Трајковски и сопатниците во Кингерот биле убиени?! (Општа дискусија)

Дали мислите дека паѓањето на Кингерот е навистина само несреќен случај?

  • Да

    Гласови: 19 9,5%
  • Не

    Гласови: 182 90,5%

  • Вкупно гласачи
    201
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Па не би рекла, колку што знам мнозинството беше задоволно од него, а и покасно се виде БЦ колку го бива. И нели беше малце очигледно што непосредно пред изборите се случи. Каква коинциденција ;) Значи некој многу се плашел од тие избори....
Мнозинството го мразеше, ВМРО-ДПМНЕ не сакаше ни под разно да го поддржи за претседател. За БЦ се виде и порано дека е неспособен, ама народот тогаш не мислеше така. Инаку се случи една година пред изборите. Смешно ми е кога алудирате дека Бране можел да го убие Борис. Бране северно од Табановце не може да згази ниту мравка неказнето, а не да убие претседател и да заташка истрага.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Мнозинството го мразеше, ВМРО-ДПМНЕ не сакаше ни под разно да го поддржи за претседател. За БЦ се виде и порано дека е неспособен, ама мнозинството тогаш не мислеше така. Инаку се случи една година пред изборите. Смешно ми е кога алудирате дека Бране можел да го убие Борис. Бране северно од Табановце не може да згази ниту мравка неказнето, а не да убие претседател и да заташка истрага.
Барем си призна дека е неспособен :pos: сега ме чуди твојот потпис и за какво свето име зборуваш :icon_lol:
Ама за да дојдат на власт некои се подготвени на се', па затоа не ја исклучувам таа можност :pipi:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Барем си призна дека е неспособен :pos: сега ме чуди твојот потпис и за какво свето име зборуваш :icon_lol:
Ама за да дојдат на власт некои се подготвени на се', па затоа не ја исклучувам таа можност :pipi:
Види сеа, партијата на која припаѓам во моментов е носечка во Владата на Република Македонија, а потписот е исмевање со ретардираноста на слепите партиски следачи. Доколку продолжиш со ова темпо на лепење етикети можеби ќе ми помогнеш да имам политички коректен потпис. :coffee:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Види сеа, партијата на која припаѓам во моментов е носечка во Владата на Република Македонија, а потписот е исмевање со ретардираноста на слепите партиски следачи. Доколку продолжиш со ова темпо на лепење етикети можеби ќе ми помогнеш да имам политички коректен потпис. :coffee:
ООК, не забележав дека е цитиран потписот :pos::pipi:
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Јас мислам дека сознанијата шо ги имал Претседателот за корумпираноста на некои политичари од Балканот, а исто и то шо немаше никаква внатрешна подршка од нашите бедни политичари го чинеше живот. Доколку ја сакаш Македонија и работиш во тој правец, ќе те снајде истото шо и Претседателот. Не знам како до сега не успеале да му наштетат на Никола Груевски.
Се додека се тука Комунистите неверници, ќе ни биди тешко. Плус имаме голема мака од Америка шо ги крепи Албанците, ама то ни е гратис.
Претседателот е убиен од страна на Француските сили, а ова го кажувам од мои мали и не толку битни анализи и собирање на случајни податоци.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.855
Јас мислам дека сознанијата шо ги имал Претседателот за корумпираноста на некои политичари од Балканот, а исто и то шо немаше никаква внатрешна подршка од нашите бедни политичари го чинеше живот. Доколку ја сакаш Македонија и работиш во тој правец, ќе те снајде истото шо и Претседателот. Не знам како до сега не успеале да му наштетат на Никола Груевски.
Се додека се тука Комунистите неверници, ќе ни биди тешко. Плус имаме голема мака од Америка шо ги крепи албанеците, ама то ни е гратис.
Претседателот е убиен од страна на Француските сили, а ова го кажувам од мои мали и не толку битни анализи и собирање на случајни податоци.
Груески се уште не ја има завршено работата што се очекува од него, затоа никој не го го чепка, тоа е едната разлика,мегу него и Трајкоски, за разлика од Грујо, Трајкоски ја зварши работата што ја бараше западот од него, додека Грујо се уште не ја има завршено таа работа, друга разлика е тоа што Грујо сепак има солидна подршка мегу народот додека Трајкоски реало немаше подршка ниту од населението со провмровска ориентација.
 
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Груески се уште не ја има завршено работата што се очекува од него, затоа никој не го го чепка, тоа е едната разлика,мегу него и Трајкоски, за разлика од Грујо, Трајкоски ја зварши работата што ја бараше западот од него, додека Грујо се уште не ја има завршено таа работа, друга разлика е тоа што Грујо сепак има солидна подршка мегу народот додека Трајкоски реало немаше подршка ниту од населението со провмровска ориентација.
Одлично кажано и јас се сложвам со тебе и најискрено многу многу жалам за тој чоек до ден денес, како и за Тоше иако не бев негов огромен фан !!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
-Стево Пендаровски "случајно" не се качи во авионот.Истиот тој денес дроби дека треба да го смениме името.
Oва е ноторна лага пласирана од луѓе ко Миленко, Борис имаше голема доверба во него и по негова директива замина во Ирска со Бранко и индиректно и му го спаси животот. Не е ова претпоставка и муабет од памет, Борис му беше шеф на Пендаровски, не е изводливо сам по своја волја да му откаже така да не се потпирајте многу на информации од човек ко Миленко кој комотно можеше да попие и тужба за која ќе го јадеше ради изјавата дека Пендаровски знаел дека авионот ќе падне па не се качил.

Терајте ги другите теории, ова е класична лага која апсурдно е да се турка низ јавноста. За останатото, дека целиот случај смрди корне, се согласувам, и тоа е апсурдно, да се тврди дека нема основа за сомнеж за оваа '' несреќа ''.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638
Oва е ноторна лага пласирана од луѓе ко Миленко, Борис имаше голема доверба во него и по негова директива замина во Ирска со Бранко и индиректно и му го спаси животот. Не е ова претпоставка и муабет од памет, Борис му беше шеф на Пендаровски, не е изводливо сам по своја волја да му откаже така да не се потпирајте многу на информации од човек ко Миленко кој комотно можеше да попие и тужба за која ќе го јадеше ради изјавата дека Пендаровски знаел дека авионот ќе падне па не се качил.

Терајте ги другите теории, ова е класична лага која апсурдно е да се турка низ јавноста. За останатото, дека целиот случај смрди корне, се согласувам, и тоа е апсурдно, да се тврди дека нема основа за сомнеж за оваа '' несреќа ''.
Стево Пендаровски беше советник за безбедност и надворешна политика. Затоа беше попотребен во Даблин, отколку во Босна на економскиот самит на кој одеше Борис.

Инаку не знам кој би го тужел Миленко. Мене времето изгубено за пишување на тужбата би ми било многу подрагоцено. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Toa bese ubistvo no izvedeno da moze da se tolkuva kako avionska nesreka, pa Buckovski mislam bese veke go proglasi za preminuo ( za mrtov) Trajkovski a uste ne se znaese nitu bea pronajdeni telata. Za ova nekoj mora da ponese odgovornost i ima da se hapsi sve toa u apsaana da gi nabutaat tie sdsovcite koi se rakovodat po maksimata celta gi opravduva sredstvata, plus oni se mnogu pokvaren soj toa se seljacana koi se doselija u Skopje i koi sprotivno na nivnata verbalno deklarirana levicarska opcija napravija privatizacija koja bukvalno bese grabez na opstestvenata sopstvenost sozdadena zaednicki za vreme na realniot socijalizam, znaci na smetka na rabotnickata klasa za cii prava onie kao levica treba da se borat vo zastita na nivnite interesi.Nasproti toa tie rasprodadoa se, otpustija od rabota luge na ulica i sea kapitalizam snaodjajte se a kako koga gi ostavivte bez nisto??!! A ne znaat li deka denesniot kapitalizam na zapad ima i toa kako jaka socijalna politika, sindikati, ovie nasive mesaat liberalen kapitalizam koj bil na pocetokot a ovoj sega na zapad e modificiran kon se pogolema zastita na rabotnickite prava, srednata klasa i sl.I pri takvi klasni razliki uste nacionalno edinstvo??? Abe siromav i bogat braka ne biduvaat i KRAJ!
Taka da istragata ke pokaze deka ne pagaat avioni tuku taka i toa bas avion vo koj e predsedatel na drzava, ocigledno e deka Trajkovski im smetase i deka bese sofisticirano likvidirandan kako odgovornosta bi mozela da se prepise na avionska nesreka poradi losi vremenski uslovi. Jas se nadevam deka pravdata ke go locira vinovnikot/vinovnicite i tie ke odgovaraat za toa sto go smislile.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Вториот дел од Код, за тие шо не го изгледале
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
лично сметам дека е убиен и можда бил и ваков и таков али убедливо беше најсаглам претседател како појава. Кирчо не го коментирам, БЦ вечито неизбричен, не среден, нафлекан. Хорхе е чудо природе, се губи. Али Трајковски беше појава за паметење.
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
Претседателот Трајковски беше ликвидиран!
Тодор Петров
 

Kajgana Shop

На врв Bottom