Факти за жените

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Верувам ти си почувствувала раѓање. Океј мамо...
Инаку, како што сите животни можат безболно да се породуваат, така и човекот треба да може, само сигурно е наметната таа болка. Тоа е физиолошки процес, природата ве припремила за тоа. Нас не натерала да си го чуваме меѓуножјето со тоа што не направила преосетливи во тоа подрачје.
Верувај дека секој месец преживувам страшни болки кога добивам, сине. (ко и милиони други). Пробај да измочаш каменче, па кажи ми што е болка.:wink:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Верувај дека секој месец преживувам страшни болки кога добивам, сине. (ко и милиони други). Пробај да измочаш каменче, па кажи ми што е болка.:wink:
Нека проба да се издепилира, па после ќе праиме муабет за болка.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
- Жената никогаш не се чеша по главата додека размислува. Тоа е затоа што не сака да покаже дека е збунета или пак не сака да си ја расипе фризурата.
Да, генерално е точно ова, за мене, а и за повеќето жени во мојата околина.

- Секоја жена кога се проѕева ја покрива устата со дланка, а не со тупаница.
Оваа разлика меѓу машките и женските ја имам забележано во школо, кога сум 1 смена. Точно е, секогаш женските користат исправена дланка, а машките свиена дланка во тупаница.

- После капење жените земаат крпа и прават турбан на главата. Причините за ваквиот Ориентален ритуал се непознати.
Да го правам тоа од секогаш, затоа што е најдобриот начин да ја истискаш водата од косата. И сите го прават

-Жените се грижат како изгледаат и за време на секс.
Дефинитивно точно.

- Жените отвораат пиво со отворач за шишиња.
Искрено, освен со отварач знам да отворам пиво со помош на квака од врата. Но најчесто, сите жени користат отварач. Отварањето со виљушка е реткост.

- Жените се чувствуваат чудно кога рацете им се празни, затоа секогаш и секаде со себе носат чанти.
Даааа, дефинитивно, неможам да замислам да излезам без чанта, само заради горенаведената причина. Понекогаш се случува и да немаме ништо потребно во чантата, но таа е неизбежна.

- Ниедна жена нема толку близок однос со своите гениталии како што имаат мажите. Жените не им зборуваат на гениталиите, не им даваат чудни имиња и никогаш не им се лутат.
Малце ми се смешни овие навики кај мажите. Тоа и ја објаснува нивната опседнатост со гениталиите. Кај нас, тоа е реткост.

- Жените никогаш не се потресуваат кога машки лик во филм ќе добие удар на неговото најосетливо место.
Искрено, не се потресувам, ми е жал но ваквата болка не ми претставува ништо.

- Кога ќе заврши сексот ниедна жена не сака да спие туку сака да зборува и да се милува.
Тоа е една од најубавите наши особини. Па затоа сме и понежен пол.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Верувај дека секој месец преживувам страшни болки кога добивам, сине. (ко и милиони други). Пробај да измочаш каменче, па кажи ми што е болка.:wink:
И затоа вие се соживувате кога некоја жена(девојка/другарка) ќе ви каже дека има многу болки кога добива.

Нека проба да се издепилира, па после ќе праиме муабет за болка.
Тоа си го правите доброволно, не се важи.
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
:eek:ftopic:
Темата беше отворена првенствено за жените, да видиме колку од фактите се вистина. Тоа не значи дека на посилниот пол им е забранет пристап, но во никој случај не користете погрешни методи за докажување на вашите способности и наше омаловажување.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Да бе... се депилираат, се пирсаат, се тетовираат, идат по јоги, фитнеси и уште триста други глупости а кога ќе сакаш анално, не. Болело. Е ај сеа.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Да бе... се депилираат, се пирсаат, се тетовираат, идат по јоги, фитнеси и уште триста други глупости а кога ќе сакаш анално, не. Болело. Е ај сеа.
Се прат огромни мажишта, најсилни на цел свет, а не издржват една депилација. Хух!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
- Жената никогаш не се чеша по главата додека размислува. Тоа е затоа што не сака да покаже дека е збунета или пак не сака да си ја расипе фризурата.
Нема везе.. Некад и коа не сум толку збунета онака го праам тоа.. Као - Лет ми тинк..
- Секоја жена кога се проѕева ја покрива устата со дланка, а не со тупаница.
Е ова неам приметено.. Ама и мажи има што со дланка ја покриваат устата бе..
- После капење жените земаат крпа и прават турбан на главата. Причините за ваквиот Ориентален ритуал се непознати.
Даааа Ова дефинитивно
- Жените отвораат пиво со отворач за шишиња.
Кога имаат при рака отварач за шишиња да.. Иначе надвор отварам со упаљач ако ми успее и од некое железо.. А да прашам.. И мушко да е да има отварач при рака со заби да не ќе го отвори пивото?:tapp:
- Жените се чувствуваат чудно кога рацете им се празни, затоа секогаш и секаде со себе носат чанти.
Мразам ташни.. Постојат џебови за среќа
- Ниедна жена нема толку близок однос со своите гениталии како што имаат мажите. Жените не им зборуваат на гениталиите, не им даваат чудни имиња и никогаш не им се лутат.
Греотка се нашите гениталии.. Не пораснале доволно за да висат мали се:pos2::pos2:
- Кога жените се облекуваат за излегување првин облекуваат блуза, а потоа пантолони. Кај мажите ова секогаш оди обратно.
Секогаш прво облакам фармерки па маица..
- Жените никогаш не се потресуваат кога машки лик во филм ќе добие удар на неговото најосетливо место.
Ааааа Мене појше од него ме здоболува :pos2:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

- Жената никогаш не се чеша по главата додека размислува. Тоа е затоа што не сака да покаже дека е збунета или пак не сака да си ја расипе фризурата.
Делумна вистина е дека не сакам кога ќе ми се расипе косата, а да ја чешам главата додека размислувам?
Чисто од куртоазија, од почит кон луѓето со кои разговарам, ако е таква ситуацијата не би си чепкала по косата, додека ако сум сама, премногу ќе бидам фокусирана за да приметам дали ја имам таа навика или не.
- Секоја жена кога се проѕева ја покрива устата со дланка, а не со тупаница.
Секогаш.Да.

- После капење жените земаат крпа и прават турбан на главата. Причините за ваквиот Ориентален ритуал се непознати.
Не сакам водената коса да ми паѓа на мене додека се бришам, се средувам, се облекувам и итн.
Кај мене има практични причини за тоа.

-Жените се грижат како изгледаат и за време на секс.
Да.

- Жените отвораат пиво со отворач за шишиња.
Никогаш не отварам пиво, ми го отвараат.

- Жените се чувствуваат чудно кога рацете им се празни, затоа секогаш и секаде со себе носат чанти.
Јас се чувствувам чудно кога ноктите не ми се излакирани.:smiz:
Инаку, не, не ми е чудно, но бидејќи обожавам чанти, радо ги носам, а веројатно и веќе ми е навика.

- Ниедна жена нема толку близок однос со своите гениталии како што имаат мажите. Жените не им зборуваат на гениталиите, не им даваат чудни имиња и никогаш не им се лутат.
Нема име, ама многу сме блиски.:pipi:

- Кога жените се облекуваат за излегување првин облекуваат блуза, а потоа пантолони. Кај мажите ова секогаш оди обратно.
Обратно е и кај мене.
Прво фармерки, потоа блуза.

- Жените никогаш не се потресуваат кога машки лик во филм ќе добие удар на неговото најосетливо место.
Не баш.Смешно ми е, фацата на мажот во тој момент е непроценлива.

- Кога ќе заврши сексот ниедна жена не сака да спие туку сака да зборува и да се милува.
Ноуп.
Сакам цигара и вода, а потоа, можеби сакам пак.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Сериозно??? Не е малку тешко да облечеш панталони преку патики?
:icon_lol: Е. Ако си во брзање, особено. А се дешава.
Како и да е, муабетот ми беше... Кај мене ова оди наопачки. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom