Топ 10 аниме серии/филмови

Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Дали може да ми каже некој како се викаше долгометражниот аниме филм што идеше на македонскиве телевизии (телма ми се чини) и во него имаше едно суштество направено од зелено желе кое ѓи проголтуваше лугето. Истотака ликовите на крајот мораа да го напуштат бродот пошто нивниот мотор дојде до критична фаза и беше на пат да експлодира. Друга сцена на која ми текнува од тој ист филм беше кога една жена-робот се жртвуваше за да ги спаси сите. Ако некој ми каже како се викаше филмот ќе му бидам многу благодарен
 

= CyBeR =

'-.-
Член од
14 јануари 2009
Мислења
126
Поени од реакции
171
Аниме серии:
1.Welcome to the N.H.K.
2.Death Note
3.Dragonball
4.Naruto
5.One Piece
6.Darker than Black
7.YU-GI-OH!
8.Digimon(1ва сезона)
9.Transformers: Armada
10.Beyblade
Аниме филмови:
1.Akira
2.The Girl Who Leapt Through Time
3.5 Centimeters Per Second
4.Dragon Ball Z: Battle of Gods
5.Naruto the Movie: Blood Prison
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Дали може да ми каже некој како се викаше долгометражниот аниме филм што идеше на македонскиве телевизии (телма ми се чини) и во него имаше едно суштество направено од зелено желе кое ѓи проголтуваше лугето. Истотака ликовите на крајот мораа да го напуштат бродот пошто нивниот мотор дојде до критична фаза и беше на пат да експлодира. Друга сцена на која ми текнува од тој ист филм беше кога една жена-робот се жртвуваше за да ги спаси сите. Ако некој ми каже како се викаше филмот ќе му бидам многу благодарен

Gall force.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom