Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Што би дал Г-дин Чорбев на СП испит ... муки си иам со тој предмет =( Ги знам темите ... али "задачка некоја " примерче нешо ...

Фала =)
 
Х

Ханзо

Гостин
Нешто со вијагра спам, сигурно. :)

Туку, прашање до познајните колеги. Ми останаа три предмети од прв семестар за испит, само математика 1 е услов за математика 2, физика 2 и електротехника 2 се безусловни. :) Што ќе биде ако не положам математика 1 во оваа сесија? И физика 1 и електротехника 1 можам да ги полагам на лето без дополнителни заебанции (бројки на сметка)?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Na elektro ke go naebes.Eve zasto,ti davaat malku materijali,posle iskacaa poveke, deka ne bilo toa,a toa ke go bara na ispit.Vtoro site profesori nemoze da gi najdes na mesto ne daj boze za potpis,a kamoli za priemen den,kakov priemen den bolje kazi go trcaj po skalite i nisto da ne najdes den.3 na ispit ti davaat najskart kompjuteri aj sto se Solaris ili Suse nema problem no barem neka te obucat na toa,zatoa sto site skoro koristime Windows,a za tastaturite da ne zboram,po losa tastatura vo zivot ne sum videl.4 na cas moze se uci toa sto treba i sto ne treba no kako ti go objasnuvaat toa,prvpat se sretnuvas so programiranje namesto da ti dade po 2-3 pati nedelno casovi on ti dava ednas nedelno.A da ne zboram za algoritmi,toa se kako go objasnuvase strucno toj dejan gorgevic (moze dobro objasnuva ali kako kreten se odnesuva sprema tebe).Mozda ke se oporavi nekogas no toa e dalecna idnina.Ke se oporavi koga ke ima poveke smerovi osven INFO,KSIA,ALFA,GAMA i OMEGA. :P
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Нешто со вијагра спам, сигурно. :)

Туку, прашање до познајните колеги. Ми останаа три предмети од прв семестар за испит, само математика 1 е услов за математика 2, физика 2 и електротехника 2 се безусловни. :) Што ќе биде ако не положам математика 1 во оваа сесија? И физика 1 и електротехника 1 можам да ги полагам на лето без дополнителни заебанции (бројки на сметка)?

Ја ко што знам ...така само на инфо можеш .... за другиве смерови мора 1от да ги имаш положено за 2ките (ако се сеќавам добро.)
 
Член од
14 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
6
Нешто со вијагра спам, сигурно. :)

Туку, прашање до познајните колеги. Ми останаа три предмети од прв семестар за испит, само математика 1 е услов за математика 2, физика 2 и електротехника 2 се безусловни. :) Што ќе биде ако не положам математика 1 во оваа сесија? И физика 1 и електротехника 1 можам да ги полагам на лето без дополнителни заебанции (бројки на сметка)?

Епа колега ако си сега прв семестар и ако немаш положено ОЕ1 Физика1 и слично :) нема везе ти можеш слободно да си запишеш следен семестар дури и да полагаш во следен семестар. Да Мататамтика 1 е услов за матаматика 2 ама не мора да е положеб матаматика еден е доволно да е ислушан.
Поздрав
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Na elektro ke go naebes.Eve zasto,ti davaat malku materijali,posle iskacaa poveke, deka ne bilo toa,a toa ke go bara na ispit.Vtoro site profesori nemoze da gi najdes na mesto ne daj boze za potpis,a kamoli za priemen den,kakov priemen den bolje kazi go trcaj po skalite i nisto da ne najdes den.3 na ispit ti davaat najskart kompjuteri aj sto se Solaris ili Suse nema problem no barem neka te obucat na toa,zatoa sto site skoro koristime Windows,a za tastaturite da ne zboram,po losa tastatura vo zivot ne sum videl.4 na cas moze se uci toa sto treba i sto ne treba no kako ti go objasnuvaat toa,prvpat se sretnuvas so programiranje namesto da ti dade po 2-3 pati nedelno casovi on ti dava ednas nedelno.A da ne zboram za algoritmi,toa se kako go objasnuvase strucno toj dejan gorgevic (moze dobro objasnuva ali kako kreten se odnesuva sprema tebe).Mozda ke se oporavi nekogas no toa e dalecna idnina.Ke se oporavi koga ke ima poveke smerovi osven INFO,KSIA,ALFA,GAMA i OMEGA. :P

Ееее, соло шо заебаваш и ти сеа, барем на нашиот смер не е така....
1.Скриптите не се матријал ни па предавањата, ама се доволно за испитите до сеа(јас само со тие ги положив нели ?!?!), освен тоа за секој предмет имаш и книгиште/та шо се напишани на почетните слајдови....
2.Државен факултет е, неможеш да очекуваш да те бркаат они :), ама во термините шо ке ги истакнат си се на место.
3.Лабараториски имаш на истите компјутери....секоја недела по одприлика 6саати(зависи од предметите) седиш на тие компјутери.....
4.Дејан објаснува едно непознато со 3 непознати и 2 латинизми, таков си е :):) Ама затоа е страшно прецизен, според мене еден од подобрите професори....
5. Нема “ентер“ на бугарските тастатури а ? :):):)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ima ami mi go kazvaat klavisa.Abe duffy ok si e fakultetot samo nekoi profesori ne ni zasluzuvaat da bidat tamu a da ne zboram za studenski prasanja toa e studenski kosmar prekrsteno odamna.A inace fakt deka na elektro i na site drzavni im treba reorganizacija
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Е да, неКОј СТвАрно незаслужуваат :)

Него ај некој од постарите нека каже дали слушал или знае нешо за следниве предмети:

Комуникациони технологии
Визуелно програмирање
Надлежност на системи
Интернет технологии
Незнам шо да изберам семестаров, се некој тапа предмети има :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
Za razlika od nekoi drugi drzavni fakulteti, mislam deka e elektro e eden od podobro podobro organiziranite.
Ne pozoliv se, pa me interesira dali ima sesija vo april?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
што бараат да положам на матура за да се запишам електро??
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Странецу, ке имаш уште една шанса, ама мислам септемвриска ке биде :).

СтатусКво, имаш на порталот се убаво ти пишува, еве го тука .
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
И ви стигна распоредот за летен семестар. Демит, ќе скапам до 7 поручек :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom