Улици во Македонија ( Цела)

K

Kacar

Гостин
Сакам да прашам каде се наоѓа улица Васил Главинов ?
Нема на мапи, нема на официјална страна на град Скопје, нигде !
Нека биде ова нова тема ( а доколку постои ваква нека се премести мислењето)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Сигурно за СК треба да ти излези улицава ? Гледам основно Васил Главинов и гоогл не најдува таква улица.
ок , ова е градски ѕид (каде и да е тоа врска немам :D )
кога одиш тука http://imenik.telekom.mk/
и во деловни корисници пишиш васил главинов како улица и излагаат неколку фирми, на една од нив пишува градски ѕид , или пак јави се на некој од броевите и прашај извинете кај се наоѓате бла бла бла :)
 
Последно уредено:
K

Kacar

Гостин
Сигурно за СК треба да ти излези улицава ? Гледам основно Васил Главинов и гоогл не најдува таква улица.
ок , ова е градски ѕид (каде и да е тоа врска немам :D )
кога одиш тука http://imenik.telekom.mk/
и во деловни корисници пишиш васил главинов како улица и излагаат неколку фирми, на една од нив пишува градски ѕид , или пак јави се на некој од броевите и прашај извинете кај се наоѓате бла бла бла :)
Негде кај диско Колосеум, некое училиште Маршал Тито , конкретно ми треба продавница МЕДИЦИНА што се вика....
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Не мора да значи дека мора да е обележана како улица. Можеби е како Точила во Прилеп. Улица не постои, но се водат речиси сите згради на неа во таа населба.
Негде кај диско Колосеум, некое училиште Маршал Тито , конкретно ми треба продавница МЕДИЦИНА што се вика....
Некаде улицата е обележана како 225. Ама се си мислам дека е наспроти Швајцарска амбасада. Фактички во Градски Ѕид 10. Блокот згради на Даме Груев.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Мислам дека баш од таа фирма има исто во именикот броеви :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Medicina.JPG

Многу улици во Скопје се со сменети имиња, а фирмите сеуште ги употребуваат старите имиња. Медицина се наоѓа зад пролазот. Лево е НЛБ Тутунска Банка, десно има пиљара...поминуваш низ пролазот, вртиш одма лево, Медицина е вториот или третиот излог. Со црвена линија на сликата ти е означено како наједноставно да се ориентираш од плоштад.[DOUBLEPOST=1413449685][/DOUBLEPOST]
Негде кај диско Колосеум, некое училиште Маршал Тито , конкретно ми треба продавница МЕДИЦИНА што се вика....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom