Уредувањето на градскиот парк во Скопје кај споменикот на Гоце Делчев

Член од
8 март 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Неодамна во градски парк во скопје местото од споменикот на гоце делчев до фонтаната заедно со унуштените клупи беше уреден со нови плочки,нови клупи,бојадисана фонтаната и обновен мермерот на споменикот на гоце делчев кој беше поле на шкртаници.Кажете си што мислите дали ви се допаѓа,како порано беше и колку време мислите дека овој простор ќе остане вака уреден ! ! !
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
дај стави слики баш да видам,од порано знам каков крш беше,али пошто не сум од Ск ретко идам натаму
 
А

Аернло

Гостин
Каков малоумник треба за да чкрташ по споменик на Гоце Делчев?
Иначе вака на поминување изгледа добро средено.Позади клупите се посадени нови елки, изгледа мислат дека така ќе ги спасат од шарање :pos:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ке се ишкртаат одма и пак ке си се врати како порано. Незнам вака ми е многу безлично бело. Требаше некои повеќе бои.
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
mene iskreno ic ne mi se svigja mn e vestacki ne e ko so bese porano a za metlcite u park ne sme samo metalci i za vasa informacija ima drugi lugje sto skrtaat ko sto vikate vie a toa za niv e umetnost ali ok sekoj so svoeto...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мене лично ми е преубаво. Не бев отишла во парк на шетање доолго време и сега кога отидов бев многу изненадена и тоа позитивно. Само да не земат и да го ишкртаат. Грдо изгледаше така унаказен целиот споменик, искршени плочки...
Вака е убаво, вака треба да си остане.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
mene iskreno ic ne mi se svigja mn e vestacki ne e ko so bese porano a za metlcite u park ne sme samo metalci i za vasa informacija ima drugi lugje sto skrtaat ko sto vikate vie a toa za niv e umetnost ali ok sekoj so svoeto...
За чкртање си имате ѕидови, ако сакаш и фасадата дома шарај си ја со спрејови, ама да го шараш споменикот на национален херој стварно не чини.
Не сум од Скопје и не сум бил да видам како е, ама чим се средил мора да е добро.Барем некое време нема да има чкртаници, се дури не му се нафрлат на Гоце пак со спрејовите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.430
Поени од реакции
47.171
прогресините и урбани мрачни створови што окапуваат цело лето таму ќе упропастат све по којзнае кој пат, затоа бе Алфи се закон работа, ако почнат да кршат и да шкртаат цело лето треба да ги серат од тепање.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Супер е вака иако порано имаше некако повеќе дух и сеа некако ми е малце стерилно. Бело и само бело. Малце монотоно. Но барем го средиа Гоце, го избањаа и слични хигиенски работи и сеа личи на споменик на национален јунак. Минатиот пат ми беше видено од далеку али пред некој ден бев убаво да видам и пак имам забелешки дека е средено само во тој круг а на другиот дел од стариот дел од паркот уште стојат бутнатите бисти и другите остатоци од некои градби бутнати на земја.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Мене горе-доле ми се допаѓа како испадна реконструкцијата, само да не се вратиме пак на старата песна, со испоцртани графити и искршен инвентар.

Инаку еве ви некои слики од паркот.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Одлично. Не дека ќе го почитуваат младите ова, впрочем никаде во светот не се заинтересирани младите за одржување на околината особено по полноќ и со алкохол, но секако дека нашите пари треба да се трошат на вакви работи. God bless elections. Би сакал повеќе да ги има, и не ме интересира колку чинат. :)
 
П

Паган-др

Гостин
Поминав во саботата низ парк. Одлично уреден. Нови дрвца, нови клупи, кај што беше земјата асфалтирано, нема ништо шкртано. Едноставно бело е. :)
Сега ке видиме до кога ке остане така.
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Па тешко дека Паркот ке остане во сегашното блескаво издание,доколку не шетаат Алфи навечер и го млатат секого кој го нарушува јавниот ред и мир. а лето се ближи така да паркот навечер ке биде фул .....
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Прекрасно е сега.Кога видов дека работи фонтаната се израдував ептееееен:)
Сега ми е мерак да идам таму, да си седиш на новите клупи, без околу тебе да гледаш нашкртано имиња, натписи од комити,за аеродром бла бла...:)

Само после август ке ми е страв да погледам накеј парк..се ке се уништи:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom