Тело или фаца?

Што повеќе ве пали?


  • Вкупно гласачи
    598

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Koga se odnesuva do mashko nikogash ne me interesirale "macho tipovi". Plochkite na stomak i razvienite bicepsi se TOTALNO irelevanti pri izbor na partnerot kaj mene. Shto se odnesuva do "facata" kako shto velite vie MORA da e mila i nezhna (no ne so zhenska ubavina), a toj efekt kaj mene se postignuva so dolgorochno komuniciranje i zblizhuvanje.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
имав една интересна приказна во автобус.
Имаше една цура што беше свртена позади, телото и беше гром мислам убаво облечена, розова маичка, оголен стомак... и постојано ја гледам, ја набљудувам цело време чекам да се сврти ама таа никако не... на крај кога излезе од автобус нормално мораше да се сврти (немаше кај да бега :) ) и коа видов...... ЛЕЛЕ КО МУШКО БЕШЕ!!!!!!!!!!!!!!! Овој другар ми вика, абе Даре, оваа од гробишта ко да излегла..... тоа ми беше едно од најголемите разочарувања во животот :kez:чоек најубаво тело што сум го видел у мојот живот, а фацата за никаде (како што викаат, тело гром фаца лом)
Според комбинација од добра фаца и тело го даваат привлечниот надворешен изглед. Сеа за женските шо ако ви се појави некој со фаца на Бред Пит а со тело на [SIZE=-1]Лучијано Павароти[/SIZE], а? А за машките, што ако ви се погоди некоја со фаца на Бритни а тело на Missy Eliot? Ако имаше опција: некаде на средината јас би го избрал тоа дефинитивно.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Не ја читав темата...но ако нема нешто друго...ни тоа ни тоа...но ако веке треба да се бира би избрала тело...најочигледно...:icon_lol:
 

bug

Член од
18 мај 2006
Мислења
2
Поени од реакции
0
dvete raboti se vazni, no mislam deka facata go ostava glavniot vpecatok.. ocite i ustata posebno..
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
ИАКО ГЛАСАВ ЗА ТЕЛО МИСЛАМ ДЕКА ДВЕТЕ СЕ ПОДЕДНАКВО ВАЖНИ
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
а бе, коа ебете женска у фаца ја глеате?? не за џабе рекле од бирача нема ебача:star:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Definitivno faca
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
За да легнеш со некоја само еднаш ако има добро тело а гроб фаца не е проблем, ама за подолга врска ако има фаца гроб нема шанси па колку сака нека е згодна
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Има јаки пичkи со бош фаци, јас никогаш не сум можел да правам нешто со нив, си имам јас критериуми, сепак секоја девојка која сака да ми биде конкурентна треба да е перфектна од нос до зглоб на нога.
Знаете ли колку зглобот може да биде секси? Не бидејќи не внимавате на него. Прашајте ги постарите или амишите колку е зглобот женски секси.
Или оние движења на нозете низ лесна свилена или ленена сукничка.
Се што жена прави е секси.. да започнеме од самото носење на сукничка, како една девојка од форумов ме испровоцира. Носењето на сукничка е претерано секси и не знам како повеќе девојки не го прифаќаат тоа.
Онака сознанието дека имаш лесен достап до се те прави..уффф.
Насмевката ми е важна, погледот во очите кој ми вели повели, целата интригантност, играта на очите ајде дојди, нејзиното движење, како ме прифаќа..
Жените ги сакам како што го сакам воздухот, секое пиче ми е посебно и го сакам и ви моментот кога сум со него, не сакам ништо друго. Бидејќи тие моменти се оние ретки моменти кога сум ослободен од се, од работа, задолженија, глупави оправдувања.. кога сум со некоја девојка сум исполнет и среќен..и мрш од мојата среќа настрана лешинари..:)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Tело...онака згодно, малдо, набиено, па мускулчиња...:je: мх мх мх :je: :je: :je:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
epa seaa... ako e za seks... sto prasuvas se znae deka e telo.... nema nekoja svinjetina da ebam... :)
ali faca... ipak... retko se naogja nekoja sto kje te zapali... i mn sakam da mi se desi toa pak :)
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Glasav za faca,ama ne mozam da go zanemaram i teloto.Sepak mislam deka koga stanuva zbor za masko,pobitna e facata.Teloto moze poveke ili pomalku da se dotera i popravi.
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
Prvo gledam faca.Ne mora da bide najubavata zenska ama da lici na nesto.A posle go gledam teloto znaci mora da ima tezina sprema visina mozebi +- 5kg.Ako ne gi ispolnuva tie kriteriumi togas nisto, ke barame nekoja druga.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
EE sea stvarno neznam sakam da ima i slatka faca i extra telo. Bez ednoto nemozam:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom