Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Немора да е MVC pattern , може да е Flux pattern или Reactive pattern , разбуди се 2016 сме алоооо
Имаш некој психолошки проблем изгледа, каде прочита дека сум пишал мора.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
10
Поени од реакции
0
Сакам да прашам дали на интерниот пријавен лист мора да е се исто внесено како во електронската пријава ? или можам да додадам некој други смерови во случај да не сум приман на првично одбраниот смер ?
 
Член од
10 февруари 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Некој што е на МТ ако сака да ми каже нешто за тој смер (нешто околу предавањата, предметите, професорите) :)
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
705
Поени од реакции
1.589
Некој информатичар овдека ? Имам прашања по Social Networks ако го има некој учено овај предмет или нешто слично нека ми помогне... Иначе сликани ми се прашањата од испит..
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
431
Поени од реакции
588
Некој информатичар овдека ? Имам прашања по Social Networks ако го има некој учено овај предмет или нешто слично нека ми помогне... Иначе сликани ми се прашањата од испит..
На финки има предмет social networks?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
95
Поени од реакции
10
Некој да каже збор два за предметите Мрежен софтвер и Дистрибуирани системи
и ако има матријали да прати уште подобро
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Може некој што знае да ми каже генерално гледано која е разликата меѓу КНИ и ИКИ?
 
Член од
17 март 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
Некој што изработува Андроид апликации ако може да ми пише?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
95
Поени од реакции
10
Некој да каже збор два за предметите Мрежен софтвер и Дистрибуирани системи
и ако има матријали да прати уште подобро
 
Член од
11 април 2013
Мислења
355
Поени од реакции
183
Глупо прашање ама ајде. Ако се паднам во група 3, а друштвото во група 4, дали може да се преместам? Гледам прва година е ептен гужва со КНИ/МТ.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.143
Поени од реакции
1.092
Глупо прашање ама ајде. Ако се паднам во група 3, а друштвото во група 4, дали може да се преместам? Гледам прва година е ептен гужва со КНИ/МТ.
Преместувањата ретко ги одобруваат, бидејќи замисли кој хаос ќе настане ако сите почнат да се префрлаат од една група во друга. Е сега, бидејќи 99% професорите не пуштаат списоци и не даваат бонус поени за присуство, можеш да одиш на предавања и вежби со друга група без проблем. Секако прво појди на барем едно предавање кај соодветниот професор за да видиш како стојат работите.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.103
Глупо прашање ама ајде. Ако се паднам во група 3, а друштвото во група 4, дали може да се преместам? Гледам прва година е ептен гужва со КНИ/МТ.
Летниот семестар за групите од ПЕТ, првата имаше толку студенти колку што останатите групи вкупно имаа, на сите им ги прифатија молбите. Но, мој совет е прво да видиш кои ќе ти се професори па да се распрашаш дали е паметно да ја смениш групата. За предавањата и аудиториските вежби слободно оди кај кого сакаш, нема задолжително присуство(барем во прва година).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom