Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
20 декември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво. Втора година средно сум (Ктиа-Компјутерска Техника и Автоматика). Дали има некој кој што знае електротехника, потребно ми е за да ми реше задачи. Благодарам
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24
Поени од реакции
1
Ако некој држе приватни часови елктротехника нека ми пише пп
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Може да се премине од приватна во државна квота?
 
Член од
10 февруари 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми треба мислење за ТКИИ 4 семестар, се бира помеѓу програмирање во Јава и предмет Комутација и рутирање. Со изборот уствари смерот понатака се дели на два модули: програмирање и телекомуникации. Некој совет?
 
Член од
23 август 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Завршив гимназија на смер ПМА.Решен сум да студирам на ФЕИТ,но не знам кој студии да ги одберам.Сакам математика,но не сум многу заинтересиран за програмирање.Ве молам за совети и насоки:D
 
Член од
27 ноември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
0
Завршив гимназија на смер ПМА.Решен сум да студирам на ФЕИТ,но не знам кој студии да ги одберам.Сакам математика,но не сум многу заинтересиран за програмирање.Ве молам за совети и насоки:D
Што те интересира најмногу?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.876
Поени од реакции
17.706
А кој студии бо ми ги препорачале?
Не електро? Изборот ти се сведува на крај на програмирање или на бирократска/амалска работа коа ќе завршиш. Кти ти е строго ИТ, телекомуникации, ксиар и и кхие горе доле повеќето работат нешто поврзано со програмирање/ит.

Од енергетските (исти кур се сите) ќе ти биде најтешко да се преиорентираш кон Ит, и ако имаш среќа ќе се вработиш во некоја од големиве компании/фабрики ако не ќе поправаш лифтови. Добра работа тука ти е што има се помалце будали ова што го работат, па релативно мала е конкуренцијата.

Ова ти е за генералната популација, нормално некој 5-10% ќе отидат во странство и ќе видат некој ќар од смерот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.876
Поени од реакции
17.706
Од студиите најмногу КСИАР и ЕЕС ама незнам кој да го одберам како прва опција
Ксиар, не му ја мисли. И не се секирај за прва опција, ќе ти дадат да се пребациш. Не иди во приватна квота за џабе.
 
Член од
8 октомври 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво колеги, знае ли некој дали во Сабота работи фотокопирницата(не таа на факс) туку кај Тинексот другата, кај што има испитни и колоквиумски?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Здраво колеги, знае ли некој дали во Сабота работи фотокопирницата(не таа на факс) туку кај Тинексот другата, кај што има испитни и колоквиумски?
Има 3 копирници во тој реон.
Таа кулата и таа подземје што е работат...
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Потребна ми е оригинална верзија од книгата “Основи на електротехника 1“ од Панчо Врангалов. Секаде побарав дали некој ја има оваа книга, користена, но не успеав да најдам.
Ако некој ја има нека пише за колку ја дава.
 
Член од
18 април 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, dali nekoj bi sakal da mi prati nekoi materijali od prv semestar? Samo sto zavrsiv so matura i pametno bi bilo da pocnam uste sea so prelistuvanje na materijalot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom