Факс

Член од
15 септември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
Здраво

Знае ли некој колку минути се потребни за да се испрати факс преку факс машина, бедејки нели наплатата оди како телефонски разговор колку си бил на линија толку пари, па ме интересира колку време е потребно и од што зависи дали од, машината. текстот или сликата на страната?



Поздрав
 

Tanes

Ништо Море!
Член од
23 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
6
Здраво

Знае ли некој колку минути се потребни за да се испрати факс преку факс машина, бедејки нели наплатата оди како телефонски разговор колку си бил на линија толку пари, па ме интересира колку време е потребно и од што зависи дали од, машината. текстот или сликата на страната?



Поздрав

Ми се чинит дека е 10 денари факс.... а кај ISDN линија е поефтино .... мислам дека не ојт ко импулс за телефон

п.с. 10 денари за во градот а меѓународен факс и меѓугратски е многу поскапо
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Значи вакви постови ме вадат од кожа.
Ова е форум и тука сме да се информираме. Би било навистина поубаво ако некој форумџија греши да го поправиш, или па ако не се согласуваш со него да го искажеш својот став, а не само НЕ.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
185
Поени од реакции
4
Вака, јас имам праќано факсови од компјутер и цената е следна,
ако праќаш во твојот град се наплака локално, ако праќаш во друг град
тогаш е поскапо, во странство е изгор. На пример да пратиш текст од 1 страна
ке те кошта 1 ден. а ако праќаш слика ке те кошта 2-3 денари, во зависност од резолуцијата а ако паќаш слика во боја ке треба повеќе време да ја прати а
тоа значи најскапо
Факсот за праќање на документи е супер работа и нема да ти земе повеке денар
 
Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Ќе отварев тема ,ама гледам дека сепак имало таква :) извинете што ја освежувам ;)
епа вака утре треба да праќам факс , епа ај сеа некој да ми каже како иде тоа , пошто врска немам , преку агенција ќе го пратам , фотокопир се прави таму вероватно на факс машина нели ? и друго ?.... и што треба да имам , освен пари :rolleyes: е-меил од местото каде што ќе иде факсот ? број нели треба оти само е-меил ми оставија :eek:

Ilumious у тебе ја гледам надежта ,спасот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom