Тетоважи

P

Psy

Гостин
Ова е најдобрата тетоважа до сеа шо сум ја видела....


а јас би сакала оваа да ја имам ....
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
дај ми предлог, сигурно си поупатена во тие работи, и мојата 2ра варијанта е скорпија да истотевирам исто под лактицата:helou:
Финтата е да ти значи нешто тетоважата,не да биде идеја на _било_кој_ник_.Јас ќе ти дадам некоја интересна идеја,ама тоа мене ќе ми значи нешто,а не тебе.
За 20 години треба да те потсетува на нешто позначајно,не да биде од мода(читај: курташак):)

Најди си нешто шо ти значи и стави ја на пооргинално место,секој втор има на подлактица...
:smir:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
Финтата е да ти значи нешто тетоважата,не да биде идеја на _било_кој_ник_.Јас ќе ти дадам некоја интересна идеја,ама тоа мене ќе ми значи нешто,а не тебе.
За 20 години треба да те потсетува на нешто позначајно,не да биде од мода(читај: курташак):)

Најди си нешто шо ти значи и стави ја на пооргинално место,секој втор има на подлактица...
:smir:
оди некој пост погоре и ке видиш дека истото му го кажав...тоа со скорпијата не е лошо,ама мене лично не ми се свиѓа местото:toe:
мојата наредна тетоважа дефинитивно ке биде круна,со келтски мотиви на средина на грбот:vozbud:
Скорпио бејби, чепни по интернет-ке видиш тетоважи умот да ти зајде-не е некој совет ама сепак пробај и со среќа:smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Планирам тетоважа веке подолго време,и сеуште размислувам каква да стаам али не се брзам ке биде :) се мислам за тоа сребреното срце со трајблот али може ке се прадомислам... :)
 

Attachments

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
Планирам тетоважа веке подолго време,и сеуште размислувам каква да стаам али не се брзам ке биде :) се мислам за тоа сребреното срце со трајблот али може ке се прадомислам... :)
да не бидам сватена погрешно,демек некој тату советник изигравам,ама морам да искоментирам...машко со срце-тетоважа? спремен си цел живот срцосан да шеташ????:icon_eek:......ако си женско тетоважата е ок,супер:smir:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
да не бидам сватена погрешно,демек некој тату советник изигравам,ама морам да искоментирам...машко со срце-тетоважа? спремен си цел живот срцосан да шеташ????:icon_eek:......ако си женско тетоважата е ок,супер:smir:
Значи зборев за Сребреното срце,тие црвените да женски ми се некако и мене.Што знам мене фино ми изгледа,,,:smir:
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Значи зборев за Сребреното срце,тие црвените да женски ми се некако и мене.Што знам мене фино ми изгледа,,,:smir:
ааабе шо сакаш тоа стај си само глеј да има значење,внатрешна убавина,мотив итн итн...не ставајте клише срања само колку да имате...тоа трајболи,срциња со крилја,орли,мечки,тигри,пајаци...тоа се ми е ѓубре (за мене зборам) u know what im sayin:mist:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
ааабе шо сакаш тоа стај си само глеј да има значење,внатрешна убавина,мотив итн итн...не ставајте клише срања само колку да имате...тоа трајболи,срциња со крилја,орли,мечки,тигри,пајаци...тоа се ми е ѓубре (за мене зборам) u know what im sayin:mist:
Ја планирам веке долго време,немислам дека планирам да ставам туку планирам како ке изгледа,тие што ме знаат добро нема да ми замерат на предходно споменатата тетоважа,:smir:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
За женските една ваква:



Јас планирам да ставам една. Им кажувам на моите, сакам да се тетовирам им го качив притисокот:vozbud:
Ама за една две години ќе видат некоја слична на оваа на рамо:

Чисто ради некој естетски изглед + лавот асоцира на сила:smir:
Без некакво значење.
Животот се живее додека си млад.:)

Имам еден комшија, целиот е истетовиран:раце,нозе,грб,врат.
Ги имам читано, какви се глупости има истетовирано.
Едно ми се врежа во мозок, гласи вака:
2+2=5 Докажи дека не е така:tapp:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Jas imam skoro preku cel grb zmej i se pokaav posle 10 dena od ko ja stajv . Zato razmislete dobro pred da stavate tetovazi . Gledajte , gledajte , gledajte , gledajte i gledajte . Ne ova e prejaka i taa . Oti ima milijarda drugi pojaki od taa . Se opnav 1000 evra i so zdravje da si ja nosam . Jaka e ama vidov i pojaka :) . Sakam da stam i na kineski nekoj natpisi ama moram da go zavrsam grbov so smisla da e se , a ne da izgledam kako razglednica . eden e toj zmejot ama ke dodavam i ogan i dobroto i zloto se so nekoja smisla edna tetovaza a ne sto na razlicni delovi . sporet na drva , pa sega bojler , pa sega erkondisn :) se razbirame . Edna tetvaza se stava ako sakate pogolema ima golemi povrzani edna so druga
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Mmmmm Tetovaziii.... Obozavam giii!!!

imam dve, edna na levata noga i edna na desnata raka na dlankata...

sega se mislam za 3ta tetovaza zosto neli vikat koga imas edna sakas vtora,posle velat ej ne e dobro 2 tetovazi pa odas na treta i taka slikovnica :vozbud:

epten mi se cool.... :helou:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Не е нешо посебно и ја имав некоја си полутрејна и ич не ми го напраи меракот среќа што не беше трајна жив ке се изедев :vozbud:
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Tetovazite gi sakam mnogu,toa sum siguren deka ke si stavamm..:smir:
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Имам 4ри,а само една ми е најдрага од нив...За месец дена ќе имам новост во врска со тетоважите така да ќе се множат...Го обожавам едноставно :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom