Утре оглас за 400 полицајци, физичката кондиција предуслов

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
дали има везе ако се постари документите од 6 месеци или не ?
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Мислам дека нема везе, поради тоа што нема наведоено во огласот да се нови.
знам дека за документот дали си осудуван е од променлива категорија и мора нов ама овие државајнство и извод ми е некако проблем истотака прашав во СВР Куманово велат не пишува на огласот
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
знам дека за документот дали си осудуван е од променлива категорија и мора нов ама овие државајнство и извод ми е некако проблем истотака прашав во СВР Куманово велат не пишува на огласот
јас за државјанство прашав важност и ми рекоа 6 месеци (во СВР) ... така да ако не ти е проблем најдобро биди си чист т.е. све најново, па после да не се чудиш зошто те одбиле (ако немаш врски)
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
јас за државјанство прашав важност и ми рекоа 6 месеци (во СВР) ... така да ако не ти е проблем најдобро биди си чист т.е. све најново, па после да не се чудиш зошто те одбиле (ако немаш врски)
Кој како сака така одговара ? тебе ти рекле така мене ми рекле овака луда работа никој ништо не знае
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кој како сака така одговара ? тебе ти рекле така мене ми рекле овака луда работа никој ништо не знае
Тие извод на родени и државјанство секогаш ги бараат нови, напрај си нови.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.974
Поени од реакции
10.651
абе уште ли верувате у ова? :cautious:
кој ке ве прими бе не си прајте филмови.
кај дебели врски па и кеш треба.
јебете извод стар нов, врската се ке ви среди ако више ја имате:)
у спротивно не губете време и не си влевајте лажна надеж
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Дечки да ве прашам некој да не знае дали важи и утре за ова да се пријавува,со оглед дека е последен ден .Фала ;)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
некој да им ги чита критериумиве ќе помисли нашиве полицајци Терминатор до Терминатор се а не со стомаци од тука до Марс. Не треба 3.2 километри да истрчаш за 13 минути за да можеш да пишеш казна :rolleyes:
Поставени се вакви услови за да уште од старт се намали бројот на кандидати.

А овие што влагаат сега, и претходните, 80 посто од нив ќе се позиционираат по специјалните единици. Поголемиот дел ќе одат во ЕБР, смена на генерации има таму, и мал дел ќе одат во ЕСЗ. А тие се мешињата ќе останат у станица :)
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 19:19 ---
Дечки да ве прашам некој да не знае дали важи и утре за ова да се пријавува,со оглед дека е последен ден .Фала ;)
јас колку што знам денес е последен ден, така да ако не си се пријавил до 16 часот, ништо веќе не праиш.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.403
Поени од реакции
79.317
Више и на врапчињата им е јасно како идат овие работи. Не сме од вчера.
Не би требало да се брукаат со овие наводни огласи за работа во МВР.
Едноставно, се смирува ситуацијата у Сирија и како што се враќаат психо-муџите од таму со авион, нека ги чекаат одма со спремна нова униформа на аеродром (за да не изгубат ни еден ден стаж).
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.199
Поени од реакции
3.194
Поставени се вакви услови за да уште од старт се намали бројот на кандидати.

А овие што влагаат сега, и претходните, 80 посто од нив ќе се позиционираат по специјалните единици. Поголемиот дел ќе одат во ЕБР, смена на генерации има таму, и мал дел ќе одат во ЕСЗ. А тие се мешињата ќе останат у станица :)
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 19:19 ---


јас колку што знам денес е последен ден, така да ако не си се пријавил до 16 часот, ништо веќе не праиш.
Od kade ova deka vo Ebr golem del ke zavrsele ?:cautious:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.190
Поени од реакции
16.082
Onie sklekovite,zgibovite,stomacnite i trcanjeto igraat li uloga da te primat ? Ili taka se staveni kolku eve barame nesto ?
Како не играат улога.
Јас како што знам "врските" успеваат, ама битно е да ги поминеш тестирањата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom