Тоше Проески

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
http://www.mmm.com.mk/default.asp?ItemID=C8B749DF9D026D4CB9A554B6575DB9B3
Откако МММ излезе со статија поврзана со номинацијата на Тоше Проески на актуелтите ЕМА MTV награди, официјално се огласи фан-клубот на легендарниот музичар. Нивната реакција ја пренесуваме во целост...

Од страна на MTV Србија е извршен погшреен збир на гласовите за регионалните музички награди. Поточно, на пејачот со најголем број гласови, Тоше Проески му е одземено правото да биде во топ 30 без воопшто да влезе на листата. Илјадници фанови се разочарани и се чувствуваат измамени. Тоа што се случи е навистина некоректно од страна на MTV Србија. Се надеваме дека некој од одговроните луѓе на MTV Србија ќе реагираат и ќе превземат мерки за тоа што се случи. MTV е доста гледана телевизиска станица, но со овој потег ја губат нашата почит и значењето за сите нас кои сакаме гласањето да биде регуларно и пејачот на најголем број гласови, Тоше Проески, да биде вратен во номинациите за наградата.

Многубројните ракции на обожавателите и медиумите се доказ дека овие настани се нерегуларни и за нив одлучиваат сите, само не публиката -
стои во дописот до МММ.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.214
Поени од реакции
7.010
Тоше загина октомври 2007ма година, значи ЦЕЛИ ТРИ ГОДИНИ не е меѓу нас.
Сосема оправдана реакција на МТВ Адрија.

Тоа што правите паралела со Оскарите, Хит Леџер беше дел од Бетмен, а Бетмен беше прикажан во годината за која што се избира добитник на Оскар.
Кога е излезена последната песна од Тоше?

Случај затворен.
Темава ја оставам отворена за да видам доколку има некое разумно мислење. Во спротивно :locked:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Загина во октомври 2007 година, ама премирата на JOS UVJEK SANJAM DA SMO ZAJEDNO беше годинава, така да неговата слава продолжи да трае и со овој хит...
btw... И Мајка Тереза беше прогласена за божица после нејзината смрт, и уште многу пеачи или што ли уште не добиле популарност после нивната смрт
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.619
Поени од реакции
11.985
Денеска прочитав дека Тоше Проески е тргнат од листата номинирани, иако бил на првото место, или барем меѓу првите.
Веќе бил вметнат во листа, тоа е клучното за кое има и доста коментари (како за него, така и за неколкумина други изведувачи) полни револт на самата страна. Мислам дека поентата е не што нема да "победи", туку што е прво ставен, луѓе гласале за него па дури после им текнало да го тргнат од листа. Не дека лично нешто ќе ми смени (иако ми беше и е омилен), но сепак е е голем кикс од нивна страна, да не си ги знаат правилата
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
ne znam koja ti e poentata, sigurno malina(koja se dava za najlosa gluma vo film) nikoj ne bi dal na mrtov covek, toa e vrv na nevkus,sigurno deka ke dadat oskari i drugi nagradi na pocinat covek, no samo za ona sto go napravil za prethodnata godina
Od idividi
MTV соопшти дека при составувањето на листата на номинирани предвид ќе се земе целокупниот успех на изведувачот или бендот во претходната година, влијанието кое го имале на музичката сцена, во земјата од која доаѓа и во регионот, колку се популарни и бројот на концерти кои го имале во текот на минатата година
klucni zborovi prethodnata godina ,minatata godina ,broj na koncerti ,spored ovie kriteriumi Tose ne moze da bide nominiran i pokraj glasovite za nego.

--- надополнето ---

Веќе бил вметнат во листа, тоа е клучното за кое има и доста коментари (како за него, така и за неколкумина други изведувачи) полни револт на самата страна. Мислам дека поентата е не што нема да "победи", туку што е прво ставен, луѓе гласале за него па дури после им текнало да го тргнат од листа. Не дека лично нешто ќе ми смени (иако ми беше и е омилен), но сепак е е голем кикс од нивна страна, да не си ги знаат правилата
Mislam deka nemase lista, tuku gi povikaa fanovite da dadat svoi predlozi
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.739
Во која категорија бил Тоше номиниран па го тргнале знае некој?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.578
Поени од реакции
10.760
Тоше загина октомври 2007ма година, значи ЦЕЛИ ТРИ ГОДИНИ не е меѓу нас.
Сосема оправдана реакција на МТВ Адрија.
Јас мислам дека треба оскар да му дадат во 2015...во спротивно ќе има собир на копиљана пред влада.
И мтв адрија да се запали подхитно!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па зошто го номинирале тогаш?
На Оскарите имало и починати кои добивале награди за животно дело, иначе.... што треба, да им се одземе, затоа што починале?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.619
Поени од реакции
11.985
ne znam koja ti e poentata, sigurno malina(koja se dava za najlosa gluma vo film) nikoj ne bi dal na mrtov covek, toa e vrv na nevkus,sigurno deka ke dadat oskari i drugi nagradi na pocinat covek, no samo za ona sto go napravil za prethodnata godina
Od idividi
klucni zborovi prethodnata godina ,minatata godina ,broj na koncerti ,spored ovie kriteriumi Tose ne moze da bide nominiran i pokraj glasovite za nego.

--- надополнето ---

Mislam deka nemase lista, tuku gi povikaa fanovite da dadat svoi predlozi
Од она што го прочитав како коментари на сајтот изградив такво мислење ...но според она што ти го велиш, тогаш ситуацијата е најверојатно сосем подруга, тогаш за листата имам погрешно разбрано.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.739
Според правилата на МТВ не може да стои починат човек во номинациите...не знам сега тоа колку има логика ама ја вади ситуацијата во случајов
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Па зошто го номинирале тогаш?
На Оскарите имало и починати кои добивале награди за животно дело, иначе.... што треба, да им се одземе, затоа што починале?
ne bese nominiran ,nemase pocetna lista, tuku povik za predlozi od strana na fanovite,vrz osnova na predlozite i nivnite kriteriumi ,napravija lista od 30 nominirani ,a boldiranovo nema logika ,pa site ke umreme, ne moze da se odzemaat nagradi poradi toa ,niti nekoj odzema:toe:
 
S

StormRage

Гостин
Добро бе... Тоше го тргнале... Тоше почина 2007ма, од тогаш останаа само претходните негови песни, тоа што го стори како човек што помогна на луѓето и сл. и си умре како обичен човек... а вие пола го напрајвте господ... Оправдана работа од МТВ пошо Тоше последно шо истаде беше на тоа концертот кај што други пееа песни а не тој... можда снимил нешто претходно ама сепак не е то то.

--- надополнето ---

Јас мислам дека треба оскар да му дадат во 2015...во спротивно ќе има собир на копиљана пред влада.
И мтв адрија да се запали подхитно!
И статуа од Тоше на плоштад!
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
АЛО ПАЦИЕНТИ Тодор Проевски е МРТОВ
ПС : Мајка Тереза не е прогласена за божица :pos2:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Досадни сте веќе со него, аман.
Цели 3 години е починат, каква номинација сакате?
 
T

Tetro

Гостин
Тоше загина октомври 2007ма година, значи ЦЕЛИ ТРИ ГОДИНИ не е меѓу нас.
Сосема оправдана реакција на МТВ Адрија.

Тоа што правите паралела со Оскарите, Хит Леџер беше дел од Бетмен, а Бетмен беше прикажан во годината за која што се избира добитник на Оскар.
Кога е излезена последната песна од Тоше?

Случај затворен.
Темава ја оставам отворена за да видам доколку има некое разумно мислење. Во спротивно :locked:
Неинформирани ја правеле првата листа, и појма немале што направиле :)
Се согласувам со Тончи, дека не требало Тошета да стои на листата... ставај кључ :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom