Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

С

СаШеНкО

Гостин
Скoпје, нaс. Илинден. Имaме и тукa тoп терени, имaм стaвенo слики нa темaвa. Сегa е пoевтинo дa се игрa, 120 сaaт сo нaшa oпремa, 200 сo нивнa. Мoже дa се земе 500 денaрa пет и 900 ден. десет термини месечнo сo свoјa oпремa тoa
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Decki ima nekoj zainteresiran za utre za na tenis?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.408
Абе кај има некаде терени Центар, Козле, во тој регион? Зборам за тие од Агенција за млади и спорт. Бев денес карпош кај школото, океј се 3 терени супер се, ама доаѓаат да вежбаат некои што се спремаат за турнири и осет немаат, по 2-3 саати се на еден терен, нема смисла.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Абе кај има некаде терени Центар, Козле, во тој регион? Зборам за тие од Агенција за млади и спорт. Бев денес карпош кај школото, океј се 3 терени супер се, ама доаѓаат да вежбаат некои што се спремаат за турнири и осет немаат, по 2-3 саати се на еден терен, нема смисла.
Јас кај школото играм, а богами во право си за тие тренерите... имаат повеќе ученици и немаат осет. Вчера играв. но станав во 6 30 за да сум во 7 таму... немаше никој, празни три терени и за само 15 минути се зафатија двата... и тоа на двата имаа тренинзи. Додека играв колку што разбрав имале за тренирање до 11-12 сатот. Значи тоа се 4-5 сати, а не се само еден двајца тренери туку сигурно и покасно некој друг доаѓа....

Тие што се во близина на кеј, под Сити Мол, наводно ги купил некој тениски клуб и сега се приватни. СТРАШНО.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.919
Поени од реакции
12.408
Јас кај школото играм, а богами во право си за тие тренерите... имаат повеќе ученици и немаат осет. Вчера играв. но станав во 6 30 за да сум во 7 таму... немаше никој, празни три терени и за само 15 минути се зафатија двата... и тоа на двата имаа тренинзи. Додека играв колку што разбрав имале за тренирање до 11-12 сатот. Значи тоа се 4-5 сати, а не се само еден двајца тренери туку сигурно и покасно некој друг доаѓа....

Тие што се во близина на кеј, под Сити Мол, наводно ги купил некој тениски клуб и сега се приватни. СТРАШНО.
Јас бев покасно и вчера и денес, вчера кај 3 некаде а денес кај 1 сатот и истите од вчера си тренираа и денес. Немам против да ги користат, терените се за сите, ама треба некој common sense да се има, 1 саат од прилика да се задржуваат, не по 2-3 сати да си тераат тренинг. Иначе пишува на страната на Агенција за млади и спорт дека и во Центар наводно има терени, а и тие кај Борис биле нивни. Бил некој да каже?
 
Член од
16 декември 2011
Мислења
86
Поени од реакции
175
Каде има тениски терени во Скопје за рекреативно играње, колку кошта и дали даваат нивна опрема?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај баш ме интересират и мене цените во Скопје, чисто за споредба со Битола.
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
Ај баш ме интересират и мене цените во Скопје, чисто за споредба со Битола.
Каде има тениски терени во Скопје за рекреативно играње, колку кошта и дали даваат нивна опрема?
Цените се во ТК парк (аеродром кај хотел русија) 300/400, во МТП е 350, АБЦ мислам дека е 500(не сум сигурна) и ЈУГ е 400.[DOUBLEPOST=1435170392][/DOUBLEPOST]
Каде има тениски терени во Скопје за рекреативно играње, колку кошта и дали даваат нивна опрема?
За опрема незнам дали даваат , ама сега моментално имаш на групер купони за МТП намалено е од 350 на 99 денари со цела опрема, па како сакаш :)
 
Последно уредено:

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
На кеј позади Сити Мол што беа од Агенција за млади и спорт сега ги купил некој тениски клуб, како што се информирав јас, тренерот ми рече дека се издаваат по прифатлива цена.

Од 8 до 16 часот = 120 денари за 1 час
Од 17 до 20 часот = 200 денари за 1 час
Од 21 до 23 часот = 300 денари за 1 час (под рефлектори)

Доколку ви треба број за овие терени слободно пишете ми инбокс. Да не го пишам вака public.
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Цените се во ТК парк (аеродром кај хотел русија) 300/400, во МТП е 350, АБЦ мислам дека е 500(не сум сигурна) и ЈУГ е 400.[DOUBLEPOST=1435170392][/DOUBLEPOST]
За опрема незнам дали даваат , ама сега моментално имаш на групер купони за МТП намалено е од 350 на 99 денари со цела опрема, па како сакаш :)
мала корекција кај абц зависи од термин и иде од 200 до 500
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ресен денски кошта 140(со провизија се уплаќаат на уплатница парите така викаат) и под рефлектори после 8 кошта 240 :) со нивна опрема и топчиња и релативно добар терен отворен пред 1 недела :)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Кој е расположен да играме во Аеродром позади хотел Русија на тврдите терени? Клубот се вика Тениска Академија Аеродром. 200 денари е 1 час играње до 15h.
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Кој е расположен да играме во Аеродром позади хотел Русија на тврдите терени? Клубот се вика Тениска Академија Аеродром. 200 денари е 1 час играње до 15h.
Не е малку ладно? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom