Тодор Петров и СМК

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
A ne ti teknuva deka Grcija e vo daleku pozavidna situacija od nas kako na primer 35 godini vo EU i gi ima site poddrski na unijata vo odnos na nas...ne ti teknuva deka sega ne e moment da se vodi taa politika ili tie glupi provokacii sho ke ne chinat povekje od zabranet pristap vo Grcija? Ili toj tvoj glup izvor ne ti ukazuva na faktot deka ako ja iznervirame Grcija ni EU ke vidime ni nadvor od MK ke vidime so ogled deka so vtoro veto na Grcija deka nema ni Bugarija ni Srbija da pomirisame?:uvo: Se soglasuvam deka ima vreme i prostor koga se pravat ovie pritisoci...ama koga ednata drzava e vo pozavidna situacija a ne ramnomerna so drugata...Epa toa e onaa crvena linija koja nie ne smeeme da ja preminime...misli malku ili te mrzi.
Makedonija samo BARA POCITUVANJE NA MALCINSKITE I OSNOVNITE COVEKOVI PRAVA NA EGEJSKITE MAKEDONCI.

Grckite sovinisti imaat ist stav kako tvojot, deka pravata na egejskite Makedonci bila provokacija od strana na MKD.

Grcija NIKOGAS NEMA DA DOZVOLI MAKEDONIJA DA VLEZE VO EU i NATO, ZOSTO MAKEDONIJA VO EU I NATO KE IMA SILA DA SE IZBORI ZA IMOTITE I PRAVATA NA EGEJSKITE MAKEDONCI.
Toa e veke kristalno jasno na site Makedonci, barem na onie prosecno intelegentnite.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Makedonija samo BARA POCITUVANJE NA MALCINSKITE I OSNOVNITE COVEKOVI PRAVA NA EGEJSKITE MAKEDONCI.

Grckite sovinisti imaat ist stav kako tvojot, deka pravata na egejskite Makedonci bila provokacija od strana na MKD.

Grcija NIKOGAS NEMA DA DOZVOLI MAKEDONIJA DA VLEZE VO EU i NATO, ZOSTO MAKEDONIJA VO EU I NATO KE IMA SILA DA SE IZBORI ZA IMOTITE I PRAVATA NA EGEJSKITE MAKEDONCI.
Toa e veke kristalno jasno na site Makedonci, barem na onie prosecno intelegentnite.
Тоа така ти го потврдија во штабот на портокаловите дека никогаш нема да влеземе поради Грција или сам ја заклучи оваа дебела глупост :pos2:Ние на нашите македонци им ја решивме состојбата и ситуацијата па неаме шо друго да праиме па ај ќе се заебаваме со имотите на егејските македонци а плус тоа овие прашања се решаваат на денот кога Македонија ќе биде полноправна членка во ЕУ а вака ќе си лаете или лаеме до утре дур не не изолираат од балканот со политиката на Пиноче :je:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Петров: Името на државата Македонија е нераскинливо поврзано со името на македонскиот народ





сабота, 09 август 2008
Oсумнаесето собрание на Светскиот македонски конгрес
Отворањето на генералното собрание го благослови отец Коста Станоески, а претседателот Тодор Петров одржа говор за досегашните достигнувања на СМК
Името на државата Македонија е нераскинливо поврзано со името на македонскиот народ, а прометата на името на државата ќе предизвика трајна промена на името на македонскиот народ и ќе ги дестабилизира Македонија и регионот.
кажа претседателот на Светскиот македонски конгрес(СМК) Тодор Петров на неговото осумнаесетото генерално собрание што се одржа денеска во просториите на Стопанската комора на Македонија,беа прогласени 40-тина македонски сенатори што е највисоко признание кое го доделува оваа организација.
Отворањето на генералното собрание го благослови отец Коста Станоески, а Петров одржа говор со кој ги запозна присутните за досегашните достигнувања на СМК.

- Не треба да се заборави дека името на државата Македонија е нераскинливо поврзано со името на македонскиот народ, а промената на името на државата ќе предизвика трајна промена на името на македонскиот народ и ќе ги дестабилизира Македонија и регионот. Неприфатлива е и иницијативата за референдум за името затоа што нов референдум би значел трајна промена на името Република Македонија -
рече Петров.

На осумнаесетото собрание беа присутни Македонци од сите делови на Македонија, а имаше гости од САД, Канада, Австралија и Западна и Источна Европа, меѓу кои, и Едмонд Темелко, градоначалникот на Пустец во Албанија кој преку својта партија „Македонска алијанса за европски интеграции“ се бори за правата на македонците во оваа соседна земја. Според него, Македонците во Албанија се на добар пат да бидат признаени како посебна заедница“.

- Македонците во Бугарија не се признати како малцинство, немаме никакви права, ни на јазик, ни култура, ни историја - изјави претставникот на Македонците од Пиринска Македонија, Кирил Иванов.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
3
A ne ti teknuva deka Grcija e vo daleku pozavidna situacija od nas kako na primer 35 godini vo EU i gi ima site poddrski na unijata vo odnos na nas...ne ti teknuva deka sega ne e moment da se vodi taa politika ili tie glupi provokacii sho ke ne chinat povekje od zabranet pristap vo Grcija? Ili toj tvoj glup izvor ne ti ukazuva na faktot deka ako ja iznervirame Grcija ni EU ke vidime ni nadvor od MK ke vidime so ogled deka so vtoro veto na Grcija deka nema ni Bugarija ni Srbija da pomirisame?:uvo: Se soglasuvam deka ima vreme i prostor koga se pravat ovie pritisoci...ama koga ednata drzava e vo pozavidna situacija a ne ramnomerna so drugata...Epa toa e onaa crvena linija koja nie ne smeeme da ja preminime...misli malku ili te mrzi.
Со сите постови што ги пишуваш оддаваш слика за класичен психопат, дури и никот што си го одбрал оди во таа насока. За таквата ментолска матрица на лудаци креирана од Киро Глигоров и Бранко Црвенковски никогаш не беше и не е време за македонски прашања и за поставување на темите поврзани со македонските национални интереси, од проста причина што сте класични испрдоци од човечкиот род, гмизавци и кукавици без национално достоинство. Единствено решение за таквите како тебе е ЛОБОТОМИЈА или елиминација, трето нема.
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
G-dinot Petrov gi trosi parite na iselenicite i sto pravi za niv?Kade bese cela godina?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
G-dinot Petrov gi trosi parite na iselenicite i sto pravi za niv?Kade bese cela godina?
Размислуваше дали да го поддржи предлогот на Гвујовата фабрика окулу нов референдум за името.Сепак и тој чита форуми ебаго,па ја одбра вистинската опција:


http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspx?ItemID=36592&mid=1500&tabId=1&tabindex=0
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ti mnogu se druzis so evrejcinjata izgleda :helou: Se` si znaes:helou:
A ти да не му ги држеше на кривина штом знаеш дека бил непријател бр.1 за Атињаните и Србите?
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Prikaznata ima mnogu iznenaduvanja.A za neprijatel br.1 - nikako.Jas so Atina i Belgrad nemam nisto i zatoa obvinuvanja nastrana.
Nikoj nikogo ne obvinuva, ne znam od kaj ti dojde taa ideja:pos2:

Todor Petrov grcite mnogu go mrazat, a gledam i ti ne go mirisas mnogu.

Cudno, no komunalite delat isti razmisluvanja so grcite i srbite po odnos na makedonskite nacionalni prasanja, pa nivnata ''fabrika'' za sekoj makedonski patriot izmisluva aferi, go omalovazuvaat...
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
Mi bese zborot,deka G-dinot Petrov se pojavuva samo so po nekoj govor na vakvi sobiri,a gi trosi parite na nasite iselenici koi znaat kako gi zarabotuvaat.
Za mojot nacionalen identitet,ne mi trebaat nitu,Atina,nitu Belgrad,a uste pomalku Sofija.Bi ubila ako nekoj mi cepne vo najsvetoto nesto,nacionalniot identitet.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Mi bese zborot,deka G-dinot Petrov se pojavuva samo so po nekoj govor na vakvi sobiri,a gi trosi parite na nasite iselenici koi znaat kako gi zarabotuvaat.
Za mojot nacionalen identitet,ne mi trebaat nitu,Atina,nitu Belgrad,a uste pomalku Sofija.Bi ubila ako nekoj mi cepne vo najsvetoto nesto,nacionalniot identitet.
:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Тоа така ти го потврдија во штабот на портокаловите дека никогаш нема да влеземе поради Грција или сам ја заклучи оваа дебела глупост :pos2:Ние на нашите македонци им ја решивме состојбата и ситуацијата па неаме шо друго да праиме па ај ќе се заебаваме со имотите на егејските македонци а плус тоа овие прашања се решаваат на денот кога Македонија ќе биде полноправна членка во ЕУ а вака ќе си лаете или лаеме до утре дур не не изолираат од балканот со политиката на Пиноче :je:
abe za tebe site so ne mislat kako tebe se od stabot na portokalovita a? abe idi leci kompleksi na drugo mesto i ne zamaraj veke so tvojte komunjarski razmisluvanja!! makedonija u skoro vreme nema da bide clenka na eu (osven ako ne dojde tetka rada na vlast i za 2 meseca smeni ime i izbrise makedonski identitet) zatoa sto nieden makedonec nema da prifati promena na imeto. fakt e deka imeto sekogas ke ostane problem megu makedonija i grcija koga sekogas ke stava veto za makedonija. taka da vie tamu u stabot na KRIMINALCITE oladete si gi glavite i pocnete da razmisluvate sto ke pravite sega koa za K*R ne ve biva!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom