Убиен Македонец во Солун?

Ф

ФилипМакедон

Гостин
Не туку дека е луд си живее во некаков сопствен свет каде он е "Avenger" ( види му ги само коментарите ) и нашиве му ги голтнаа глупостите дека се многу паметни и сега треба некој да ја плати казната за нивната глупост.Па следен пат нека објавуаат на телевизија пак вести од фејсбук страни на организации направени во 2009 кои немаат канцеларии.


/
Неможеш така да кажеш,не му ги знаеш мотивите...
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Леле пукање во нога
ФОТО: Штефан Филе е загрижен за наводната смрт на македонскиот студент во Грција

Eврокомесарот за проширување Штефан Филе на Твитер ја коментира наводната смрт на македонскиот студент во Грција, Александар Самарџиев.

На својот Твитер профил, тој постирал линк до веста од Македонската меѓународна новинска агенција (МИНА), што објавува вести на англиски јазик. До веста, Филе искоментирал:

 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Во потрага по факти, АЛФА, најпрво ја контактираше најголемата болница „Папаниколау“ во Солун, каде, според првичните сознанија, наводно бил сместен Самарџиев.

- Она што го знам е дека тој е сместен тука во болницата, соопштија од грчката болница.
Овој кус и непрецизен одговор, со образложение дека станува збор за викенд, не даде појасна слика дали навистина таму е примен пациент под името Александар Самарџиев со тешки телесни повреди, на кои подоцна подлегнал.
А ова пак има многу нејаснотии во овој случај.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Обично го игнорирам ТП, дека во претпоследната изјава што ја читав од него, орално и анално го задоволуваше врвот на владеачкото мнозинство и напалените мајмуни што веруваат во гласилата од тој тип (за перење мозок), а сега оваа - демек сме и објавиле војна, види Бога ти....и после чудете се коа не зборат дека сме недораснати, со експанзиони политики, непријателски кон соседите - а си ги имаат сите адути во ракав - баш од овие анти-македонци.......како некој сакаме да не сфати за сериозно после? :facepalm:
Ако не се приведе и казни горенаведениот за целиов скандал, квази-патриотската власт ја сметам за дел од организацијата на целиов срам, а за мртвата опозиција не ми се ни зборува....
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
А ова пак има многу нејаснотии во овој случај.
Не им е јасно на некои дека може да излезе вистина случајот,и тогаш оние вчера што го бранеа Стилјан,денес го плукаат,утре пак ке го бранат... треба да се исчисти случајот,и да се даде некоја слика со факти,Грците еден век прикриваа дека постојат милиони Македонци врз светската јавност,зошто мислите дека неможат да прикријат едно убиство?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Буревесник е најбољи:
"Mie u Burevesnik najmutavi i najzaostanati. Uste ne smo doznali da je u Solun deckoto poginal. A site doznali. A za Martina Neskoski sred Skopje bea doznali posle dva dena. Za Gideon Sandel posle tri. Docneva nekoi deset saata i za Jonce Grujovski. AMA DOZNALI SA NA KRAJ OD "MILICIJSKI IZVORE". . .

Profisionalci!"
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
За тоа ли дека е националист,и? курот да му го јадете,каква репресија спроведуваат Грците таму врз нив,ништо чудно и да молат за војна...
Stilijan ti li si?
bate vnimavaj na recnik sepak ima i maloletnici na forumov...a vo vrska so videoto i komentarite po moja logika cim e narekuvan nacist od strana na gejcite togas batevo e dobro poznat na tamosnite vlasti i nesto tuka smrdi...aj dodeka ja doznaeme vistinata za celiov slucaj uzivajte vo glasovnite sposobnosti na Stelios Samardziev.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
А кој е типот кој е/бил сместен во болница?
Многу ќутење и рекла казала од сите страни и ништо официјално дали се случило или не...еееј официјални информации од државни органи = 0 :mad:

Алфа уште поконтрадикторни:
Нема потврда дека има убиство на Македонец во Грција

недела, 30 септември 2012, 17:26

Нема официјална информација за тоа дека Македонецот, со грчко државјанство, Александар Самарџиев, им подлегнал на повреди кои наводно ги добил откако членови на грчката ултра-десничарска партија „Златна Зора“ го претепале. Информацијата која буквално ја стресе македонската јавност, ја подигна тензијата на социјалните мрежи и продуцираше говор на омраза, се уште ја следат серија мистериозности.
Во потрага по факти, АЛФА, најпрво ја контактираше најголемата болница „Папаниколау“ во Солун, каде, според првичните сознанија, наводно бил сместен Самарџиев.

- Она што го знам е дека тој е сместен тука во болницата, соопштија од грчката болница.

Овој кус и непрецизен одговор, со образложение дека станува збор за викенд, не даде појасна слика дали навистина таму е примен пациент под името Александар Самарџиев со тешки телесни повреди, на кои подоцна подлегнал.
Оваа информација на својот Фејсбук профил прв обзнани братучедот на Самарџиев, Стилјан, кој живее во Воденско.. Тој се јавил кај претседателот на Светскиот македонски конгрес, Тодор Петров, и му раскажал ваква верзија. АЛФА го контактираше и МНР. Оттаму велат дека во нивните контакти и партијата на Македонците во Грција, „Виножито“ го негира овој настан. Според МНР, извесниот Стилјан сега е во бегство и никој не може да воспостави контакт со него.

Македонската Влада денеска предупреди на чувствителноста на ваквите информации кои се лиферуваат по социјалните мрежи и ги вознемируваат граѓаните.

„Ние сме згрозени од она што го слушнавме во текот на изминатиот ден од информациите кои беа пласирани во јавноста, но во овој момент се уште нема официјална потврда за тие информации. Преку дипломатски механизми се преземени сите потребни чекори и очекуваме дека по добивањето на официјален став за овие информации, јавноста ќе биде информирана благовремено за ставот и реакцијата на Владата по однос на овие информации, изјави Александар Ѓеоргиев, портпарол на МНР.

До доцна попладнето не дојде потврда од Илинденска број 2, дали и што навистина се случило во соседна Грција.

Реагираа и од грчкото МНР. Ги отфрлаат информациите дека во Солун се случил инцидент во кој починал Александар Самарџиев. Портпаролот на грчкото Министерство Григорис Делавекурас вели дека таков инцидент се нема случено и оти според него тоа е морбидна фантазија, а ја повика Владата да биде, како што рече „попретпазлива и да не остава простор за вештачко заострување и пораст на национализам“.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
По твоја логика погледни му го фејсбук профилот и ќе разбереш зошто го викаат нацист.
fb profil?brej pa ti da go vidis mojot profil na fb.c.c.c.c abe bate ti gi okfalifikuvas lugeto po FB profilot li.... e ako e taka samo za tvoja informacija Stilijan ima sigurno edno 20na fb profili , da ti pratam linkovi na pp pa ti probaj da mu vrzes kraj so kraj na pejacov
 

Kajgana Shop

На врв Bottom