Ултра големи обетки

Kakvi obetki poveke preferirate??


  • Вкупно гласачи
    25
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Кога носам, носам прилично големи обетки. Имам (или подобро кажано, имав) густа коса од која не ми се гледаа ако беа помали, па затоа избегнувам да купувам мали обетки.
 

angie92

Патриот
Член од
25 октомври 2007
Мислења
32
Поени од реакции
3
Обетките ми се фетиш. Сакам секакви, ама претежно носам мали и средни, а големи само за излегувања дење и ноќе и повеќе летно време, не за друго, туку не можам секогаш да ги чепкам (а иам таква навика ко носам големи обетки).
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Уфф, обожавам огромни обетки (што и не секогаш значи претешки) и приметувам дека кога купувам обетки секој пат се се' поголеми :) Мали ретко носам, на фатена коса или кога не сум во расположение за големи. А како што кажа Крејзи ин лав, слатка е болката од нив и се трпи :pipi:
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Trpi babo za lepota:pipi::pos2:
 
Член од
5 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
1
Ау обожзавам големи менѓуши и такви носам само .. поретко средни али мали никогаш :pipi:
а да, и не значи дека ако се големи мора да бидат и тешки :toe: моите сите се лесни ( не ми се тегне увцето ко на слики погоре :) )
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Ау обожзавам големи менѓуши и такви носам само .. поретко средни али мали никогаш :pipi:
а да, и не значи дека ако се големи мора да бидат и тешки :toe: моите сите се лесни ( не ми се тегне увцето ко на слики погоре :) )
You go girl:)kazi im na site kako sto i zasto:):pipi:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ич нејќам големи убетки, особено тие огромните, пренакитено ми изгледа, гломазно. Средна големина или малечки. Ланчиња повеќе сакам.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Зависи од пригода, имам секакви. На собрана коса - мали, на пуштена - долги и големи. На излегување - некои светкави, а секојдневно - некои обични и неупадливи. Не сакам многу шарени или ептен долги, јас повеќе се држам до правилото - колку покласично, толку поубаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom