Тим А vs. Тим Б

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од Myers, 29 април 2011.

 1. Myers

  Myers

  Член од:
  30 јули 2009
  Мислења:
  1.764
  Допаѓања:
  1.042
  Тим А:

  Играчи кој што username им почнува на овие букви:

  A C E G I K M O Q S U V W (И Кирилица)

  Тим Б:

  Играч кој што username им почнува на овие букви:

  B D F H J L N P R T X Y Z (И Кирилица)


  Правила:

  Тим А играчите треба на секој пост да додаваат (+5) од претходниот пост.

  Тим Б играчите треба да вадат одземат (-5)

  Ако бројот стигне до 1000 - Тим А е победник!
  Ако стигне до 0 - Тим Б е победник!

  500 е стартен број на играта


  Јузери кои почнуваат на број се земаат во предвид во Тим А

  Јузери кои почнуваат со симболи се земаат во предвид во Тим Б
  Јас почнувам прв

  G (Г) - 500+5 = 505
   
 2. Спенсер

  Спенсер Гостин

 3. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.151
  Допаѓања:
  1.879
  510-5=505
   
 4. Mr.InF3ction

  Mr.InF3ction Гостин

 5. Myers

  Myers

  Член од:
  30 јули 2009
  Мислења:
  1.764
  Допаѓања:
  1.042
 6. Mr.InF3ction

  Mr.InF3ction Гостин

 7. Anne.

  Anne. ~ Happiness In Slavery.

  Член од:
  4 декември 2009
  Мислења:
  4.585
  Допаѓања:
  10.209
 8. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.151
  Допаѓања:
  1.879
 9. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.641
  Допаѓања:
  7.342
  Вака ќе тераме 10 години:pos:Иначе:505
   
 10. Ендорфиниус

  Ендорфиниус

  Член од:
  13 април 2008
  Мислења:
  7.267
  Допаѓања:
  5.947
 11. Myers

  Myers

  Член од:
  30 јули 2009
  Мислења:
  1.764
  Допаѓања:
  1.042
  Тоа е целта :)

  515
   
 12. ВременскиМевоплов

  ВременскиМевоплов дим

  Член од:
  30 јуни 2008
  Мислења:
  473
  Допаѓања:
  151
 13. Fear and loathing

  Fear and loathing >pleb

  Член од:
  31 јануари 2011
  Мислења:
  779
  Допаѓања:
  381
  510-5=500

  500.
   
  На Зрното му/ѝ се допаѓа ова.
 14. сашенко

  сашенко Гостин

 15. Mr.InF3ction

  Mr.InF3ction Гостин

Сподели преку: