки да ве прашам нешто може знаете. Вака сега пред некој ден полагав СНЗ и сега нели има видео валидација оваа година ради од дома што ср полага, е сега моментот кога го решавав прашањето за валидација се појави проблем дека треба да упалам manycam а во соопштението пишуваше да не се користи но немав избор течеше времето и морав да го исклучам и пак со menycam да пробам И беше ОК навидум се појави камера и продужив даље ја прашав и модераторката во Ббб сесијата и рече демек ок нема проблем продужи да решаваш гледам тука одговорено ти е прашањето само неможам да видам дали има видео пошто трае полагањето.... И сега се туфкам дали се зачувало успешно со оглед на тоа што 2 пати пробав ,првиот пат бараше manycam.Дали некој има некакви сознанија околу ова и дали би имал евентуален проблем...
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
126
Поени од реакции
23
za Teorijata Operativni kolku % davaat zadaci teoretski kolku teoretski prasanja ? Otprilika nekoj so polagal ako moze da kaze ?
Za da znam poveke teoretski da ja ucam teorijata ili direkno na zadacite sto se vo teorijata
Автоматски споено мислење:

za Teorijata Operativni kolku % davaat zadaci teoretski kolku teoretski prasanja ? Otprilika nekoj sto polagal ako moze da kaze ?
 
Последно уредено:
Член од
20 ноември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
3
Кој е процесот за промена на смер од СИИС во ПИТ?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Кој е процесот за промена на смер од СИИС во ПИТ?
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво, кај кој професор би препорачале да го запишам предметот Веројатност и статистика? И кај кој е најдобра ситуацијата за положување (знам дека сегде е ужас, меѓутоа барем нијанси разлика мора да има.. ). Благодарам
 
Член од
30 август 2020
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво, за да не преминам од државна во приватна квота треба да имам 30 кредити до крај на септемвриска сесија?
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Некој што го слушал предметот Управување со техничка поддршка минатата година да сподели искуство или да препорача полесен ми треба избор за 6ти предмет во зимски семестар!!!
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Здраво, за да не преминам од државна во приватна квота треба да имам 30 кредити до крај на септемвриска сесија?
Треба да положиш минимум 3 предмети од зимскиот семестар за да не паднеш во приватна квота. Има уште еден начин за паѓање, а тоа е да презапишеш ист предмет по втор пат(пр. СП да го немаш положено и кога ќе ја запишував третата година односно 5тиот семестар).
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Koi jazici se ucat po programiranje ?
Синтаксата се учи само во првото предавање, а од второ па сѐ до крај се изучуваат концепти од програмирањето. Во C (прв семестар) акцентот е ставен во логичкото размислување, во C++ (втор семестар) објектното програмирање, во Јава (трета година) податочните структури, а во четврт семестар исто така Јава ќе учиш но со понапредни концепти (креирање фајлови, манипулирање со нив...).

Еднаш да научиш еден програмски јазик, сите следни ќе ти се многу лесни за учење и отприлика 4-7 дена доволни за да ти "легнат". Со ова сакам да ти кажам дека синтаксата најмалку се учи на факултетот :D
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Здраво сакам да прашам дали има услови за промена на студиса програма?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Здраво сакам да прашам дали има услови за промена на студиса програма?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom