Тито Петковски за градоначалник на Скопје

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ако тој Љубчо добие повеќе од 5000 гласови јас се селам од градов наш убав и така.
А ќе гласам за Тито најстабилен тип од сите други, го поштувам ко политичар.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
686
Поени од реакции
662
Абе ја целосно сум у информативен мрак. Незнаев дека Тито е успешен и млад бизнисмен.:pos2:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Ако тој Љубчо добие повеќе од 5000 гласови јас се селам од градов наш убав и така.
А ќе гласам за Тито најстабилен тип од сите други, го поштувам ко политичар.
Тито најстабилен?
Да можеше ќе избегаше од НСДП.... хаха:pos2:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
ABE SE ZNAE KE POBEDI VOJVODATA SETETESE KOJ GRADESE KOJ GO NAPRAVI PLAOSNIK I EDEN KUP RABOTI I TIA NE SAMO SO ZBOROVI TUKU I REALNO A BE EDNOSTAVNO NELI ZNAE COVEKOT STO SAKA VO ZIVOTOT I IMA HARIZMA NA PRAV POLITICAR SE STO KAZAL TAKA IZLEGLO PRIZNALE VIE ILI NE NE E BITNO
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
12
Поени од реакции
1
Iskustvoto i znaenjeto na Tito Petkovski se tokmu ona sto mu treba na ovoj grad. Veruvam deka so negova pomos Skopje ke zalici na Vistinska metropola. Mu ja davam poddrskata i veruvam vo negovite moznosti
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
да се симнеш од кандидат за престедател пред неколку години до кандидат за градоначелник, па иако се работи за главниот град, е огромен пад во кариерата на еден политичар.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
И ако гласаш за Тито пак треба да се селиш од градот/... до кога бе овие издишени балони се уште ќе седаат на влијателни и битни функции? До кога бе...

Гледате еднооки? :)
Ако тој Љубчо добие повеќе од 5000 гласови јас се селам од градов наш убав и така.
А ќе гласам за Тито најстабилен тип од сите други, го поштувам ко политичар.
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Абе ја целосно сум у информативен мрак. Незнаев дека Тито е успешен и млад бизнисмен.:pos2:
Релативно млад...е правиот назив..за вакви..кои се вечни како и и сите други мршојадци
:pipi:

Iskustvoto i znaenjeto na Tito Petkovski se tokmu ona sto mu treba na ovoj grad. Veruvam deka so negova pomos Skopje ke zalici na Vistinska metropola. Mu ja davam poddrskata i veruvam vo negovite moznosti
Да не заличи ...поскоро би рекол на с.Псача..???
:pipi:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Ако тој Љубчо добие повеќе од 5000 гласови јас се селам од градов наш убав и така.
А ќе гласам за Тито најстабилен тип од сите други, го поштувам ко политичар.
bavarec, а кај ќе се селиш, во минхен?

туку не ми е јасна процедурата околу кандидатурата. дали љубчо исто така ќе треба да собира потписи, пошто не е поддржан од ниедна партија?
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Да претпоставам што ќе му биде изборна програма, пруга под Скопје.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Тито јас лично би ти препорачал да престанеш да го труеш народот, не ни требаат стари кретени да ја водат администрацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom