УЛЕБ Еврокуп 2013/14

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Хахахах, гробарската пропаганда е опасна.

Имаше преголема гужва на влез и многу навивачи немаше да стигнат на време за почетокот на мечот затоа што споро оди откуцувањето и пуштањето. Затоа само се цепани бар кодовите и накнадно се откуцувани откако луѓето влегле. Кога имаше 19.000 со Кубан бев и пола саат ни требаше да стигнеме од влезот на Арена до седиштата.

Али нема проблем, ќе докажеме сега против Уникс кога ќе има 26.000. Или пак, на Маракана ќе ја играме. :icon_mrgr:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.842
Поени од реакции
15.992
Валенсија на првиот финален меч на домашен терен против Уникс Казан имаше предност од +30 поени, за на крајот да ги добијат само со 13, и си ја отежнаа работата за во реваншот, кој е на програмата на 8ми мај.
Најдобар поединец на мечот беше Џастин Доелман со 28 поени.
Со таа предност првична, веќе работата ќе беше решена, вака се е отворено, би требало да гледаме одличен меч.
Победникот се пласира директно во ЕЛ наредна сезона.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
Валенсија и во вториот меч беше подобра од Уникс Казан и славеше со 85-73, и така стана најуспешната екипа во ова натпреварување со 3 освоени титули.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom