ФУДБАЛЕРИ КАЈГАНЏИИ!

Кој ќе победи - пие пиво на гага?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

RealenTipac

Доста Филозофии и Фантазии
Член од
8 август 2006
Мислења
23
Поени од реакции
0
Абе да ве плаќаа за да играте Фудбал па немаше да ссакате на дожд да играте а вие како- Боже ми прости - како луди ќе играте а надвор си врне!
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
i ja doagam eden dozd nema da me spreci a izgleda sea ke ima poise luge nego minatiot pat:icon_lol:
 

RealenTipac

Доста Филозофии и Фантазии
Член од
8 август 2006
Мислења
23
Поени од реакции
0
Гижо напиша:
заклучок: ЛУДИ СМЕ! :)
Ми го зема зборот од уста :pos:
незнам кој кажа али рече дека до 18 часот ќе врнело! А тоа па од 18 часот започна да врне!:raz:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Па и кога се играат утакмици од лига на шампиони или светско првенство или не е битно шо, па кога врне, утакмицата нема да биде одложена, ќе играат на дожд.... закажано е закажано.... :) :)
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
That's the Kajgana spirit. Sweating in the rain, oh, just sweating in the rain... :)
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Што ни може дождот бе, скоро ништо . . . освен температура 39 да качиш, пеницилин у гз и това :pos:
Играме !
 

RealenTipac

Доста Филозофии и Фантазии
Член од
8 август 2006
Мислења
23
Поени од реакции
0
vodkamixx напиша:
Па и кога се играат утакмици од лига на шампиони или светско првенство или не е битно шо, па кога врне, утакмицата нема да биде одложена, ќе играат на дожд.... закажано е закажано.... :) :)
Абе тоа е ок! Тие си зимаат по милиони за тој натпревар и затоа и играат! А вие зимате и на крајот се пресекувате со пиво! Никој ништо не ве плаќа за да дожд да киснете и да се настинувате!:nesum:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Шо ти може дожд бе, само да те наврне ништо друго..... а тоа за температура, пеницилин, зависи ако си со слаб организам.... :) :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
RealenTipac напиша:
Абе тоа е ок! Тие си зимаат по милиони за тој натпревар и затоа и играат! А вие зимате и на крајот се пресекувате со пиво! Никој ништо не ве плаќа за да дожд да киснете и да се настинувате!:nesum:
Еееј дечко извини вака, али и ние зеаме „милиони“ само уште не се стигнати на сметка..... :pos: :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.432
Ако не престане во наредниве 5 минути, треба да почнеме да мислиме на алтернативно решение. Пјаца можеби? Најблиску ни е...
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
P.S.ja i barbie ne znam dali ke znaeme da dojdeme do tamu:pos:
a inace ne znam dali ima fudbal denes samo mi tekna taka
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom