Унија на Слабите (кг) кајганџии! :)

M

Mario Gómez

Гостин
183 cm и ебани 63 килограми, слаб сум дефинитивно!
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Со мојата висина од 178-180 цм (не знам точно колку сум:)) имам 62 килограми. Добро сеа во месецот си идам плус минус 2-3 килца ради женски проблеми:) и според некои сум добра со килажата, според некои слаба а според постарите анорексична :icon_lol:
Но не ни сакам да се здебелам убаво ми е вака:) (и онака нерамномерно се здебелувам).
А до пред 3 години имав 53 кг:) и наеднаш се поправив 10 килограми без никакви позначајни промени, не ги зголемив ни оброците ни почесто јадев се беше исто, не знам тоа како ми се случи а претходно колку и да јадев џабе беше не се здебелував.
Некои едноставно се би направиле за да ослабнат а некои не можат пак да се здебелат што е поинтересно.
Ах, и мојата килажа се движи од 51 до 53 кг, само се надевам дека за 3години нема да се поправам 10 килограми, што би било многу за мене:nesum: А во иста ситуација сум како ти пред 3 години, колку и да јадам се истата сум :toe:
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Охооо слаби пипл :) Висок сум едно 185 цм. Лани ова време мерев НЕВЕРОЈАТНИ 65 килограми и долго време не бев мрднал од таа килажа. По преселбата во Скопје и студентскиот живот, „убавата и здрава“ исхрана во Седмица, Клок, лесковачка Кај Вили, Ла Делишес, студентска менза - Кузман, чат-пат Кај Злате, пола леб со ајвар,мајонез,паштети Карнекс и Аргета, макарони и се друго што можете да си замислите стигнав докај 70-72. Може да се пофалам со спиење 10 саата минимум и убава доцна вечера во периодот помеѓу 12:00 - 03:00. Барем си јадам што сакам,кога сакам и не гладувам. Слаби пипл рулез :wink:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
173 cm, 51 кило:pipi:

Имав и 56 кила ама за десетина дена си дојдов на нормалните 51-52 кила што ги имам веќе 3 години:)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
173 cm, 51 кило:pipi:

Имав и 56 кила ама за десетина дена си дојдов на нормалните 51-52 кила што ги имам веќе 3 години:)
:back: jas imam 175 cm 56 kg sigurno sum welcome to the club:vozbud: ako prodolzam vaka:pop:ne mi bega
 
К

кременко

Гостин
абе се жалите , како мене не сте 190цм со 55кила , жив костур:tapp:

али јадам како вол а нема резултати, тоа ти се вика за џабе трошок праам дома :tapp:
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Таков ни е метаболизмот.....ја имам 175 cm и имам 51-52 кила
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
186 висок и 80 кг тежок. Си ја најдов средината :)
Долго време не мрдав од 75 кила. Но за месец ипол рипнав 5 кила.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Каков проблем ејјјјј!!!Камо ја у таква ситуација да сум,имав 55 кила сеа иам 60 на висина од метро и 70,ех шо убаа си бев:pipi:Ја од коа почнав да јадам кај другарка ми секој ден од сите страни почнав да се дујам.Совет:Не јадете дома идете кај комшијата што готви мрсно.
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Јас си имав проблеми исто како вас, бев многу слаб а сега ми е обратно имам маааалце отпоќе килажа. Килажа наголемив со многу јадење слатко, чипсови, кикирики и останати грицкалки, повеќе леб и пиење густи сокови.....то е , испробајтеја ако сакате мојава диета, која сам си ја направив и внимавајте дане станете зависници од слатко како што сум јас :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Може да се придружам тука :):)

Инаку висок 170/175 см...тежок 70/74 кила....

Јадам како ГОЈДО...а никако да се здебелам и така сакам да продолжам,ми годи тоа :):)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ако ако подобро да имате таков метаболизам подобро знаете дека откако ќе се направите стоки нема да се здебелите.

Јас јадам многу ама немам некоја килажа. 181 цм - 64 кг
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
178 cm ; 73 kg and going down :) Бев потежок ама сега намалив и уште намалувам :) :sport1:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom