Тргнал пеш од Франција до Израел - му откажало магарето во Куманово

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Епа ако не ти е важен сопствениот јазик и сопствената држава ја нарекуваш саката, можеш слободно да се отселиш. :)
Да Донатела стварно, во Јапонија ако отидам ќе им зборам у продавница на македонски, што ако не ме разберат. Ми е гајле, битно јас ќе умрам од глад.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Да Донатела стварно, во Јапонија ако отидам ќе им зборам у продавница на македонски, што ако не ме разберат. Ми е гајле, битно јас ќе умрам од глад.
Значи ти или имаш проблем со сфаќање некои работи, или намерно тресеш глупости. Човекот со магарето ВО ЈАПОНИЈА ЛИ СЕ МА?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Значи ти или имаш проблем со сфаќање некои работи, или намерно тресеш глупости. Човекот со магарето ВО ЈАПОНИЈА ЛИ СЕ МА?
Сеедно бе дете, човекот знаел само ФРАНЦУСКИ, ни српски ни мрпски, ќе пробаш да се разбереш на друг јазик кој го знаете обајцата. Сакаш да кажеш дека некој странец ако ти затропа на врата и ти побара вода да се напие нема да му наполниш пошо не збори македонски? :pos:
Ае имаш уште фурни леб да јадеш
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Епа ако не ти е важен сопствениот јазик и сопствената држава ја нарекуваш саката, можеш слободно да се отселиш. :)
Оффф те молам, те преколнувам ако можеш да ми најдеш работа и стан во странство. Ќе се отселам, ќе те гушнам, ако треба цела година и половина од платата ќе ти ја давам, само тргни ме од државава бедна.

Али ете, тоа е поентата. Не можам "слободно" да се отселам, камо да можев, немаше да бидам тука и да го праиме муабетов...
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Од чоек со магаре,до како се говори со странци,епа тоа само донатела го може :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom