Факултет за Електротехника и информациски технологии

Foxboro

Red Army-General
Член од
11 јули 2012
Мислења
90
Поени од реакции
59
Може ли некој да ми каже што се овие две работи.....
Образец A3 за запишување на семестар (дупли) за запишување со административна такса од 50 ден
Единечен лист (статистички) за запишување во 2014/2015 учебна година (ШВ- 20)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Може ли некој да ми каже што се овие две работи.....
Образец A3 за запишување на семестар (дупли) за запишување со административна такса од 50 ден
Единечен лист (статистички) за запишување во 2014/2015 учебна година (ШВ- 20)
Тие пред електро што продаваат испитни пријави, тетратки, пенкала итн. од кај нив ќе го земеш ова и ќе ги пополниш. Ќе ти треба за заверка на семестар
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Може ли некој да ми каже што се овие две работи.....
Образец A3 за запишување на семестар (дупли) за запишување со административна такса од 50 ден
Единечен лист (статистички) за запишување во 2014/2015 учебна година (ШВ- 20)
Ако добро се сеќавам тие работи можеш да ги купиш од книжарницата во факултетот.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Дали Леонид држел некогаш изборни предмети и кој ?

И дали некој знае каде се наоѓа канцеларијата на Митревски Коста канцеларијата?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Претходно дур беше на феит, Коста беше во анекс по ходникот десно кај лабораторијата по електротехника. Сега не знам кај може да го најдеш.
 
Член од
25 јуни 2013
Мислења
22
Поени од реакции
9
Што е со казненава сесија,пуштаат,знаат да дадат нешто полесно или слабо?Планирам програмирање да одам на казнена.Инаку ако може да каже некој збор два за Инженерска механика предметот што го држи Маргарита физика,дали се исплати да го земам како изборен?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Казненава плаќање само ако си стварно спремен. Јас два пати појдов (првиот пат не се ни плаќаше) и не беше баш лесно, а не беа ни истите задачи од испитот претходно.
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
206
Поени од реакции
68
Ако знае некој за паралелно процесирање збор два да каже, кој го држи, тежок/лесен итн..?
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Ако презапишеш цела година паѓаш во приватна квота ?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Ако презапишеш цела година паѓаш во приватна квота ?
Ако запишеш предмет по трет пат паѓаш во приватна квота или ако не освоиш половина од кредитите кои си ги запишал. Барем така беше известувањето во јануари.
Провери пак да не има некои промени.
 
П

Пе Џо

Гостин
Абе, од 15ти формално почнувам на ФЕИТ (фала за аплаузот), муабетот, уше од првиот час се почиње со предавања, или неколку дена те шеткаат низ кампусот? Да знам дали да си купам тетратки и слични ствари. Друго, иам четири предмети (математика, физика, електротехника, програмирање) , за тоа има учебници/скрипти и колку пари да спремам за трошоци во прв семестар?

И ако има некој некое линк4е до некој интересен интернет туториал по електрофизика/електротехника за почетници, да ми олесни почетокот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Абе, од 15ти формално почнувам на ФЕИТ (фала за аплаузот), муабетот, уше од првиот час се почиње со предавања, или неколку дена те шеткаат низ кампусот? Да знам дали да си купам тетратки и слични ствари. Друго, иам четири предмети (математика, физика, електротехника, програмирање) , за тоа има учебници/скрипти и колку пари да спремам за трошоци во прв семестар?

И ако има некој некое линк4е до некој интересен интернет туториал по електрофизика/електротехника за почетници, да ми олесни почетокот.
Држи предавање деканот прв ден мислам и ќе ве шетнат низ институтите,за трошоци е релативно пошто има збирки,практикуми секој ден копирав по нешто.
Електротехника,иди кај емилија на часови :D Ќе ти олесни многу работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom