Тргување со валути-FOREX

Член од
10 март 2022
Мислења
145
Поени од реакции
178
Здраво дечки. Имам познавање од mql4 и правење ботови за тргување. Постои ли фирма која работи вакво нешто?
 
Член од
28 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
I navistina za softver me iznenadi jas si rekov drapas kako i obicno sega vaka mi stanuvas poluseriozen,kakov softver imas ?Kolku sto znam na Forex trguvas so valuti, ne veruvam deka nekoj moze da go kontrolira toa so sigurnost ,se soglasuvam so nekakvi analizi moze da pretpostavi nesto ama so 100 % sigurnost posebno softverski me zacuduva.
 
Член од
10 март 2022
Мислења
145
Поени од реакции
178
I navistina za softver me iznenadi jas si rekov drapas kako i obicno sega vaka mi stanuvas poluseriozen,kakov softver imas ?Kolku sto znam na Forex trguvas so valuti, ne veruvam deka nekoj moze da go kontrolira toa so sigurnost ,se soglasuvam so nekakvi analizi moze da pretpostavi nesto ama so 100 % sigurnost posebno softverski me zacuduva.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Zdravo dali ima problem so fortrade mk so povlekuvanje na sumata pisuva podatocite kje se obrabotat i tolku pominuvaat i tie 5 dena sumata ne se povlekuva dali ima nekoj broj od niv ili imaat kancelarija da mi kaze?
 
Член од
10 март 2022
Мислења
145
Поени од реакции
178
Дали знае некој како е можно да три позиции кои реално се еден хеџ, да влегуваат во профит на некој период, па да искочат, па пак да влегуваат се додека не дојде свапот?
Screenshot_20221104-025339_MetaTrader 4.jpg
 

CecaXYZ

rookie
Член од
26 ноември 2022
Мислења
196
Поени од реакции
87
Здраво на сите.
Прв пат сум овде,ама скоро ич не сум искусен. Замолница за совет помош околу едно прашање:
Син ми тргува на некоја платформа, не ја знам, момчето си напраило некоја паричка и сака да си ја повлече.
Од платформата му барале да плати, one-time fee за некој ПИН код за да може понатаму да си повлекува ако нешто заработи.
Малку ми е чудно оти сумата за мене не е баш мала, околу 1,5К евра.
Дали некој имал искуство во оваа форма со ПИН-ои?

Однапред благодарам
Поздрав
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Здраво на сите.
Прв пат сум овде,ама скоро ич не сум искусен. Замолница за совет помош околу едно прашање:
Син ми тргува на некоја платформа, не ја знам, момчето си напраило некоја паричка и сака да си ја повлече.
Од платформата му барале да плати, one-time fee за некој ПИН код за да може понатаму да си повлекува ако нешто заработи.
Малку ми е чудно оти сумата за мене не е баш мала, околу 1,5К евра.
Дали некој имал искуство во оваа форма со ПИН-ои?

Однапред благодарам
Поздрав
На која платформа тргува?
 

CecaXYZ

rookie
Член од
26 ноември 2022
Мислења
196
Поени од реакции
87
На која платформа тргува?
remitoninc.com

Побараа пари за ПИН и некој ID , потоа побараа пари за USA capital gain taxes, па бараа пари за withdrawl and transfer acivation. Ги прашавме може ли да го одложиме withdrawl оти немаме толку пари. Ни рекоа ако не платите за 7-10 дена ќе ви пропаднат сите пари и акаунтот ќе ви стане dormant.
Автоматски споено мислење:

На која платформа тргува?
Станува збор за околу $3000 withdrawl activation costs. Чинам дека не е малку.

платфромата remitoninc.com ја спомнав погоре а ја најдов и како apxconstantoption.com според whois регистрирана на Бахамите.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
remitoninc.com

Побараа пари за ПИН и некој ID , потоа побараа пари за USA capital gain taxes, па бараа пари за withdrawl and transfer acivation. Ги прашавме може ли да го одложиме withdrawl оти немаме толку пари. Ни рекоа ако не платите за 7-10 дена ќе ви пропаднат сите пари и акаунтот ќе ви стане dormant.
Автоматски споено мислење:


Станува збор за околу $3000 withdrawl activation costs. Чинам дека не е малку.

платфромата remitoninc.com ја спомнав погоре а ја најдов и како apxconstantoption.com според whois регистрирана на Бахамите.
Немој да тргувате со такви платформи од непознато потекло. Таа платформа е голем scam. Бараат пари се додека не се откажеш или не почнеш да прашуваш зашто како што.. Нема да ви ги исплатат парите, само во трошок ќе ве стават. Тргувајте со една од овие платформи: 1. Fidelity 2. Interactive Brokers IBKR Pro 3. Merrill Edge 4. J.P. Morgan Self-Directed Investing 5. TradeStation 6. Ally Invest 7. Zacks Trade 8. Firstrade. Овие се најдобрите платформи за тргување во месец Декември 2022ра година.
 

CecaXYZ

rookie
Член од
26 ноември 2022
Мислења
196
Поени од реакции
87
Немој да тргувате со такви платформи од непознато потекло. Таа платформа е голем scam. Бараат пари се додека не се откажеш или не почнеш да прашуваш зашто како што.. Нема да ви ги исплатат парите, само во трошок ќе ве стават. Тргувајте со една од овие платформи: 1. Fidelity 2. Interactive Brokers IBKR Pro 3. Merrill Edge 4. J.P. Morgan Self-Directed Investing 5. TradeStation 6. Ally Invest 7. Zacks Trade 8. Firstrade. Овие се најдобрите платформи за тргување во месец Декември 2022ра година.
Ептен ти благодарам за одговорот, ме спаси од понатамошни трошкови.
Во овој контекст дали имаш слушнато за Т4trade?
Прашувам оти го ценам вашето мислење.
Благодарам уште еднаш и имај убав ден
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Ептен ти благодарам за одговорот, ме спаси од понатамошни трошкови.
Во овој контекст дали имаш слушнато за Т4trade?
Прашувам оти го ценам вашето мислење.
Благодарам уште еднаш и имај убав ден
Немам слушнато за тој брокер, но како што читам по интернет луѓето велат дека е scam. И да ви кажам уште нешто доста важно, брзи пари нема. Се си бара вложување труд и време. Да беше толку лесно сите ќе го работеа тоа.
Автоматски споено мислење:

Дали знае некој како е можно да три позиции кои реално се еден хеџ, да влегуваат во профит на некој период, па да искочат, па пак да влегуваат се додека не дојде свапот?
Прегледај го приврзокот 350609
Не се тргува со валута.. Статични се. Немаш заработка со нив
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Zdravo prijateli pogore pisav tekst za fortrade no si gi povlekov parite stanuvalo zbor za nekoja greska kako vo idnina nemalo da se povtoruva. Prasanjeto mi e dali da prodolzam da trguvam na taa platforma ili da begam od niv.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Zdravo prijateli pogore pisav tekst za fortrade no si gi povlekov parite stanuvalo zbor za nekoja greska kako vo idnina nemalo da se povtoruva. Prasanjeto mi e dali da prodolzam da trguvam na taa platforma ili da begam od niv.
Да, Fortrade е безбеден брокер поради неговата регулатива. Брокерот е повеќекратно регулиран од неколку највисоки регулатори и е целосно усогласен со сите јурисдикции. Твое си е дали сакаш да продолжиш или не.
 
Член од
24 март 2023
Мислења
1
Поени од реакции
1
Добар ден,сакам да прашам дали има некој искуство или мислење за брокерите Blackbull markets,OANDA и BingX?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom