Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
16 ноември 2007
Мислења
64
Поени од реакции
93
A50 или S10+? На прв впечаток смешно прашање но реално не е баш. Планирам да купам денес, мојот избор е Нептун,на рати. Битен ми е соодносот на цената со тоа што го добиваш и споредено со конкуренцијата во својата класа кој е подобар 50ката или 10ката. Некој совет?
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.181
Поени од реакции
545
A50 или S10+? На прв впечаток смешно прашање но реално не е баш. Планирам да купам денес, мојот избор е Нептун,на рати. Битен ми е соодносот на цената со тоа што го добиваш и споредено со конкуренцијата во својата класа кој е подобар 50ката или 10ката. Некој совет?
Ако бараш најдобро, телефон кој што ќе те служи за наредните 2-3 години, тогаш без мислење S10+
Ако си за нешто помало, по компактно, ако не ти треба најдобрата камера, ако не ти требаат најјаките спецификации, тогаш со A50 нема да згрешиш. Јас го имам, и сум задоволен.
Да би бил на твое место, и да би бирал да ми дадат послаб и појак уред, ја би го земал појакиот.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.066
Поени од реакции
2.423
Huawei P30, Galaxy S10 или Huawei Mate 20 Pro што највеќе вреди за парите ? Првите се скоро иста цена, третиот +50 евра
Исто и мислење за P20 Pro како поефтина верзија ми изгледа дека вреди за парите, 150-200е помалце од првиве три
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.944
Поени од реакции
7.306
Некој што користи Honor 8x да сподели искуство?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.181
Поени од реакции
545
Huawei P30, Galaxy S10 или Huawei Mate 20 Pro што највеќе вреди за парите ? Првите се скоро иста цена, третиот +50 евра
Исто и мислење за P20 Pro како поефтина верзија ми изгледа дека вреди за парите, 150-200е помалце од првиве три
S10.
Huawei P30 само ако ти е дојдено до сликање у ноќе.
А можеш и Note 9 да најдеш користен, на старо за уште поевтино. Прашај во IT. MK форумот, ќе ти кажат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
64
Поени од реакции
93
Јас се одлучив за S10+ и истото ке го кажам, S10 без размислување. Брат ми го има хуавеито, P30, гола вода...
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.165
Поени од реакции
1.422
Јас се одлучив за S10+ и истото ке го кажам, S10 без размислување. Брат ми го има хуавеито, P30, гола вода...
P30 pro и s10+ по мобилариве имаат иста цена.А плус P30 pro е прогласен за најдобар телефон за 2019. За P30 не знам каков е телефонот.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
64
Поени од реакции
93
P30 pro и s10+ по мобилариве имаат иста цена.А плус P30 pro е прогласен за најдобар телефон за 2019. За P30 не знам каков е телефонот.
Точно е тоа. Меѓутоа мое мислење кое може слободно да се толкува и како субјективно е дека прогласен за најдобар и најдобар телефон се различни поими. Со тоа не кажувам дека 10ката е најдобриот само сакам да кажам кој ке испадне подобар може да се се гледа после некое време. Имаш 3,4,5, автомобили иста цена (?) *, еден е прогласен најдобар...едниов тера 100000км едниов 200 најдобриов 300 и некој 500. Пример. Пак ке кажам,мое лично мислење што во никој случај не значи и дека навистина е така. Во секој случај едно е јасно, било P30 Pro било S10+ не се погрешува.
*таков телефон не се купува во мобилара
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.882
Точно е тоа. Меѓутоа мое мислење кое може слободно да се толкува и како субјективно е дека прогласен за најдобар и најдобар телефон се различни поими. Со тоа не кажувам дека 10ката е најдобриот само сакам да кажам кој ке испадне подобар може да се се гледа после некое време. Имаш 3,4,5, автомобили иста цена (?) *, еден е прогласен најдобар...едниов тера 100000км едниов 200 најдобриов 300 и некој 500. Пример. Пак ке кажам,мое лично мислење што во никој случај не значи и дека навистина е така. Во секој случај едно е јасно, било P30 Pro било S10+ не се погрешува.
*таков телефон не се купува во мобилара
Еве едно искуство...неколку месеци го користам веќе P30 pro и до сега немам ниедна забелешка. Искрено пред да го земам читав дека софтверот може да биде „чуден“ и тоа ме замислуваше ама вреди за сите пари. Батерија, камера не ни дискутирам, интересни софтверски додатоци..За разлика од претходниот ХТЦ 10 мнооогу подобар софтвер (тој веќе и беше стар). Не сум некој љубител на Samsung така да не ни размислував како друга опција. Во моментов кинезите се многу добри.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
11.949
Поени од реакции
16.043
На врв Bottom