Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.177
Поени од реакции
543
RN7 e 12 бонови у ледиком, бест бај
Да, за перформанси со Xiaomi не се греши. Сега и со MIUI 11, богами се спремаат counter attack на сите други брендови (особено на Samsung).
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.944
Поени од реакции
7.306
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
132
Апсолутно ништо подобар(зборувам за N10 не N10+) во однос на S10, напротив полош дисплеј има N10
Разлика цирка 350 евра, ако земаш половен S10 околу 450

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Abe Note e note bitno i dvata najdobri se od NAJDOBRIOT POZZ
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
159
Поени од реакции
168
Земав IPhone XR пред неколку дена и за прв пат искуство со IOS и дефинитивно ми се свиѓа многу појше од Android посебно почитувањето на приватноста на корисникот ми остави впечаток.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.162
Поени од реакции
1.405
Najdobriot Telefon na Svetot izleze Samsung Galaxy Note 10 !!
Mislenje ??
https://www.youtube.com/watch?v=CYA_XAMfRfo
Ќе мора да те разочарам,ама за најдобар телефон на светот е прогласен п30 про.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.347
Поени од реакции
2.504
Земав IPhone XR пред неколку дена и за прв пат искуство со IOS и дефинитивно ми се свиѓа многу појше од Android посебно почитувањето на приватноста на корисникот ми остави впечаток.
Па тоа токму тоа сака да кажат ајфонџиите јаболкари и други работи


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.177
Поени од реакции
543
Ако збориме за Night Mode, да.
Еве ви споредба:
Оваа година Samsung изненадија. Да продолжат така нема да биде лошо.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.536
Поени од реакции
3.120
Зависи од кој аспект гледаш. Инаку да, за многу работи дефинитивно разочараа.
Јас користам Ноте 9 и веќе за следен телефон се мислам да земам Хуавеј.
Самсунг почнаа да работат како Епл. Од модел до модел нема никаква разлика (како 6 и 6ѕ, 5 и 5ѕ). Тоа беше погубно за Епл, а ќе биде и за Самсунг. Како фан на Самсунг сум разочаран од новиот модел.
 
Член од
20 април 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Sakam da kupam nov Galaxy S9 plus od mobelix (znaci UAE pazar) dali da ocekuvam vednas da gi dobijam site update - Android 9?
Mozno li e poradi toa sto e za Dubai pazar da ne mi dozvoluva update?
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.177
Поени од реакции
543
Sakam da kupam nov Galaxy S9 plus od mobelix (znaci UAE pazar) dali da ocekuvam vednas da gi dobijam site update - Android 9?
Mozno li e poradi toa sto e za Dubai pazar da ne mi dozvoluva update?
Немам зимано од Mobelix, ама од Ледиком имам земено Galaxy J7 2016, Galaxy A8 2018, и до сега ги има најновите апдејти, уреди за на UAE пазар. Па така да ако земеш од Mobelix, не би си имал проблеми.
Ledikom се малце hit or miss.
Другар зема J7 Prime, и не доби ни еден апдејт.
 
На врв Bottom