Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
7 октомври 2015
Мислења
30
Поени од реакции
9
Па затоа убаво ти вика горниот член оди по мобилариве како човек,а нептун е за машина за перење и др .


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Абе да во пρаво е али баρам за на ρати затоа

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Член од
14 јули 2012
Мислења
71
Поени од реакции
15
Здраво. Според вас кој е бољи, Samsung J5 или Huawei P7. Huawei P7 има едно другарче и е задоволен. Јас пак сум повеќе за Samsung J5. Од друга страна пак според технички карактеристики подобар е Huawei P7. Ама пак затоа е и поскап за 2000 денари. Не знам кој да одберам. Помош...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Здраво. Според вас кој е бољи, Samsung J5 или Huawei P7. Huawei P7 има едно другарче и е задоволен. Јас пак сум повеќе за Samsung J5. Од друга страна пак според технички карактеристики подобар е Huawei P7. Ама пак затоа е и поскап за 2000 денари. Не знам кој да одберам. Помош...
Претпоставувам дека мислиш P7lite. Вчера ги споредував телефоните и јас би идела со P7
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ааа грешка да, мислев за 8ца се збори :)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Dobar den, do sega ne sum koristel nekoj poskap telefon pa sega prvpat sakam da kupam. Budzetot e 200 Evra pa se mislam koj e najdobar izbor spored budzetot? ( dali iPhone5 ili nekoj drug)
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Dobar den, do sega ne sum koristel nekoj poskap telefon pa sega prvpat sakam da kupam. Budzetot e 200 Evra pa se mislam koj e najdobar izbor spored budzetot? ( dali iPhone5 ili nekoj drug)
Redmi Note 2? За парите барем до сега, на ново, подобра машина нема.

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
da, ama sakam nekoja poznata, pokazana firma, ovie se kineski telefoni novi na pazarot i ne se pokazani uste kako slozat za podolgo vreme
Другар, пред да напишеш нешто, малце прочитај :) Тоа што се кинеска фирма не значи дека хардверот е кинески :) Сите модели користат скоро Snadragon, имаат Sony камера, Full HD екран и над 2 гига РАМ :) За 200 евра од REDMI NOTE 2 нема ни приближно подобар, јас користам еве веќе недела Xiaomi, невероватен телефон
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Другар, пред да напишеш нешто, малце прочитај :) Тоа што се кинеска фирма не значи дека хардверот е кинески :) Сите модели користат скоро Snadragon, имаат Sony камера, Full HD екран и над 2 гига РАМ :) За 200 евра од REDMI NOTE 2 нема ни приближно подобар, јас користам еве веќе недела Xiaomi, невероватен телефон
Me zamisli malku sega. Inace ne sum nekoj od onie sto se palat na marki, ama jas telefoni ne menjavam cesto, pa sakam da znam dali spored tebe bi me sluzel za podolgo vreme (2-3 godini). Pak ke kazam malce mi e nesigurno deka e kineska firma..
 
A

Avenger99

Гостин
Me zamisli malku sega. Inace ne sum nekoj od onie sto se palat na marki, ama jas telefoni ne menjavam cesto, pa sakam da znam dali spored tebe bi me sluzel za podolgo vreme (2-3 godini). Pak ke kazam malce mi e nesigurno deka e kineska firma..
Нема врска што е кинеска фирма, предобри телефони имаат.. Оперативниот систем им е предобро оптимизиран јас скоро и да не сум осетил лаг :)
http://gsm.mk/kako-uredite-na-xiaomi-se-mokjni-a-tolku-eftini
Еве, прочитај :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom