Тирана 2014

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.118
Поени од реакции
4.798
Во Тирана започна да се гради највисоката зграда на Балкан.

Се работи за 58 катна зграда, како и 7 спрата под земја, а која ќе се гради на самиот центар на градот, проектирана од данската Цебра.

 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.672
Поени од реакции
1.006
Толку е добро да се живее во Тирана и општо во Албанија што 70% од младите им заминуваат Грција, Италија, Британија, Германија, Австрија, Швајцарија за работа/живот.
Можеме колку сакаме да се натегаме Балканот (мислам јужно од Хрватска и Унгарија) никогаш нема да биде место каде што ќе има добро средени држави.
Можеме... ама ете има нешто во гените што не тера да живееме несредено...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
740
Поени од реакции
1.027
Толку е добро да се живее во Тирана и општо во Албанија што 70% од младите им заминуваат Грција, Италија, Британија, Германија, Австрија, Швајцарија за работа/живот.
Можеме колку сакаме да се натегаме Балканот (мислам јужно од Хрватска и Унгарија) никогаш нема да биде место каде што ќе има добро средени држави.
Можеме... ама ете има нешто во гените што не тера да живееме несредено...
Во Хрватска пак колку е средено, затоа автобуси немаа да се допреселат за Германија по влезот во ЕУ. Затоа корекција, јужно од Австрија и Унгарија.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.262
Поени од реакции
36.214
може тој тунелот што ќе иде од Тетово до Призрен, втора фаза до Тирана да го пуштат. Ептен и копачите ќе се испраксираат има да го скоцкаат за кратко.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.054
Поени од реакции
5.069
може тој тунелот што ќе иде од Тетово до Призрен, втора фаза до Тирана да го пуштат. Ептен и копачите ќе се испраксираат има да го скоцкаат за кратко.
Како што имаме искуство со утнување на траси нема да ме чуди да изградиме 2 тунели у 2 различни правци од еднаш, нека има ќе се најде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom